Vinil Türk Reklam Bannerı

Tasarım yapacak grafiker aranıyor.

Sonuçlanan İlanlar - Tasarım yapacak grafiker aranıyor. ...

 
Tasarım yapacak grafiker aranıyor.
serdarkaraman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serdarkaraman

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 30 Ekim 2010 #21

Ben gayet sakinim ki başından beri yazmakta ve tutunmakta olduğum tavrımdan birşey kaybetmedim. Oysa sizin mesajlarınıza bakacak olursak sonlara doğru iyice bir saldırgan tutumunuz mevcut. Kimin sakin olup olmadığı yazılanlardan belli. Aksini iddia etmeye gerek yok..

Öncelikle sizin zaten 3 - 4 kez hakaretlerinizden dolayı özür dilemeniz gerekiyor, benim değil. Ben kişisel eleştirimi savundum, sebeplerini anlattım, siz bana saldırgan tutumunuzda devam edip kabalaştınız ve bunu artırmaya devam ettiniz.

Yapılan işler ve referanslar tecrübeyi gösterir. Yaptığım işler zaten bunu gösteriyor. Bu yüzden beni amatör olarak görmek ve bunu söylemek, sizin beni karalamaya çalıştığınız, ya da söyleyecek birşey bulamayınca bunu denediğiniz, savaş açtığınız anlamına gelir. Diyaloglarınızın sonları zaten tamamen bunun üzerine kurulu...

Olayı tamamen kişiselleştirdiniz. Ben eleştirdiğim konuyu defalarca açıklarken, siz benim adamlığımdan başlayıp, profesyonelliğime dek saldırıp, amatör olduğumu iddia edene kadar saldırıyorsunuz. Tartışmayı bilmiyorsanız bırakın ve bir daha yazmayın,

Ben her cümlenin sonunda, herkesin ucuzcu zihniyetten uzak, hakettiğini alması dileğiyle derken, siz beni kastedip, gerçek manada grafiker olanlara saygılar diye yazıyorsunuz. Benimle savaştığınızı bu kadar açık belli etmeyin, başka açık kalmadı zaten Tasarım yapacak grafiker aranıyor.
Bu kadar mı zor geldi yazdıklarımda alındınız üzerinize Tasarım yapacak grafiker aranıyor.
hcaliskan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hcaliskan

Webmaster / İzmir

Standart
Alt 30 Ekim 2010 #22
                             
burası kişisel eleştri yerimi ilan yerimi ilk onca ona karar verin, ben ilan verdim sen eleştirici yazıyorsun. aç o zaman bir konu ucuz iş yapmayalım gibi arkadaşlar görüşlerini belirtirler.

benim zoruma giden falan yok, siz ısrarla profesyonel olduğunuzu kabul etmemi istiyorsunuz. ben profesyonelliğin tanımı yukarıda yaptım. bir daha oku.

"gerçek manada grafiker olanlara saygılar" cümlemden neden rahatsız oldunuzki, eğer gerçek grafiker kapsamındaysanız gocunmamanız gerekiyor.

evet gerçekten her yönüyle grafiker olan arkadaşlarıma saygılar diliyorum.
serdarkaraman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serdarkaraman

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 30 Ekim 2010 #23
Burada ilanlara eleştiri de yazılıyor. Eleştiri bölümü diye bir bölüm de yok.
Verilen 50 liralık tasarım ilanına da bir sürü insan eleştiri yazdı, bilmiyorsanız önceki ilanlara bir göz gezdirin ve öğrenin.

Burası kişisel eleştiri bölümümü ki siz beni kişisel olarak eleştiriyorsunuz. O zaman kişisel eleştiri bölümünü buyrun siz açın, orada istediğiniz hakkında kendi kendinize konuşun. Ben İlan ile ilgili eleştiride bulundum. Sizin kendi karakteriniz ya da kişiliğiniz, bilginiz ile ilgili değil. Konu ile ilgili söyleyeceğiniz birşey kalmadı ki sen zaten şöylesin, adam olamazsın, sen şöyle bile değilsin durumlarına bile girdiniz çocuklar gibi. Tasarım yapacak grafiker aranıyor.

Israrla profesyonel olduğumu kabul etmenizi istemiyorum. Ben zaten bu işi "Profesyonel" olarak yapıyorum. Çünkü büyük bir firmada bu işi halen yapmaya devam ediyorum ve aslında siz benim yaptığım işleri zaten görüyorsunuz, sadece benim yaptığımı bilmiyorsunuz Tasarım yapacak grafiker aranıyor. Bu yüzden de ne ısrar ederim, ne teklifini yaparım, herkes ne olduğunu biliyor. Benim sitemde yaptığım bazı işler mevcut. Sizin çekememezliğiniz dışında tek bir kimse o siteye bakıp, bu adam amatör demez. Bu sizin karalamaya çalışmanızdan kaynaklı bir eylemden başkası değildir.
Sadece siz böyle bilmek, kabullenmek istemiyorsanız etmeyin, öncekinde olduğu gibi bu konuda da ne ısrarım olur, ne bir teklifim...

Kendi görüşünüzü yazarken, bana sorarsan diye başladığınız için, evet sormayı düşünmüyorum, ciddiye de almıyorum dedim ve diyorum Tasarım yapacak grafiker aranıyor.

Gerçek manada grafiker olanlara saygılar cümlenize gocunmadım. hala bir saldırgan tutumdasınız.
Ben bir konu üzerinde durduğum halde, sizin beni karalamaya çalışmanızdan dolayı böyle yapıyorsunuz dedim. Bulduğunuzu sandığınız açıkları kendinize göre yönlendirmeye çalışmayın. Ben size bu şekilde davranıp, eleştirdiğim konu üzerinde dururken, siz şahsıma ve bilgime saldırıyorsunuz diyorum. Bunu hala anlamıyorsanız lütfen anlamaya çalışmayın, zaten anlamıyorsunuz. Herşeyi kişiselleştiriyorsunuz.
Çünkü tartışmayı bilmiyorsunuz. Bilseydiniz bu konu bu kadar uzamaz, şahsıma ve bilgime saldırmaz, atasözlerinden bahsetmezdiniz.

Gerçek grafiker kategorisinde olduğumu ispat etmeme gerek yok. Bunu zaten biliyorsunuz.
Zaten bu, konuştuğumuz konuyla ilgili değil, beni hedef alan saldırgan tutumlu eleştiri eyleminiz.
Ben sizin karalamaya çalışmanızla çocuksu davranışınızı ve eleştiri yaparken bunu kişisel yönde yapmaya devam edip, abartıp, kabalaşmanızın yanlış olduğunu söyledim ve halen de söylüyorum. Bu bir nevi, "Cem Yılmaz karikatürist, ama kendisine kızıp, amatör karikatürcü" demek gibi birşey. Bunu çocuklar yapar, eleştirebileceğiniz birşey varsa, benim eleştiri getirdiğim konu olsun.Benim adamlığım, iş bilgim tecrübemle ilgili değil.

Bu zaten apaçık ortada. Bunda çekemediğiniz birşey varsa açık açık yazarsınız. Söylemek istediğiniz birşey var ise de eleştirdiğim, defalarca açıkladığım konuya dair birşey yazarsınız. Eleştiri getirdiğim konuya dair söyleyeceğiniz birşey kalmamışsa lütfen ya susun, ya da kişisel olarak beni, adamlığımı, bilgimi, tecrübemi, sen amatörsün şeklindeki yaklaşımınızı bırakın bir kenara artık, ben size kişisel olarak birşey söylemiyor, sizin gibi hakaret etmiyorum. Siz de bu çocuksu tavranızı bırakın artık. Eleştirdiğim şey ile ilgili söyleyeceğiniz birşey var ise genel olarak özetleyin ve bitirelim.
hcaliskan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hcaliskan

Webmaster / İzmir

Standart
Alt 31 Ekim 2010 #24
kardeşim sen kimsinki seni çekemeyeceğim ya. ne kendini kaf dağında görmeler. yaptığı iş ortadaymışda. kimsin sen ya. nesin yani. ciddiye almıyorsan cevap yazmayı kes. senin her tarafın profesyonel olsa ne yazar ya . baştan sona ukalalık. kendini dev aynasında görmeye çalışan biri. takıntıların olduğu burdan belli. büyük insanlar mütevazi olur. küçük insanlar ben buyum ben buyum derler. seni bırak profesyonel amatör bile kabul etmiyorum.
işte senin zoruna giden de burası. salih memecan diyince herkes tanıyorda, cem yılmaz diyince herkes tanıyorda, senin adını niye kimse tanımıyor madem profesyonelsin nerde kaldın kapa arkasınamı saklandın, gizli meşhurlardanmısın. bahsettiğin insaları ilgisi olsun olmasın herkes tanıyor. sokaktaki simitçide. ben bu sieteye ilan vermesem senin gibi biririssnden kesinlikle haberim bile olmayacaktı.

evet gerçekten her yönüyle, adabıyla, seviyesiyle, gerçek manada profesyonelliği ile grafiker olan arkadaşlarıma saygılar diliyorum.
serdarkaraman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serdarkaraman

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 31 Ekim 2010 #25
Benim eleştirdiğim konuyu bırakıp bana saldırıp, bilgimi ve tecrübeme saldırırsanız, aynı şekilde karşılığını sonuna kadar alırsınız. Mütevazi olmasına zaten mütevaziyim, ben sizin web masterlik bilginize yada bilgi birikiminize dair bir saldırıda bulunmadım. Siz saldırıda bulunup, olayı kişiselleştirdiniz, ben de size cevabınızı aynı şekilde veriyorum.

Muhtemelen eski gırgır çizerlerinden birçoğunun burada adını yazsam onları da bilemeyeceksiniz ve ilk defa duymuş olacaksınız. Bunu silah olarak kullanmanıza gerek yok.
Benim bilgi ve tecrübemi, ismimi, şuyu buyu hala karıştırıp duruyorsunuz. Eleştirdiğim konu ile ilgili bir söyleyeceğiniz şey var ise yazın dedim, halen benim geçmişimi didikliyorsunuz.

Birçok insan internet nedir bilmiyorken biz bilgisayarlararası (Commodore Amiga zamanı) chat yaparak yurtdışına disk magazin yapıyorduk ve ben grafik çiziyordum. Bu yüzden birisini karalamaya çalışırken önce kim olduğunun bir araştırmasını yapın amatörlükle suçlayarak gülünç duruma düşmeyin.
Herkesin bilgisine tecrübesine sataşacağınıza burada konuşulan konunun ne olduğunu bir farkına varın artık. Söylemekten dilimde tüy bitti Tasarım yapacak grafiker aranıyor.
Bakın, 44 yaşında olduğunuzu iddia ediyorsunuz, ben sizin yerinize ağabeylik yaptım, bu konu ile varsa söyleyeceğiniz birşey söyleyin, yok ise konuyu kapatalım ve bitirelim dedim. Siz halen sen kimsin muhabbetine devam ediyor, kişiliğime ve tecrübeme saldırmaya devam ediyorsunuz. Bence çok gereksiz davranıyorsunuz. Bu kadar saldırgan ve kaba olmanın size bir katkısı olmaz.

Maalesef bundan sonra muhattabım değilsiniz, size iyi günler dilerim.
TATLICADI61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TATLICADI61(37)

Grafiker / İstanbul

Standart

Bence Artık bu konuya bir son verin...

Alt 01 Kasım 2010 #26
Buraya iyi yada kötü maddi anlamda karşılığı olan yada olmayan bir ilan verilmiş lütfen iş ilanları sayfasını bu şekilde işgal etmeyin.Gerçekten profesyonel olup ancak dışarda iş bulamayan bi çok arkadaş var ki bu arkadaşların bir çoğu ev geçindirmek durumunda bu yüzden emeğinin karşılığı olmasa da birçok işi kaçırmamaya çalışıyor ve bu arkadaşlardan birçoğu da burada üyelikleri olan kişiler.Ben kendim için kesinlikle %100 profesyonelim 4/4 lük bir grafikerim diyemem çünkü öğrenmenin sonu yoktur yani halen daha bilmediğimiz öğrenmemiz gereken şeyler olduğu için de hiçbirimiz 4/4 lük olamayız zaten!.Sayın Serdar Karaman lütfen artık bu konuyu bu kadar uzatmayın,sizin böyle bir işe ihtiyacınız olmayabilir ama bu işe ihtiyacı olup buraya mesaj bırakan arkadaşlar sürekli burayı takip ediyor ve karşılaştıkları tek şey sizin aranızdaki atışmanız.Ve Sayın H.Çalışkan birkaç arkadaş adına sizden ortak ricamız şu ki burdaki atışmalara lütfen fırsat vermeyin gerçekten bu işi yapmak isteyen kişiler ya size iletişim bilgilerini bırakırlar yada bıraktığınız iletişim adresinden zaten size ulaşırlar,biz de yeni mesaj nedir diye konuyu açıp sizin atışmalarınızı okumak zorunda kalmayız.
Konuya karışmayı aslında hiç istemedim ama günlerdir ortada konuşulan bu konu için de sessiz kalamadım ve yazma gereği duydum.Bir kabalık yaptıysam affola diyorum.Saygılar...
serdarkaraman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serdarkaraman

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 01 Kasım 2010 #27
Sayın Tatlıcadı61 üyesi,

Diyalogların en başından beri, "kişisel olarak" savunduğum tek şey, ilanla ilgili getirdiğim eleştiri oldu. Ben, "Bundan sonra yine işler gelecek, ya da adınız bir yerlere yazılacak, bu size iş demek" gibi şeylerin, müşteri ile grafiker arasında kalmasından yanayım. Bu tip şeylerin sadece fiyat ve piyasa düşürmeye sebep olduğunu yineledim, aynı şekilde bunu savunuyorum.
Bugün aldığım 10 iş teklifinin 10'unda da bu yaklaşımı görüyorum ve fiyatlar düşürülmeye çalışılıyor. Muhtelen aynı şeyleri siz de görüyorsunuzdur. Yoksa elbette isteyen istediği kişi ile çalışır.

Ben bu şekilde bir eleştiri getirirken, karşı tarafın bu konuda söyleyecek birşeyi kalmaması üzerine bu kez de şahsıma ve tecrübeme karşı, "siz amatör bile olamazsınız, grafiker değilsiniz, adam olamazsınız gibi eleştiriler ve hakaretler gelince, bende gereken cevapları vererek eteğimdeki taşları döktüm, karşımdaki insana bu konuda yeterince bilgi sahibi olduğumu belirttim, bu kez de siz kendinizi ne sanıyorsunuz, mütevazi olun şeklinde cevaplar gelmeye başlayınca diyaloglar uzadıkça uzadı. Oysa yukarıda da belirttiğim gibi, eleştiri getirilen konu çok basit.

Sonlardaki mesajlarımdan da anlaşılacağı gibi, "eleştiri getirdiğim konu ile ilgili" söyleyeceğiniz birşey var ise buyrun söyleyin, yok ise bu konuyu burada kapatalım" şeklinde defalarca mesajlar yazdım.

Bir iki programı az buçuk öğrenerek, tasarım bilmeden piyasaya atlayıp iş kapmaya çalışanlar hakkındaki düşüncemi söyledim, bana göre grafikerlik bir sanattır ve basit bir iş değildir, hayal gücü ve üretkenlik ister, bir iki program bilmekten ibaret değildir, bana göre sadece program kullananlar da operatördür deyip, altını, bu kişisel düşüncem diye çizerek açıkladığım halde bu kez onlara hakaret ettiğim iddiasıyla (Ve bunun benzeri birçok iddia ile) karşı karşıya kaldım.
Bu sadece, illa ki bir karşılık vereyim, bir açık bulayım şeklinde bir yaklaşımdan başka birşey değildir.
Anlatılmak istenen konu belli, bir iki kişisel düşünce ile konu konuşulur ve medeni insanlar olarak kapatılır.

Profesyonel olarak büyük bir şirkette halen çalışmaya devam ediyorum. 20 yıldır grafik yapıyorum. (Amiga Deluxe Paint zamanlarından beri)
Fakat hiçbir zaman bu işi öğrendiğimi iddia etmedim, elbette öğrenmeye devam ediyoruz, edeceğiz de, bu işin sonu asla olmadı, olmayacak. Halen grafik animasyon sitelerini, yeni yapılan tasarım ve animasyonları hemen hemen her gün takip etmekteyim.

Elbette herkesin en ufak işe ihtiyacı var. Bunun karşısında değilim. Benim başından beri savunduğum şey, yukarıda ilk satırlarda yazdığım gibi, bu tip şeylerin fiyatları ve piyasayı düşürücü olmasıydı.
Ayrıca hcaliskan üyesinin, "hakettiğiniz ücreti veremeyiz, makul ücretlerle profesyonel bir iş yaparsanız şeklindeki yaklaşımını yine kendimce eleştirdim ve şunu dedim. "Profesyonel iş bekliyorsunuz, hakettiğiniz ücreti veremeyiz diyorsunuz.
"Profesyonel ve iyi bir iş istiyorsanız karşılığı olması gerektiği gibi olmalı, her grafiker arkadaşım hakettiğini almalı" şeklinde bir yaklaşımda bulundum.
Mevzu bu kadar basit.
Kendimle ilgili herhangi bir şeyi zaten savunmuyorum. Lütfen bunun ayırımını yapınız.

Saygılar.
hcaliskan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hcaliskan

Webmaster / İzmir

Standart
Alt 01 Kasım 2010 #28
dedim ya ne diye açık bulacam da cevap vereyim diye uğraşacam.

sayın Tatlıcadı61, yukarıdaki ilanımı herkes okuyor değilmi, skaramandan başka bu şekilde cevap yazan varmı yok, konuya giren kendisi, ben mesajımı dikkalice oku diyorum, okudum diyor anlama özürlümüsn be kardeşim diyorum mesajda, 'belki hakkettiğiniz ücreti veremeyebebilriz' yazıyor belki kelimesini yok sayıyor geri kalanını okuyor. kendi kafasına göre yorumluyor, tanımadığı insanlarla polemiğe giriyor.

ben profesyonelliğin tanımını yukarıda mesajlarımda belirrttim. o hala alınan ücretle profesyonelliği kıyaslıyor. herkes yukarıda yazılanları okudu bu kadar basit. sizinde belittiğiniz gibi, ekmek parasını kazanmak için ucuza çalışan arkadaşlarımıza kimse ucuz çalıştığı için küçümseyemez. kimse kimsenin profesyonel olduğunuda kabul etmek zorunda değildir. bir kişi benim yaptığım işler ortatdadır diye o yüzden beni kabul etmek zorundasınızdır da diyemez. bende mesajlarımda açıkça belirttim. artı olarak mesajımı oldukça düzgün ifadelerle yazdımki, bana gelen maillerde açıkça durumu gösteriyor. bende nezaket gereği buradan da açıkça teşekkür ettim.

ama anlamak için ilk önce dikkalice okumak, düşünmek gerekir. yani anlama modunda olmanız lazım. ha baktım karşımdaki itiraz modunda bende karşılığını verdim ve vermeyede devam da edeceğim. çünkü ilanıma bu denli yaklaşım sacede skaramandan geldi. 186 tane mail geldi bunları gönderen arkadaşlar adına aslındfa ben cevapları veriyorum. makul fiyatta derken ne kastettiğimi açıklamam rağmen hala bana ucuzcu diyen kimse terbiyesizlik yapmış olmuyormu.

tekrar yazıyorum. en ucuza yaptırmak isteseydim. ilana bu işi en ucuz kim yapar diye yazardık değilmi?

ne zaman özür diler skaraman ozaman bu polemik sona erer. başlatan bitirir. yoksa her cevabına verecek cevap mutlaka vardır.

kendimi, anlayışımı, mesleğimi belirtmeme rağmen. ortak platformda burada kendisine kazanç sağlamak isteyen insanlarla bulışmak isteyen bir ilana bu denli bir polemiğe dönüştüren skaraman ben değil. yarası olan elbette gocunacak.

ben burada mesajıma mail gönderen 186 arkadaşıma tekrar teşekkür ediyor. hepsini okuduğumuzu, baştada belirttiğim gibi şablon isteyen arkadaşlarımız için ortak bir şablon çıkartmaya çalışıyoruz. her yerde olduğu gibi mutlaka bazı kişiler ortalığa görüş adı altında safsatalar yazacaktır ama sorun değil. bunlarda iş dünyasının eğlenceleri olacak o kadar

gerçek grafikerlere saygılarımla,
serdarkaraman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serdarkaraman

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 01 Kasım 2010 #29
Sayın hcaliskan,

Başından sonuna dek yazdığım tüm mesajlarda saygı çerçevesini korudum ve size kişisel olarak hiçbir saygısızlık yapmadım.

Açık aradınız, bu gayet açık Tasarım yapacak grafiker aranıyor.
Size grafikle ilgimin ne derece olduğunu anlattım. Bunu görüp bildiğiniz halde çocuklar gibi, sen grafiker bile olamazsın triplerine girdiniz. Bir cümle içerisinde "karikatüristlik yaptım" dediğim an, "adını ben duymadım, kapı ardında mıydın" hakaretlerine başladınız. Emeğe saygısızlık etmeye devam ettiniz.
Kaç karikatürist biliyorsunuz, İbrahim Sarı'yı tanır mısınız, Serdar Gilkal, size göre bu insanların isimlerini bilmediğiniz için onlar karikatürist olmuyor mu? Hala bir yerlerin dibini kazarak açık arıyorsunuz bu şekilde... Siz de kapı arkalarında mı dergi okurdunuz?

Tüm bu çirkin sözler sizden geldi, "Amatör bile olamazsın, adam değilsin, adam olmazsın, grafiker bile değilsin, densiz, ukala, anlama özürlü, sizin profesyonelliğinizi 10'la çarpacak insanlar vardır, adınızı kendini profesyonel gören amatörler ligine yazdırırsınız, bir mesajı okumayı anlamayı beceremeyen senin gibi insanlar" gibi bana karşı sarfettiğiniz onca terbiyesiz ve medeniyet dışı hakaretlerinizi ayıplıyor, bu kaba zihniyetinizden dolayı sizi kınıyor, özür dilemesi gereken kişinin siz olduğunu tekrarlıyorum.
Bu şekilde her yazışınızda lütfen bu şekilde hakaret etmeyiniz, saygı çerçevesinde medenice davranınız şeklinde de uyardım. Tartışmayı bilmiyorsanız ve sadece hakaret edecekseniz de yazmayın.

Bunca hakaretinize rağmen benden özür beklemeyin, ben belli bir konu üzerine sadece kişisel eleştirimi yazdım ve bunun kişisel olduğunu tekrarladım.

Siz önce yazdıklarınıza bir bakın bakalım ne kadar medenice davranmışsınız, tekrar bir flashback yapın.
Sonra özür dilemesi gereken kişinin ben olduğumdan bahsederek komik olmayın...

En basit şekliyle basit bir eleştiriyi hakaret ederek ne boyutlara getirdiniz.
Başkalarının fikirlerine açık olmayan, kendi fikirlerini de açıklayamaz.
Yaşınızın ve iddia ettiğinizin büyüklük tecrübenizin karşılığında bu şekilde davranmanız, gerçekten yaşınıza ve büyüklüğünüze yakışır boyutlarda mı sizce ?
hcaliskan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hcaliskan

Webmaster / İzmir

Standart
Alt 01 Kasım 2010 #30
ilim ilim bilmektir,
ilim kendini bilmektir,
sen kendini bilmezsen,
bu nice okumaktır. demiş Hz.Mevlana.

tartışmayı kimin bilip bilmediği ortada, bir kişiye haddini bildirmek hakaret değildir. herkesin anlayacağı dil ayrıdır.

ilanımı 186 kişi anlayıp, çalışmak için mesaj gönderiyorda bir kişi burada sorulmadığı halde kendi görüşünü belirterek polemiğe giriyorsa, 186 kişinin anladığı şeyi idrak edemiyorsa, o onun sorunudur. öyşe olsaydı mesaj göndereen nice arkadaş sizin değindiğiniz konulara değinirdi.

dedimya anlama modunda olmayan birisine ne anlatabilirizki. yok açık ararmışısz yok çocukçaymış gülermişde yesinler arkadaşım onu bırak. cevaplarına karşılık görüşlerimi belirttim. hakaret ecedek olsaydım öyle cümleler yazardımki, donar kalırdın.

ben sana tavsiye niteleiğinde yazılar yazdım. sende kendini sana yakışan ziniyetle kendini ifade ettin. çevremdeki seni okuyanlar ismini aklına yazdı reklamın kötüsü olmaz diye. ama çalışılacak adamlar listesine değil.

en basit eleştiriyi diye kendini mazur göstermeye çalışma, bu kadar kişi eleştiri yapmıyorken, senin ne haddine ilana eleştri yappmak sen ilk önce kendine bunun cevabını ver. buraya ilan veren işverenlerde bu mesajları okuyor. bir tanesi bana özel mail göndermiş.

beni tebrik ediyor. sağol sayende forumdaki kişilerden bir tanesinin daha zikrini öğrendik diye. bende bir emekçi olarak ve elimin emeğiyle para kazanan biri olarak, bir kişinin bu duruma düşmesine şahsen üzüldüm.

mesai arakadaşım ne yazıyorsun bırak ya dedi. anlayana sivrisinek saz misali. bende dedim. davul zurnada bir anlatma modeli. halk oyunumuzun bir parçası.

gerçek manada mesleğini icra eden ve edecek olan grafikerlere saygılarımla,
 

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
T-shirt baskıda kullanmak için tasarım yapacak freelance tasarımcı aranıyor. malitoktas Sonuçlanan İlanlar 9 06 Eylül 2010 17:35
Freelance Web tasarım (psd) + Css kodlaması yapacak grafiker aranmaktadır. KuuL Sonuçlanan İlanlar 4 01 Haziran 2010 12:27
mevcut logo üzerinde çalışma yapacak grafiker aranıyor. Skynet214 Sonuçlanan İlanlar 7 23 Şubat 2010 17:27
Ankara'da SBS ve ÖSS kitapları yapacak grafiker dizgiciler aranıyor... larkthis Sonuçlanan İlanlar 8 08 Ekim 2009 14:38
İnternetten tasarım yapacak arkadaşlar aranıyor... KHAYMANA Sonuçlanan İlanlar 9 31 Aralık 2008 23:55

Kapat
Şifremi Unuttum?