Vinil Türk Reklam Bannerı

Marka Kent Logo Yarışması

Yarışma Organizasyonları - Marka Kent Logo Yarışması ...

Like Tree4Likes

Cevapla
Marka Kent Logo Yarışması
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(58)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Standart

Marka Kent Logo Yarışması

Alt 17 Temmuz 2011 #1

Doğu Marmara'nın 5 ili koceli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinin herbiri için "Marka Kent" logo yarışması açılmıştır.

KONU VE AMAÇ
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), 2010-2013 TR 42 Doğu Marmara Bölge Planı Kapsamında yürütülen “Marka Kent Stratejik Kalkınma Planının” geniş kitlelere duyurulması, tanıtımı, kamuoyunda benimsenmesini sağlamaktır. Değerlendirme neticesinde başarılı bulunacak tasarım ya da tasarımlar, söz konusu illerin resmi ve genel kabul görür logo ve sloganları olarak kullanılacaktır.

YARIŞMA KOŞULLARI:
Yarışma, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinde “Logo ve Slogan” olarak tek kategoride organize edilmektedir.
Logo ve slogandan oluşan tasarımlar bölgesel değil illeri kapsayacak şekilde olacaktır.
*Yarışmaya amatör ve/veya profesyonel herkes katılabilir.
*Yarışmaya katılım ücretsizdir.
*İstekliler yarışmaya, her il için en fazla 2 (iki) çalışma ile katılabilecektir.
*Bir yarışmacı birden fazla il için başvuruda bulunabilecektir.
*Yarışma katılımcıları web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak çalışmalarının özgün ve kendilerine ait olduğunu, daha önce hiçbir yarışma için kullanılmadığını, logo ve sloganların hiçbir yerde sergilenmediğini ve bu yarışma sonuçlanıncaya kadar başka bir mecrada kullanılmayacağını ve bu başvuru rehberinde yer alan hükümleri eksiksiz olarak kabul ettiklerini belirtirler.
*Daha önce kullanılan herhangi bir çalışmadan kopya olduğu ya da küçük değişiklikler ile yeniden yapıldığı, veya başka logo ya da sloganları çağrıştırdığı, yahut mevcut tasarımlarla benzerlik taşıdığı tespit edilen çalışmalar Seçici Kurul tarafından değerlendirme dışı bırakılırlar. Bu durumun yarışma sonrasında tespit edilmesi halinde, söz konusu çalışma ödül almış ise, katılımcı ödülünü iade etmek zorundadır. İptal edilen ödül, diğer katılımcıların durumunu hiçbir şekilde etkilemez.
*Hukuka, ahlaka ve kamu düzenine aykırılık teşkil eden tasarımlar yarışma dışı bırakılırlar. Yarışmacıların, tasarımın mahiyetine ilişkin değerlendirmeye itiraz hakkı söz konusu değildir.
*Seçici Kurul, yarışmayı sebep göstermeksizin sonlandırabileceği gibi, liyakat usulüne göre tasarımların hiçbirine ödül vermeyebilir.

Logo ve Slogan yarışması için aranan koşullar şunlardır:

*Tasarlanacak logo ve sloganlar, “EK 1”de açıklanan kapsama uygun olmalıdır.
*Tasarlanacak logo ve sloganlar Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illeri için ayrı ayrı tasarlanmalıdır.
*Slogan en fazla 5 kelimeden oluşmalıdır.
*Tasarımlarda renk, form ve unsur sayısı yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur. Öte yandan, logoların farklı boyutlarda ve farklı materyaller üzerinde kullanılabilir olması göz ardı edilmemelidir. Tasarımlar, her türlü basılı materyal (antetli kağıt, faks, dergiler, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, v.b.) üzerinde kullanılmak üzere dört renkli baskı tekniğine (ofset-trigromi) uygun olmalı ve dijital ortamlarda da kalite kaybı olmadan kullanılabilmelidir. Ayrıca, tasarımlar şapka, tişört, çanta, havlu, rozet, bayrak, anahtarlık, plaket/şilt ve benzeri her türlü tanıtım/promosyon ürünü ile pankart, poster gibi açık hava materyalleri üzerine de uygulanabilir olmalıdır.
*Logo Tasarımlar siyah-beyaz ve gri tonlama baskıda görünüm/çözünürlük kaybına uğramamalı, leke dengesi olarak anlaşılır sonuç vermelidir.
*Logo ve slogan tasarımları web sitesine yüklenirken, logo ve sloganı anlatan kısa bir açıklama eklenecektir.
*Logo Tasarımlar, yukarıda bahsedilen çıktıların yanı sıra, Adobe Photoshop, Corel Draw ve Adobe Illustrator gibi yaygın kullanımda olan yazılımlardan biri ile hazırlanmış dosyaları ve azami çözünürlükte kaydedilmiş JPEG/GIF/PNG uzantılı versiyonları ile birlikte bu sitede yer alan başvuru formuna yüklenecektir. Logonun yükleme esnasında teknik nedenlerle değişime uğraması halinde yarışmacının itiraz hakkı söz konusu değildir.

SEÇİCİ KURUL:
Seçici Kurul, MARKA tarafından her il için aşağıda isimleri belirtilen kurumlardaki temsilcilerden oluşturulacaktır. MARKA, değerlendirme toplantısına katılmayan seçici kurul üyesi yerine kurum gözetmeksizin bir başka üye belirleme ve yarışma sonucunun açıklanma gününü değiştirme hakkına sahiptir. Yarışmacıların kurulun yapısı, üye sayısı ve üyeler hakkında itiraz hakkı söz konusu değildir.

Seçici Kurul
İl Kültür Turizm Müdürü
İl Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi
İl Genel Meclisi Temsilcisi
Belediye temsilcisi
Üniversite Öğretim üyesi
STK temsilcisi
MARKA Temsilcisi
Logo ve Slogan Konsept Danışmanı

ÇALIŞMALARIN TESLİMİ:
*https://www.marka.org.tr sitesinde yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak dolduran yarışmacılar çalışmalarını ilgili yere zipli dosya olarak yükleyeceklerdir.
*Katılımcılarbu sitede yükledikleri çalışmaları (CD veya DVD formatında) başvuru formu ile beraber en son başvuru tarihi olan 30 Eylül 2011 Cuma günü saat 17.00?a kadar Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Destek Hizmetleri Birim Başkanlığı’na ya da illerde bulunan Yatırım Destek Ofisi Koordinatörlükleri’ne elden veya posta yolu ile teslim edeceklerdir. Posta veya kargoda yaşanan gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

TELİF HAKLARI:
Katılımcılar, dereceye girsin ya da girmesin, ödüle layık görülsün ya da görülmesin tüm logo ve sloganların Doğu Marmara Kalkınma Ajansına süresiz olarak tam kullanım haklarını verdiklerini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdikleri logo ve slogan çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma ve benzeri umuma arz ile ilgili bilumum haklar için Ajansa tam ve süresiz lisans verdiklerini kabul eder.

MARKA’nın ayrıca herhangi bir çalışmadaki sloganı başka bir logo ile birlikte kullanma veya bir çalışmadaki sloganı başka bir çalışmadaki logo ile kullanma hakkı mahfuzdur.

Ayrıca, eser sahibi verdiği lisansı daha sonra kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini, bahse konu lisans için kendisine verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu olarak kabul, beyan ve taahhüt eder.

Logo ve slogan için katılımcının yukarıda verdiği lisans karşılığında telif hakkı bedeli ödenmeyecektir.

Katılımcı, ödül alan logo ve sloganın Doğu Marmara Kalkınma Ajans’nın kendi adına tescil ettirme hakkı bulunduğunu gayri kabili rücu olarak kabul, beyan ve taahhüt eder.

Tasarımların özgünlüğü hususundaki her türlü tekeffül yarışmacının sorumluluğundadır. Bu husustaki itiraz, talep ya da hukuki işlemlerin tek muhatabı, tasarım kullanılmaya başlanılsa dahi yarışmacıdır.

ÖDÜLLER:
Teslim edilen çalışmalar her ilde yer alan Seçici Kurullar tarafından değerlendirilecek ve halk oylamasına sunulmak üzere 5 çalışma seçilecektir. Bu 5 çalışma halk oylamasına sunulacak ve halk oylaması sonucunda dereceye giren yarışmacılara verilecek ödüller aşağıdaki gibi olacaktır. Halk oylamasının yapılma usul ve şartları Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği tarafından belirlenecektir.

Her il için Birinci çalışmaya 7.500 TL,
Her il için İkinci çalışmaya 5.000 TL,
Her il için Üçüncü çalışmaya 3.000 TL

YARIŞMA TAKVİMİ:
Son Teslim Tarihi : 30 Eylül 2011 saat 17.00
Seçici Kurulun Değerlendirmesi : 3-7 Ekim 2011
Halk Oylaması : 7 Ekim – 7 Kasım 2011
Halk Oylamasının Sonuçların Açıklanması: 7 Kasım 2011

Sonuçlar, belirtilen tarihten itibaren MARKA’ nın resmi internet sitesinde (www.marka.org.tr) duyurulacaktır.

TESLİM ADRESLERİ:
Yarışma Sekretaryası : Doğu Marmara Kalkınma Ajansı
Destek Hizmetler Birimi
Tel : 0.262. 332 01 44
Faks : 0.262. 332 01 45
E-Posta :

KOCAELİ YATIRIM DESTEK OFİSİ
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 1. Kat
İzmit - KOCAELİ

SAKARYA YATIRIM DESTEK OFİSİ
Adres : Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Sakarya Mah. No: 19
Arifiye - SAKARYA

DÜZCE YATIRIM DESTEK OFİSİ
Adres : Kültür Mah. Süleyman Kuyumcu Cad. No: 11/4
DÜZCE

YALOVA YATIRIM DESTEK OFİSİ
Adres : Fatih Cad. Hürriyet Sok. 24/3
Merkez - YALOVA

BOLU YATIRIM DESTEK OFİSİ
Adres : Bolu Valiliği Giriş Kat
BOLU

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(58)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 17 Temmuz 2011 #2
                             
TELİF HAKLARI:
Katılımcılar, dereceye girsin ya da girmesin, ödüle layık görülsün ya da görülmesin tüm logo ve sloganların Doğu Marmara Kalkınma Ajansına süresiz olarak tam kullanım haklarını verdiklerini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdikleri logo ve slogan çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma ve benzeri umuma arz ile ilgili bilumum haklar için Ajansa tam ve süresiz lisans verdiklerini kabul eder.

Yarışmaya katılan arkadaşların özellikle kırmızı ile ayırdığım cümleye dikkat etmelerini öneririm.
MARKA ajans bölgenin kalkınmasını sağlamak için kurulmuştur. Ama bu maddeye bakınca, uyanık tüccar mantığıyla hareket ettiğini görüyorum. Kalkınma deyince mutlaka fabrika kurmak gerekiyor diye bir mantığa karşıyım, kurduğun fabrikada ürettiğin şeylerin, ambalajını tasarlayan tasarımcıyı böyle yolmaya kalkarsan, o adam neden grafikerlik yapsında uğraşsınki. Bunun yerine ürettiğin malın ambalajını herhangi bir yere bastırırsın, senden daha düşük niteliklere sahip bir mal ambalajı iyi olduğu için malı götürür, haberin olmaz. Yarışma açmışsınız güzelde, lütfen tasarımcı haklarını gözetin, sayın MARKA yöneticileri.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
madchoice isimli Üye şimdilik offline konumundadır

madchoice

Forumdan Uzaklaştırıldı

Webmaster / İzmir

Standart
Alt 17 Temmuz 2011 #3
Dereceye girmediyse neden eserimin bütün haklarını o kuruma devretmiş olayım? Böyle saçma bir şey olabilir mi ya? O kurum gitsin Çinden kendine bedava tasarımcı arasın o zaman.
Bu mesajdan alıntı yap
planthome isimli Üye şimdilik offline konumundadır

planthome

Sanat Yn. / İstanbul

Standart
Alt 21 Şubat 2012 #4
ilginç.. bu yarışma için pek bir yorum yapılmamış.. forumdan bu yarışmaya katılan kimse yok mu?
Bu mesajdan alıntı yap
ozkanozel16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkanozel16(41)

Hiç Biri / Bursa

Standart
Alt 22 Şubat 2012 #5
ilginç.. bu yarışma için pek bir yorum yapılmamış.. forumdan bu yarışmaya katılan kimse yok mu?
çoğu (hepsi değil) benzeri yarışmalardan dolayı, bu yarışma ve organisazyonlara duyulan güven azaldı. Belki de en temel sebep budur.

Süresi bitmiş zaten Marka Kent Logo Yarışması
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

maviaynet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maviaynet

Bilg. Teknikeri / Kahramanmaraş

Standart
Alt 08 Mart 2012 #6
sonuçlar ne oldu? bilen varsa bilgilendirsin lütfen!
Bu mesajdan alıntı yap
falqon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

falqon

Grafiker / Yurtdışı

Standart
Alt 08 Mart 2012 #7
sayfadan da kaldırmışlar
maviaynet bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
planthome isimli Üye şimdilik offline konumundadır

planthome

Sanat Yn. / İstanbul

Standart
Alt 09 Mart 2012 #8
sayfadan da kaldırmışlar
daha önce başka bir konu altında da şimdi söyleceğim gibi bir söylemlerde bulundum, " bu ülkede kazansam da bir beklenti içine girmem" diye..

adamlar öce telefonla arıyorlar; "yalova dalında ilk beşe girdiniz" diye ve ardından halk oylamasına sunmak için az biraz düzeltme istiyorlar..

cık cık!.. ne diyeyim..
bundan sonra artık,
kendinizi benim yerime koyup aklımdan geçenler için hayal gücünüzü kullanın...
evreninmerkezi bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
evreninmerkezi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

evreninmerkezi(32)

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Standart
Alt 09 Mart 2012 #9
daha önce başka bir konu altında da şimdi söyleceğim gibi bir söylemlerde bulundum, " bu ülkede kazansam da bir beklenti içine girmem" diye..

adamlar öce telefonla arıyorlar; "yalova dalında ilk beşe girdiniz" diye ve ardından halk oylamasına sunmak için az biraz düzeltme istiyorlar..

cık cık!.. ne diyeyim..
bundan sonra artık,
kendinizi benim yerime koyup aklımdan geçenler için hayal gücünüzü kullanın...
bari bu yarışmanın sonuçları üzmese seni planthome...nasıl bir şeyler yapmıştın paylaşabilir misin ?
maviaynet bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
maviaynet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maviaynet

Bilg. Teknikeri / Kahramanmaraş

Standart
Alt 12 Mart 2012 #10
plant bi paylaşsana?mümkünse
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Vinil Türk Reklam Bannerı

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
logo marka eskizidir bosnakoglu Deneme Çalışmalar 3 03 Mart 2011 11:51
Tepebaşı, “Kent Temizliğinde Duyarlılık” konulu afiş yarışması düzenledi ZMNCMYK Yarışma Organizasyonları 4 23 Ocak 2011 04:21
Martı Sahil Kent logo çalışması toxic666 Logo Tasarımları 1 03 Ekim 2010 18:43
Kent Unlu Mamüller Logo calismasi sa_yılmaz Logo Tasarımları 14 25 Eylül 2008 09:57
Marka ve Marka Yönetimi İle İlgili Ödev Acillll sedhat Kantin 12 19 Mart 2008 08:28

Kapat
Şifremi Unuttum?