Vinil Türk Reklam Bannerı

Photoshop Dersleri: Photoshopta Fotoğraf & Resim Galerisi Yapmak

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: Photoshopta Fotoğraf & Resim Galerisi Yapmak ...

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 28 Nisan 2008 #1

Çoğunuzun bildiği bir özelliktir sanırım. Aklıma gelmişken niyetlendim bilmeyen arkadaşlar için anlatıyım dedimPhotoshop Dersleri: Photoshopta Fotoğraf & Resim Galerisi Yapmak

Aşşağıdaki resimde gösterdiğim gibi üst menüden file a tıklıyorsunuz daha sonra Automate e tıklayıp yan menüyü açıyorsunuz açılan menüden web photo gallery e tıklıyorsunuz.

Karşınıza çıkan menüde
1-) Hangi dosyanın içindeki dosyaları alıp fotoğraf galerisi yapıcağınızı belirten ayardır bu ayarda bir klasörün içindeki tüm fotoğraflarınızı albüm haline getirebilirsiniz.
2-) Fotoğraf galerisiyle beraber fotoğraflarınız ve java scriptler yada flash materyallerin nereye kayıt edilceği bölümdür. Yani Fotoğraf galerisini bir klasörün içinden alırken diğer klasörün içine kayıt etmeniz için gerekli koordinat belirteceğiniz ayardır. Diyelimki fotoğraf galerisinin dosyalarını belgelerim/fotografgalerisi diye bir klasör açıp onun içine kayıt ettirebilirsiniz.

Bu iki seçeneği ayarladıkdan sonra diğer ayarlar biraz daha detaylı olduğu için şimdilik anlatıp aklınızı karıştırmıyım. Styles yazan menüden değişik galeri stillerini ayarlıyabilirsiniz. Style i ayarladıkdan sonra ok tuşuna bastığınızda Destination u nereyi gösterdiyseniz tüm dosyalarınız oradadır. Destination da yeni oluşturduğunuz klasör ün içindeki tüm dosyaları ftp ye atın ve fotoğraf galeriniz tamamlanmış olsun Photoshop Dersleri: Photoshopta Fotoğraf & Resim Galerisi Yapmak Bol galeriler. Anlamadığınız yada yanlış izah ettiğim bir yer varsa bana bu konuda sorarsanız cevaplamaya çalışıcağım...
Bir kaç tane size örnek olması için kendim galeri, örnekleri hazırladım. Linkleri aşşağıdadır.

Fasic Galeri
Feedback Galeri
Flash Galeri
Flash1 Galeri

Saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Alt 29 Nisan 2008 #2

Teşekkürler İyi Döküman
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(30)

Webmaster / İzmir

Alt 29 Nisan 2008 #3
Güzel paylaşım olmuş abi.
Bu mesajdan alıntı yap
HaNıM aGa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HaNıM aGa

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 03 Mayıs 2008 #4
sağol Photoshop Dersleri: Photoshopta Fotoğraf & Resim Galerisi Yapmak:Photoshop Dersleri: Photoshopta Fotoğraf & Resim Galerisi Yapmak: teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
ozlem() isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozlem()

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 30 Haziran 2008 #5
Teşekkürler..
Ellerine sağlık..Photoshop Dersleri: Photoshopta Fotoğraf & Resim Galerisi Yapmak
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

buhara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

buhara

Yrd. Grafiker / İstanbul

web photo galleryi siteye nasıl eklerim

Alt 28 Mayıs 2009 #6
photoshop ile web sitesi hazırlıyorum, deneme amaçlı. web photo galleryi kullanarak web albümü yaptım, bunu da bu siteye eklemek istiyorum. nasıl yapacağım??

çok acil yardımcı olursanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
fillix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fillix

Grafiker / Gaziantep

Alt 29 Mayıs 2009 #7
Photosop CS4 için geçerlİ değil sanırım. Çünkü ben bulamadım.
Bu mesajdan alıntı yap
Expiry isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Expiry

Grafiker / Ankara

Alt 29 Mayıs 2009 #8
tşk Photoshop Dersleri: Photoshopta Fotoğraf & Resim Galerisi Yapmak döküman sağlam
Bu mesajdan alıntı yap
damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 09 Eylül 2009 #9
Teşekkürler Gökhan iyi bir anlatım olmuş...
Bu mesajdan alıntı yap
MagiC_She58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MagiC_She58(36)

Grafiker / Kayseri

Alt 10 Eylül 2009 #10
:angel:Bilgilerini bizle paylaştıgın için tsk ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Vinil Türk Reklam Bannerı

Etiketler
dersleri, fotograf, fotograf galeri, fotograf resim galerisi, galeri, galerisi, gallery, photo gallery, photoshop, photoshopta, picture gallery, resim, resim galeri, yapmak