Vinil Türk Reklam Bannerı

tablet sorun bamboo pen

Photoshop ve Tablet kullanımı - tablet sorun bamboo pen ...

Like Tree1Likes
  • 1 Post By halilozarslan

tablet sorun bamboo pen
rigel2901 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rigel2901

Öğrenci (Grafik) / Ankara

tablet sorun bamboo pen

Alt 12 Şubat 2012 #1

arkadaşlar wacom bamboo pen&touch tabletim var, ps cs5 kullanıyorum, fakat boyarken tonlama yapamıyorum,yani kalemi bastırdıkça rengin koyu çıkma özelliğini kullanamıyorum, açık ton hiç yapamıyorum...kısacası basınç problemi.

nasıl halledebilirim bu sorunu şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

halilozarslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

halilozarslan

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08 Mayıs 2012 #2

Cs5 de brush ı seçtikten sonra üstte oppacity nin yanında tablete uyarlama seçeneği var. Aktif hale getirerek basınç durumunu aktif hale getirirsiniz onun dışında baskıya göre ince kalın çizgi için brush ayarlarından shape dynamic seçeneğini aktif hale getirip ayarlarından pen puressure ı seçmeniz gerek
sirronaldo bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
Bluange isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bluange

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 25 Eylül 2012 #3
Merhaba. Benimde benzer bir sorunum var. Ama daha farklı. Wacom bamboo kullanıcısıyım. Daha önceden sorun hiç yoktu. Alalı kısa bir süre oldu. Son bir kaç gündür alemin photoshop'a geldiğimde hassasiyeti azalıyor yavaş haraket ediyor ve grafik tabletteki aktif alanda gezdirdiğim kalem ekranda istedğim yere gitmiyor. Yani en üstten en alta bile çeksem kalemi ekranda ancak 5 cm yer katediyor. Bir başka sorunu ise dokunmatik özelliğin çalışmaz olması. Daha önceden kaldırıp takrar kurmuştum belki driverda problem vardır diye ve çözülmüştü. Şimdi yine aynı sorun çıktı. Ve bu sefer tekrar kurmaklada düzelmiyor. Sizce bu sorunu nasıl halledebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap