Vinil Türk Reklam Bannerı

Tasarımcı mısın o zaman bunları bileceksin

Temel Tasarım İlkeleri - Tasarımcı mısın o zaman bunları bileceksin ...

Like Tree6Likes

Cevapla
Tasarımcı mısın o zaman bunları bileceksin
serseriboy1331 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serseriboy1331

Grafiker / Kocaeli

Standart
Alt 05 Mart 2009 #161

bunu çok yaşadım gerçekten ve verdiğim fiyatların ağır gelemsi sebebi ile iş iptali oldu hiç de pişman değilim emeğin hakkı söz konusu 2 çizgi de çizilse bunun bir yaratıcılığı var
Bu mesajdan alıntı yap
JansoN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

JansoN

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 17 Mart 2009 #162
                             
çok gzl bi yazı olmuş emeğine sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap
yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Standart
Alt 19 Mart 2009 #163
walla beyler benim babam reklamcı bende 16 senedir bu piyasadayım bu çakalların her türlüsünü gördüm yalnız reklamcı ajans felanda altta kalmıyo bilader ben yalan sölemeyen reklamc değil türkiyede dünyada görmedim..ülen babam bilem gözümün içine baka baka yalan sölüyo ...uzun lafın kısası düşman ne kadar donanımlıysa biz iki katı donanımlıyız ki bu sözü harbiden bu işe gönül vermişler için kullanıyorum ..diğer grafiker bozuntuları fasafiso onlar gelir bu oyunlara....
Evet iğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına... İstisnasız her birimiz, ne dünyanın en ehil tasarımcılarından, ne en derin kültürlü münevverlerinden ve ne de en incelikli ahlak abidesi şahsiyetlerinden değiliz(olanları tenzih ederim)... Eğer her birimiz, "taa babamızın oğlundan, elin adamına dek", her insan ve zümreyle, adalet, hakkaniyet, ciddiyet ve ehliyet prensiberinin emri altında münasebete girmiş olsaydık herşey muhakkak daha güzel olabilirdi... Yani bütünü görerek, yani herşeyin sirayet edici olduğunu anlayarak, yani etme bulma dünyasında olduğumuzu unutmayarak bakalım tüm meselelere.

Çalışmalarında açıkça yalan söyleyen(resmî suç) ve/veya intihal yapan grafikerin/reklamcının da yoğurdu ekşidir değil mi? Öyleyse ekşi ayranları yutmayalım, yutturmayalım... Elden geldiğince...
Bu mesajdan alıntı yap
yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Standart
Alt 19 Mart 2009 #164
Mesela şu seçim arefesinde, inanmadığı bir partinin veya siyasetçinin reklam çalışmalarını yapanlar var mı acaba aramızda?

Ayrıca, ben de kendi tecrübelerime dayanarak şu maddeleri ekleyebilirim. Bilirsiniz:

1- Bizden daha iyisini bulamazsın…
2- Bak, bu müessese daha fazlasını kaldırmaz...
3- Bak, hem isim yapacaksın...
4- Şüphesiz işiniz çok çok daha değerlidir ama burası Türkiye malum...
5- Biz bir aileyiz...
6- Hemen olmaz, herşey zamanla...
7- Biz seni tercih ettik ama...
8- Önce yap bir görelim...
Bu mesajdan alıntı yap
yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Standart
Alt 19 Mart 2009 #165
Laf lafı açar ya, nasıl da yeri geldi:

Ah Edep!..

Görgülü bir vatandaş olduğumu iddia etmeden, uzun yılların tecrübesiyle öğrenmiş olduğum bazı görgü kurallarını sıralamak istiyorum. Bunların bir kısmını, rahmet-i Rahman'a kavuşmuş eski büyüklerden öğrenmiştim. Bu kurallar genellikle İstanbul terbiyesi ve görgüsüdür; muhafazakâr kesimde geçerlidir. Yadırgayanlardan af dilerim.

1. Herkesin arasında gerek el, gerekse vücudun diğer yerlerindeki kemikler çatırdatılmaz veya çıtırdatılmaz. Büyük görgüsüzlüktür.

2. Çok samimî olmadığınız kişilerin evlerinde tuvalete gidilmez. Samimî ve dost kişinin evinde tuvalete gidilirse, zaruret derecesinde bir ihtiyaç dolayısıyla gidilir. Evler ziyaretçiler ve misafirler için umumî helâ değildir.

3. (Eski görgü ve terbiyenin ışığında bir kıyasTasarımcı mısın o zaman bunları bileceksin Misafirlikte veya bir iş görüşmesinde cep telefonunuz kapalı olmalıdır. Cep telefonunu açık bırakmak ve zırt zırt konuşmak büyük bir görgüsüzlüktür, hem de ev veya büro sahibine hakaret ve saygısızlıktır.

4. Misafir gittiğiniz yerdeki kitap ve gazeteleri izinsiz eline almak, karıştırmak, okumak görgüsüzlüktür. İstisnaî olarak çok merakınızı çeken bir kitap için izin isteyip bakabilirsiniz. Diğer eşyalar için de aynı şey geçerlidir. (Çok samimî ve yakın dostlar, ölçülü olmak şartıyla bu kuraldan muaftır.) Doktor muayenehanelerinde, başka iş yerinde müşterilerin beklerken okumalarına mahsus malzeme için bu kural geçerli değildir. Bunları alıp okuyabilirsiniz. Düzeni bozmamak, okuduktan sonra tertipli bir şekilde yerine koymak şartıyla.

5. Önceden randevu almadan ziyarete ve misafirliğe gidilmez.

6. Yemek vakitlerinde gelmek için randevu talep edilmez..

7. Yarım ağızla yapılan davetler kabul edilmez.

8. Soru sormak ince bir iştir. "Bana bir soru yönelt, senin kim olduğunu söyleyeyim..." İnsanın ne mal olduğu sorularından anlaşılır.

9.Kartvizitiniz sizin ilminizin, irfanınızın, görgünüzün, kültürünüzün, zevkinizin küçük bir aynasıdır. Lütfen kartvizitiniz medenî bir insanın kartı olsun.

10. Bir lokantada yemeğe çağrıldıysanız garson önünüze bir menü listesi getirdiğinde en pahalı, en ağır yemeği seçmeyiniz.

11. En ucuzunu da seçmeyiniz. Dâvet eden üzülebilir.

12. Bir yere fikir ve görüşlerinizi açıklamanız için çağrılmış olma hali dışında çok konuşmayınız.

13. Kibar bir insan tükenmez kalemle (eskiden kurşun kalemi) yabancıların, hatırlı kimselerin yanında not tutmaz. Güzel ve zarif bir dolmakalem...

14. Kenarını fare kemirmiş gibi yırtık kağıtlara adres veya telefon numarası yazılıp verilmez. Her şey sizin temizliğinizin, nizam ve intizamınızın aynasıdır.

15. Kapı sadece bir kere çalınır, beklenir. Hemen açılmazsa birkaç dakika daha beklenir. Yine açılmazsa ısrar edilmez ve geri dönülür. Kapının zilini deliler gibi üç, beş kere uzun uzun çalmak görgüsüzlük ve terbiyesizliktir.

16. Kibar, asil, görgülü bir insan asla gıybet etmez.

17. Toplu taşıma vasıtalarında cep telefonu ile konuşulmaz.Konuşmak gerekirse çok hafif sesle konuşulur, diğer yolcular duyup rahatsız edilmez.

18. Toplu taşıma vasıtalarında, sokakta, meydanda, lokantada, pastahânede, şurada burada terbiyeli ve görgülü hanımlar ve genç kızlar hafif meşrep şekilde gülmezler, kahkaha kopartmazlar, yılışıklık yapmazlar, gevrek gevrek şehevî çıngıraklı sesler çıkartmazlar.

20. Büyüklerin ve küçüklerin yanında ayak ayak üstüne atılmaz.

Mehmet Şevket Eygi
Bu mesajdan alıntı yap
Baterist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Baterist

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 17 Nisan 2009 #166
tesekkür ederiz
Bu mesajdan alıntı yap
fatmania isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatmania(40)

Grafiker / Kayseri

Standart
Alt 02 Mayıs 2009 #167
evet aynen boyle oluyor.bu maddelerın hepsını soyledıler ama eger ucret cok gelıyosa yaptırmasınlar.bence ısın ucretını dusurerek ınsanlar bu meslegı yere calıyorular..emegın karsılıgı bu olmamalı..tesekkurler paylasım ıcın
Bu mesajdan alıntı yap
khan09 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

khan09

Webmaster / Yurtdışı

Standart
Alt 03 Mayıs 2009 #168
genelde ücret kismini kisinin durumuna veya dostlugun seviyesine göre belirliyorum, bazende ücretsiz isler yaptigim oluyor, bu yaziyi okuduktan sonra ücretsiz yaptigim islerde bir alt fiyat belirlemek dogru olacaktir harcanilan zamanin ve isin degerini belirler

emegi gecenlere tesekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
FRTDESIGN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FRTDESIGN

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 04 Mayıs 2009 #169
%100 Katılıyorum

Paylaşım ıcın tesekkurler.
Bu mesajdan alıntı yap
mek0707 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mek0707

Grafiker / Antalya

Standart
Alt 11 Mayıs 2009 #170
arkadaşım hani derler ya ağzına sağlık işte kelimenin tam anlamıyla yazı bunu ifade ediyor sağol varol....
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Etiketler
bileceksin, bunlar, bunlari, bunları, grafik tasarimci bilmeli, grafikerlerin bilmesi gerekenler, misin, msn, mısın, tasarimci, tasarimcilarin bilmesi gerekenler, tasarmc, tasarımcı, zaman

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Boş zaman... pseudo Serbest Çalışmalar 3 02 Şubat 2009 21:33
bunları yemeğe kim kıyabilir :) MONASTERY Graficafe 18 08 Mayıs 2008 14:27
Zaman x-ir Edebiyat 1 06 Mart 2008 15:39

Kapat
Şifremi Unuttum?