Vinil Türk Reklam Bannerı

Soru: Web Sitesindeki Tasrımların, resimlerin linanslanması

Temel Tasarım İlkeleri - Soru: Web Sitesindeki Tasrımların, resimlerin linanslanması ...

blacklord1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blacklord1

Webmaster / Adana

Dosya23

Alt 22 Haziran 2011 #1

Merhabalar Arkadaşlar,
(Admin eğer yanlış yere açıyorsam konuyu doğru yere taşıyabilirmisin)

Hergün yeni bir web sitesi açılıyor ve web sitemdeki yaptığım grafik tasarımları, bannerlar, menüler, hatta web sitesinin tüm görsellerini bir bakıyorum başka siteler çalmış hiç değişiklik bile yapmadan kullanıyor. Bununla nasıl başa çıkabilirim arkadaşlar,
Ufak ücretlere tüm resimleri lisanslama gibi birşey duymuştum zamanında ama araştırıyorum google dan bulamıyorum. Buna resim lisanslamamı yoksa telif hakkı almamı yoksa patentlememi ne deniliyor acaba?
Ne yapabilirim, bu tarz tasarımlarımı register edeceğim, bir site bir kuruluş yokmu(türk patenti geçtim)
Acil olumlu cevaplarınızı bekliyorum
Şimdiden teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

xdesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xdesign

Bilg. Teknikeri / Isparta

Alt 22 Haziran 2011 #2

tam olarak emin degilim ama lisanslama konusunda türkiyede prosedur tam oturmuş degil bende araştırmıştım bi sonuç ulaşamayınca yazılımsal olarak değişik teknikler ile 100% işe yarar olmayan yollarla veri ve resimleri koruyamaya çalışıyorum.resimleri flash içine gömme sağ tık engelleme, kaynak değiştirme yada sayfa her üretildiginde değişik kaynak ile şifreleme gibi..bunlarda website performansından kaybettirsede sonuç olarak bu tarz yollara başvuruyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

Etiketler
patentleme, tasarım, telif hakkı