Vinil Türk Reklam Bannerı

StarBucks 6. Tasarım Yarışması

Yarışma Organizasyonları - StarBucks 6. Tasarım Yarışması ...

Cevapla
StarBucks 6. Tasarım Yarışması
N. Eser ULUHAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N. Eser ULUHAN(36)

Webmaster / İstanbul

Standart

StarBucks 6. Tasarım Yarışması

Alt 18 Ocak 2010 #1

Arkadaşlar StarBucks'un 6. Tasarım yarışması başladı.
Katılmak isteyenler aşağıdaki linkten detaylı bilgi alabilirler;

Login | Facebook

Not: StarBucks Türkiye FaceBook hayranı olmalısın.
Detaylı bilgi için :

https://apps.facebook.com/kampanyalar/file/2

Hadi bakalım kolay gelsin.


StarBucks 6. Tasarım Yarışması
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

idgen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

idgen

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 18 Ocak 2010 #2
                             
Starbucks Coffee 6. Tasarım Yarışması
Katılım Koşulları

STARBUCKS COFFEE TÜRKİYE
6. TASARIM YARIŞMASI
ŞARTNAMESİ

Starbucks Coffee Türkiye olarak 2003 yılından bu yana sürdürdüğümüz “Kardeş Okullar” projemiz kapsamında, 10 ilde 100’ün üzerindeki Kardeş Okulumuzda öğrencilerin gelişimlerine destek veriyoruz. Bu kapsamda, erken tanı ve eğitimin büyük rol oynadığı otizm konusunda gerçekleştirilen bilinçlendirme çalışmalarına destek olunması amacı ile Tohum Otizm Vakfı ile de bir işbirliği içerisindeyiz.

Bu seneki tasarım yarışmamızın ana teması ve amacı; Tohum Otizm Vakfı’nın yürüttüğü bilinçlendirme çalışmalarına destek olarak toplumumuzda otizm konusunda farkındalık yaratabilmektir.

Yarışma sonucunda seçilecek tasarımı, bardak koruyucularımız üzerine uygulayarak, her sene Otizm konusunda farkındalığı arttırmak için değerlendirilen Nisan ayında, tüm mağazalarımızda ve sıcak içecek servislerimizde kullanacağız.

Bu doğrultuda dereceye giren tasarım(lar), Starbucks Coffee bardak koruyucuları üzerine uygulanacak ve 2010 Nisan ayı boyunca tüm mağazalarımızda, sıcak içeceklerimizi servisimiz sırasında kullanılacaktır.

Tasarımı ile otizm konusuna dikkat çekerek, daha fazla farkındalık yaratmamıza destek olacak amatör veya profesyonel tüm misafirlerimizin bu yarışmaya katılımını bekliyoruz.

YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI

Starbucks Coffee 6.Tasarım Yarışması, www.facebook.com/starbucksturkiye grubuna üye olan herkese açıktır.

Yarışmaya katılmak için şirketimiz Shaya Kahve Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Shaya”) tarafından hazırlanmış olan ve ekte yer alan başvuru formunu ve taahhütnamenin eksiksiz ve doğru olarak doldurularak, aşağıda belirtilen tarihler arasında ve belirtilen adrese teslim edilmesi gerekmektedir.

Yarışmaya 18 yaşından küçükler katılamaz.


YARIŞMA SÜRESİ

7-14 Ocak www.facebook.com/starbucksturkiye grup sayfasında yarışma ile ilgili bilgilendirme süreci.
15-25 Ocak Facebook sayfasına tasarımların yüklenmesi, ve imzalı başvuru formlarının belirtilen adrese gönderilmesi.
Yüklenen tasarımlar bu süreçte sitede yayınlanmayacaktır. 25 Ocak saat 18:00’de yükleme butonu kaldırılacaktır.
26 Ocak Saat 18:00’den sonra gönderilen imzalı başvuru formları kabul edilmeyecektir.
26 Ocak- 31 Ocak Yüklenen tasarımlar arasından imzalı başvuru formu ulaşmış eserler Shaya tarafında ön değerlendirmeye tabii tutulacaktır.
01-14 Şubat Islak imzalı formu gelen tasarımlar ve ön değerlendirmeden geçen eserler için oylama başlayacaktır.
14 Şubat Saat 18:00 itibari ile oylama sona erecek ve en çok puan alan tasarım birinci olarak belirlenecektir.

Shaya söz konusu yarışma tarihlerini kısaltma ve uzatma hakkını saklı tutar.

YARIŞMA KURALLARI

Yarışmaya katılacak tasarımların özgün çalışmalar olması gerekmektedir.

Elle ya da dijital ortamda çalışılmış tasarımlar olabilir. Bardak koruyucu boyutları www.facebook.com/starbucksturkiye adresine yüklenen şablondan alınacaktır.

Facebook’a yüklenecek tasarımlar jpeg formatında, en fazla 300 dpi ve 26,2x8,2 ölçülerinde olmalıdır. Yüklenen tasarımlar için mutlaka isim, soyad ve telefon numarası belirtilmelidir.

Facebook’a yüklenen tasarımların oylamaya dahil edilebilmesi için yukarıda belirtilen tarihler içerisinde ıslak imzalı olarak başvuru formu ve taahhütnamenin Shaya’ya teslim edilmiş olmaları gerekmektedir. İmzalı formları ulaşmayan tasarımlar oylama sürecine dahil edilmeyeceklerdir.

Her yarışmacı yarışmaya en fazla 3 tasarımla katılabilir. Ancak finale kalan adaylar en fazla bir tasarım ile ödül alacaktır. Yarışmaya gönderilen tasarımların daha önce başka bir yarışmaya katılmamış olması şarttır.

Başvurunun geçerli olabilmesi ve tasarımların oylamaya katılabilmesi için imzalı başvuru formu ve taahhütnamenin en geç 26 Ocak 2010 mesai bitimine (18:00) kadar, elden ya da iadeli taahhütlü posta yolu ile Shaya Merkez Ofis'e (Shaya Merkez Ofis: Maslak Mahallesi Bilim Sok. No:5 Sun Plaza Kat.17 Şişli- İstanbul) Aslı İnoğlu Dinçler adına teslim edilmesi gerekmektedir. İmzalı başvuru formu ve taahhütnamesi 26 Ocak 2010 tarihine kadar Shaya Merkez Ofis’e ulaşmayan yarışmacıların tasarımları değerlendirme kapsamına alınmayacaktır. Bu tarihten sonra ulaşan başvurular hiçbir suretle kabul edilemez.

Başvuru formları ve taahhütnamenin, posta ve benzeri sebeplerden dolayı geç ulaşmasından ve/veya postada kaybolması vs. gibi sebeplerden dolayı Shaya’ya ulaşamamasından dolayı Shaya, hiçbir suretle sorumluluk kabul etmez.

Yarışma yalnızca bireysel katılıma açıktır, her bir tasarımın en fazla bir sahibi olabilir.

Katılımcılar tarafından www.facebook.com/starbucksturkiye adresine usulüne uygun olarak yüklenen tasarımlar, Shaya tarafından öncelikle yarışma amacı doğrultusunda ve kendi takdir çerçevesinde denetlenecek; bu denetlemeden geçen ve tasarımcısı tarafından süresinde imzalı başvuru formu ve taahhütnamesi gönderilmiş olan tasarımlar, sitede oylama için yayınlanacaklardır.

Katılımcılar tasarımları konusunda özgür davranabilirler. Ancak tasarımlar genel ahlaka, adaba ve yasal düzenlemelere aykırı olmamalıdır. Seçimlerde ana kriter, otizm konusunda farkındalık yaratabilmek için en dikkat çekici tasarımın sunulmasıdır.

Ödüle değer görülen tasarımlar 14 Şubat 2010 tarihinde saat 18:00’de oylamanın sona ermesi ile belli olacak ve www.facebook.com/starbucksturkiye adresinden duyurulacaktır. Kazananlara ayrıca telefonla bildirim yapılacaktır.
Yarışmacıların yanlış, eksik veya yarışmanın sonuçlandığı tarihte servis dışı kalmış olan telefon numaraları vermeleri halinde veya yarışmacılara, telefonlarına cevap vermemeleri gibi sebeplerden dolayı ulaşılamaması halinde, Shaya hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

İlk beşe giren tasarımların sahipleri, dereceye girdiklerinin kendilerine bildirilmesinden itibaren 1 hafta içerisinde tasarımlarını jpeg/tiff formatında olmak üzere CD’de ve/veya USB stick’te kayıtlı olarak Shaya Merkez Ofise teslim edeceklerdir.

Dereceye giren ilk 5 tasarım Starbucks Coffee bardak koruyucularına uygulanarak Starbucks Coffee Türkiye mağazalarında kullanılabilir. Shaya dilerse tasarımı; yarışmacılardan aldığı taahhütname hükümleri çerçevesinde dilediği şekilde kullanabilir.

Yarışmacılar, yarışmaya katılacakları eserleri/tasarımları üzerindeki işleme, çoğaltma, yayma, temsil, kiralama, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim, yeniden yayınlanmak suretiyle umuma iletim ve diğer tüm mali haklarını herhangi bir zaman, yer, sayı ve format sınırlaması olmaksızın bedelsiz olarak, başvuru formu ve taahhütnamenin teslimi anında Shaya’ya devredeceklerdir.

Shaya her zaman, önceden herhangi bir bildirim veya ilan yapmaksızın yarışmayı tek taraflı olarak iptal edebilir veya yarışmanın koşullarını değiştirebilir.

Shaya ve bağlı şirket çalışanları ile bunların ikinci dereceye kadar olan yakınlarının bu yarışmaya katılmaları yasaktır. Katılmış ve kazanmış olsalar bile ödülleri verilmez.

Yarışmaya katılan adaylar yukarıda sayılan tüm koşulları kabul etmiş sayılır.


OY VERME KOŞULLARI


Tasarım yükleyebilmek ve oylamaya katılabilmek için; www.facebook.com/starbucksturkiye hayran sayfasına üye olunması gerekmektedir.

Oylama www.facebook.com/starbucksturkiye hayran sayfasında bulunan oy ver butonuna tıklayarak yapılacaktır.

Oylama süresince verilen oylar anlık olarak sisteme dahil olacak ve sıralama görülecektir.

Oylama 14 Şubat 2010 18:00’de sona erecektir.

Her oy 1 puan değerindedir. Tasarımların puan kazanımı aşağıdaki 2 şekilde olacaktır;

1. Site kullanıcıları, tasarımlara oy verebilir. Bir kullanıcı her bir farklı tasarım için günde 1 puan değerinde 1 oy verebilir, her gün istediği kadar farklı tasarım (her birine 1 oy vermek kaydıyla) oy verebilir.
2. Katılımcılar kendilerine oy veremezler.
3. Site kullanıcıları, tasarıma oy vermesi için arkadaşlarını davet edebilir. Her başarılı davet (kabul edilen davet) için daveti yapılan tasarım 1 puan kazanır.

ÖDÜL

Yarışmaya katılan tasarımlar arasında www.facebook.com/starbucksturkiye grup üyeleri tarafından oylanarak; yarışmada en fazla puan alarak yarışmanın birincisi olan tasarımın sahibi 1(bir) adet Apple Macbook ödülü kazanacaktır.

Ayrıca;

1. en fazla puan alan ilk 5 tasarım sahipleri,
2. en fazla puan alan ilk 50 tasarıma en fazla puan ile destek veren ilk 50 katılımcı,
3. yarışmaya oy vermek amacıyla www.facebook.com/starbucksturkiye sayfasına üye olan her 500. kişi (toplam 25.000 kayıt veya 50 hediye ile sınırlıdır), 1’er (birer) adet Starbucks Coffee ürünlerinden oluşan hediye seti kazanacaklardır.

Yukarıda belirtilen hediyeleri kazanacak kişilerin belirlenmesi için Shaya kayıtları esas alınacaktır.

Bir kişi, birden fazla, Starbucks Coffee ürünlerinden oluşan hediye seti ödülü kazanamaz.

Oylamaya katılımları sonucu Starbucks Coffee ürünlerinden oluşan hediye setine hak kazananlara, site üzerinden doldurdukları katılımcı formundaki adres bilgileri ile ulaşılacaktır. Adres bilgilerini girmemiş ya da yanlış girmiş olanlara hediye ulaşmamasından Shaya sorumlu değildir. Yarışmada dereceye girenlerin hediyeleri ise işbu Şartnamede belirtilen şekillerde verilecektir.

Bilgilendirme mailinde belirtilen şekilde adres bilgisini Shaya’ya ulaştıran hediye sahiplerine hediyeleri 15 Mart 2010 tarihine kadar gönderilecektir.

Shaya stoklarla bağlantılı olarak verilecek ödülleri değiştirme hakkına sahip olduğu gibi; her zaman tek taraflı olarak hediye ve hediye kazanmaya ilişkin kural ve koşulları tek taraflı olarak değiştirebilir.

Tasarımların kullanımı Shaya'nın takdir hakkı içinde olup tasarımların kullanılmamaları halinde tasarım sahibi hiçbir hak talebinde bulunamaz.

Ayrıca, tasarımlar ekteki taahhütname hükümleri çerçevesinde, Shaya ve/veya onun tayin edeceği bir şahıs/kuruluş tarafından, diledikleri yerde ve şekilde kullanılabilecek olup, bastırılacak bir kitap, dergi ve sair her ne ad altında olursa olsun görsel/yazılı/basılı bir materyalde kullanılabilecektir. Shaya ayrıca dilediği şekil, yer (Starbucks Coffee mağazaları veya Shaya tarafından belirlenecek diğer yerler), adet ve şartlarda kendi takdirine göre belirlenecek şahıs/kuruluşlara da bu basılı materyalleri çoğaltma hakkı, yayma hakkı, temsil hakkı, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkına sahiptir. Katılımcı bu şartı şimdiden peşinen kabul eder.

JÜRİ

Starbucks Coffee'nin düzenlediği 6. Tasarım Yarışmasına katılan ve www.facebook.com/starbucksturkiye adresine usulüne uygun olarak yüklenen tasarımlar, Shaya tarafından öncelikle yarışma amacı doğrultusunda ve kendi takdir çerçevesinde denetlecek; 26 Ocak 2010 tarihi saat 18:00’e kadar imzalı başvuru formunu ve taahhütnameyi göndermiş olan yarışmacıların tasarımları, sitede oylama için yayınlanacaklardır. Grup üyeleri tarafından oylanarak yukarıda belirtilen şartlar ile en fazla puan alan ilk beş tasarım dereceye girecek olup, en çok puan alan tasarım birinci seçilecektir.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Linux Desktop Tasarım Yarışması ARDIC Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 11 15 Ocak 2010 16:14
LESCON logo tasarım yarışması VolkanTEKiN Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 19 04 Temmuz 2008 23:22
TL Tasarım Yarışması mc_mrt Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 0 04 Kasım 2007 02:19

Kapat
Şifremi Unuttum?