Vinil Türk Reklam Bannerı

Logo Çalışmam

Logo Tasarımları - Logo Çalışmam ...

Cevapla
Logo Çalışmam
escape_lea isimli Üye şimdilik offline konumundadır

escape_lea

Webmaster / Manisa

Standart
Alt 13 Mart 2008 #11

hayalin kardeş şimdi bu firma isim değişikliği yaptı ve 1-2 gün içinde logo yapılması gerekiyormuş , bugün 2. gün, ben ne yapabilirim yani logo lasım ve yapabildiklerim bunlar ? bir yol gösterin yapayım Logo Çalışmam


Gökhan TEKIN peki o zaman şöyle yapalım , bu işten almam gereken ücret nedir ?

yani gerçi logo onaylanmadı ama bu işin piyasası nedir ?

bir de şu olay var benim bulundugum yer anadoludaki sıradan bir ilçe 25000 nüfus var toplam, yani buradaki şirketler o kadar da büyük değil , en azından illerdeki kadar değil bu şirketlerin kazancıda çok büyük olamıyo , bu fiyat belirlemede etken olmalı mı ?

* peki siler mesela sallıyorum; babanızın en yakın arkadaşının bir şirketi var ona logo yapcaksınız , bu adamlarla ailecek görüşüyor , konuşuyorsunuz , onlara yaptıgınız logo dan alacagınız ücret ne olurdu ? Bi değişim olurmuydu ?

1 konu daha var :
burada logo tasarımını yapacak bir kişi daha tanımıyorum ? yoktur , varsa ya yakındaki ilçelerde yada buradaki reklam , tabela işi yapanlar belki ugraşır (onuda sanmıyorum çünkü adamlar küçük şeyler yapmayız diyolar hemen ) yani toplasan 1-2 kişi anca çıkar belki. Böyle bir yerde olmak sizce avantaj mı dez avantaj mı ?,

aslında ben bunda kınama olayını anlamadım ? kınanan şey bu işe yeni başlayanların hiç başlamaması gerektiği mi, yoksa yeni başlayanların düşük fiyat alabilme ihtimali mi ? yoksa yeni başlayanlar mı ?

sanırım sorun fiyatlarda.

Yani kimse bu işi annesinin karnında ögrenmedi yada grafiker olarak dogmadı , siz de bir zamanlar yeniydiniz ? o zamanlar hiç hata yaptınız mı ?

Not : Burada Amacım tartışma yaratmak değil bence bu yazılanları okuyan herkez kendinden bir parça bulacak , elbetteki tartışma olur yeterki seviyeli olsun, seviyeli tartışmalarla bilgi ve birikimler paylaşılmış olur ve herkaz hatasını yanlışını anlamış olur.
Bu mesajdan alıntı yap
Mirga isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mirga

Grafiker / Mersin

Standart
Alt 13 Mart 2008 #12
                             
merhaba arkadaşım logon bir inşaat firması için pek uygun değil bir kaç deneme daha yaparsan daha iyi olur diyorum kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
krallls42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

krallls42

Grafiker / Konya

Standart
Alt 13 Mart 2008 #13
arkadaşlar aslında butun eleştiriler değerlendirilmeli ii yada kotu.... hiç kimsede darılıp gucenmesin
Bu mesajdan alıntı yap
escape_lea isimli Üye şimdilik offline konumundadır

escape_lea

Webmaster / Manisa

Standart
Alt 13 Mart 2008 #14
ben yazdım yani iyi kötü fark etmez eleştirilere saygımız var ve herkezin bir başkasını eleştirmeye hakkı var, eleştiriler insanları dogru yola götürür düşüncesindeyim Logo Çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
Ressam Halil ŞİKAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ressam Halil ŞİKAR

Ressam / Afyonkarahisar

AAA! elmiyiz? akrabayız biz dostuz, ahbabız :)

Alt 13 Mart 2008 #15
30 yıldır bu işi T cetvel 45-60 gönye ile başlamış Istaka ve habigo nun 420 serisini 16 nolu fırçasıyla binlerce TABELA ve logo yapmış bir ağabeyiniz olarak bu logoları eleştirmeyeceğim. Benim yadırgadığım sizin ilk çalışmanız olduğu halde bu işin kompedanlarının önüne getirdiğiniz bu yapıtı basite indirgemeniz. Bu işi yapacaksanız profesyonel düşüneceksiniz.Varsayalım o müşteri (!) bir market işletsin aynı töloransı size uygulayacakmı ? Eğer sizden dostluğunu kullanarak böyle bir talepte bulunuyorsa ,sizi motive etmesi gereken kişinin densizliğine vermek lazım birazda !. Hırsızda da var hata yani. Bende 20 000 nüfuslu bir ilçede Afyon Çay'da hayatımı kazandım bu işle . Ama asla emeğimi ucuza satmadım.
Elmiyiz?
Akrabayız ?
kaçıyormuyuz ?
Sevgili dostum (: gibi
Bi ara hallederiz yaklaşımları o kişinin önce size sonra işinize saygı duymadığını gösterir.
Eğer böyle kişilerin kişiliği bu ise en kibar şekilde atlatırsınız gider.Size ve sanatınıza saygı duymayan birine ne diye saygın bir yaklaşımda bulunasınızki ?
Hepsinden önemlisi yardım istediğiniz kişilerle daha mütevazi dialog yapmalı eleştiri istiyorsanız ve değerlendiren kişilerin size bir şeyler katacağına inanıyorsanız dinlemelisiniz!
Hemen savunmaya geçmek sizin amacınıza hizmet etmez.
Yaşınızın oldukça genç olduğunu zannediyorum.Eleştiri istemişsiniz ,eleştirilmişsiniz. Siz aldığınız eleştiriyi süzgecinizden geçirip kapasitenizi zorlayarak EN İYİYE ulaşabilirsiniz.Bu işi profesyonel olarak yapan kişilerle negatif dialog yaparak sanatta bir adım ilerleyemezsiniz.
Bu tarz tartışmalarda çağdaş yaşamın eksileri işte . Ustalık çıraklık kavramı genede çağdaş dünyaya uyarlanmalı diye düşünüyorum.Kimse sizden katıksız itaat beklemiyor . bilakis sanatınıza saygı duymanız gerektiği yönde sizi uyarıyor.Sizin yapıtınızı eleştirmiyorlar dikkat ederseniz .Davranışınızı ve işi basite indirgemenizi hoş göremiyorlar.
Şimdi artık bir baba çıraklık için esnafa götürdüğü çocuğu ile ilgili konuşurken ilk sorduğu şey alacağı haftalık oluyor. Bu durumda sanat ve zenaat ne kadar ilerleyebilirki ?
Gerçekten bir şeyler öğrenmek istiyorsanız bu işi profesyonel olarak yapanların öngörülerini dikkate alınız. sevgiler Logo Çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
N/A6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A6(42)

Standart
Alt 13 Mart 2008 #16
merhaba, sanırım sonuna LTD.ŞTİ. yazman daha doğru olacak.

Şirket Ünvanlarında bu tür çalışmalarda müşteri isemiyorsa yazdırmaya bilir.

Örneğin :

Grafikerler Ltd.

Teşekkür Ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
brkylmz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

brkylmz

Sanat Yn. / İstanbul

Standart
Alt 14 Mart 2008 #17
logo işi emek ister..
iki dkk da karaladım ile olmaz..
kalite önemlidir..
yinede cesur bir giriş.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Etiketler
logo, almam

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
daphne restaurant & cafe logo çalışmam Dracan Logo Tasarımları 27 15 Kasım 2012 16:52
logo çalışmam gülşah yıldırım Logo Tasarımları 3 24 Nisan 2008 22:02
logo çalışmam MehmetGrafiQ Logo Tasarımları 9 01 Nisan 2008 23:58
Logo Çalışmam Dülüdülülülülü Logo Tasarımları 8 09 Ocak 2008 19:54
bir logo çalışmam koserim Logo Tasarımları 5 23 Ağustos 2007 16:29

Kapat
Şifremi Unuttum?