Vinil Türk Reklam Bannerı

Reklam Tasarımı

Temel Tasarım İlkeleri - Reklam Tasarımı ...

Cevapla
Reklam Tasarımı
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(58)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 27 Ağustos 2008 #21

acilen yapman gereken vede azda olsa anladığın bir işten - usta insanlardan yardım istemek yalnıştı galiba. yardımlarınız için teşkkür ederim arkadaşlar kolay gelsin

Sayın üyemiz bu konuda alınganlık yapmanız beni üzdü. Burası gerçekten bir yardımlaşma ve dayanışma platformudur. Ama bu yardımlaşmanında belli bir sınırı vardır. Örneğin siz bir tasarım hazırlasaydınız arkadaşlarımız sizi elinden geldiğince yönlendireceklerdi. Ama sıfırdan bir yönlendirme buradaki arkadaşlarımızın hayatlarını bu işten kazandığını düşündüğünüzde biraz insafsızlık gibi gelmiyormu. Bu iş bir sektördür, bu sektörün çarklarının dönmesi tamamen sizin gibi işletmelerin bu işe bütçe ayırmasıyla mümkündür. Sizin anladığınızın aksine fotoğrafları kesip photoshop ekranında alta üste yerleştirmek bu işten anlamak değildir. Grafik tasarım çok değişik disiplinlerin ve anlayışların birarada bulunmasıyla mümkündür, program sadece bir araçtır.
Bu nedenle bu tepkimizi yanlış anlamayacağınızı umar iyi çalışmalar dilerim.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
lemanyak41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lemanyak41

Sanat Yn. / Burdur

Standart
Alt 27 Ağustos 2008 #22
                             
Tango-mm resimler için teşekkürler ama küçük boyutta olduğu için fazla işme yaradı sayılmaz.

ne varsa kendi çekimlerimizde var diye tabir ettiğimiz ata sözünü kullanaraktan foto çekimine gitmek için çalışmalarımız başlamış bulunmakta çekim sonrası tekrardan önerilerinizi duymak isteriz.

netten fotoğraf yada resim bulmaya çalıştım ama sağlıklı birşey bulmadım eğerki sizde mevcut ise bunlar için yardım istedim ve sonrasında yaptığım tasarımı görmenizi fikir vermenizi istemiştim.
foto konusunda elime birşey geçmediği için ürünün fotolarını almak için harekete geçtim zaten şimdide sırada yapacağım tasarımı görüp tasarımı değerlendirmenizi istiyordum.
hatam varsa af ola kimseyi kırmak istemem. kimsenin işine engel olmak yada burun sokmak istemiyorum ama bi anda oklar ters tarafa döndü böyle bir polemiğe gerek yok sanırsam.
Bu mesajdan alıntı yap
soldier_159 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soldier_159

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 27 Ekim 2008 #23
arkadaşım bırakta herkes işiini yapsın. sen git bobin üret.
Bu mesajdan alıntı yap
Standart
Alt 29 Kasım 2008 #24
Herkes grafikerliğe soyunursa, garfikerlerde Doktor, Eczacı ya da her hangi bir işe soyunabilir mantığına tepkidir...Bence...Ama maalesef herkes reklam verenler bile reklamcılıktan grafikerlikten anlarlar. Ama ne kadar anladıklarını tabelalarından, veya kartviztlerinden anlarız. Kuyumcuysa koy bir pırlanta olsun bitsin, Emlakçıysa bir ev çiz tamamdır, yada inşaatçıysa çiz bir apartman iş tamam mantığıyla firmalarını ve işlerini sıradanlaştırdıklarının farkında olmazlar. Grafiker, Tasarımcı, Reklam Yazarı, Yönetmen, Fotoğrafçı bu meslek grupları ise bilmem neresini yırtar ekmek parası kazanmak için. Ülkemizde maalesef her kes anlamadığı işide kendi yapma sevdasında olduğu için ortaya böyle hazin ve dramatik komik kartvizitler ve el ilanları çıkmaktadır. Reklamcı reklamcının düşmanıdır mantığıda cabası...Bir İşveren Katalog yaptırmış, Başka reklamcı iş almaya gelmiş katalogu başlar kötülemeye, Amaç ne iş almak... İşi alabilmek için meslekdaşını acımasızca infaz eder oracıkta... Sonuç İşverenin Reklama olan inancı zayıflar...Hevesi kırılır ve Reklamcılara güveni sarsılır... Böylece Bir piyasa daha tarihe karışır... Sonrada düşünür dururlar piyasa kırık iş yok kimse niye reklam yaptırmıyor diye... Sonra İşini bilen (?) tasarımcılar ve reklamcılar sayesinde İlaç prospektüsü gibi Bilboardlar, Kartvizitler (Devamı Öbür kartvizitte) gibi uygulamalar boy gösterir. Radyoda atlı kovalıyormuş konuşanlar, Televizyonda keza aynı reklamlar izleyeni sinir eder. Oysa Reklamcılık En az kelimeyle Öz olarak konuyu anlatmak, Hedef kitlenin ilgisini çekme sanatıdır. Tabii ki halen Annelerinin margarinini kullanan zeki (?) insanlar bu sektörü böyle çarşamba pazarına çevirmişlerdir. Oysa deneyenler en iyisini bulurlar, Yada ekmeyen biçemez diyebiliriz.
Bu mesajdan alıntı yap
Gurbet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gurbet

Grafiker / Amasya

Standart
Alt 23 Ocak 2009 #25
Küstürdünüz adamıReklam Tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Etiketler
reklam, tasarimi, tasarımı

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
reklam şirketi katalog tasarımı Mustafa KÜÇÜK Kitap kapağı, broşür, menü vb. 12 05 Kasım 2008 15:54
dergi reklam tasarımı iftar menüsü mucahitgayiran Kitap kapağı, broşür, menü vb. 10 24 Ağustos 2008 22:31
: 2 REKLAM Tasarımı (A4) : te0man Kitap kapağı, broşür, menü vb. 20 07 Ağustos 2008 14:57
10 yıldır reklam reklam tabela ve sergirafi baskı üzerine çalışıyorum dizaynreklam Sonuçlanan İlanlar 1 20 Haziran 2008 10:02

Kapat
Şifremi Unuttum?