Vinil Türk Reklam Bannerı

Teneke ve Ambalaj Tasarımı Yardım

Ambalaj Tasarımı - Teneke ve Ambalaj Tasarımı Yardım ...

Cevapla
Teneke ve Ambalaj Tasarımı Yardım
mccabe_fox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mccabe_fox

Grafiker / İstanbul

Standart

Teneke ve Ambalaj Tasarımı Yardım

Alt 31 Mart 2010 #1

Arkadaşlar Merhaba;

Bir zeytin firması için teneke, kova, etiket tasarımları yaptım fakat ilk defa ambalaj tasarımı yaptığımdan dolayı süreçte zorlanıyorum. Bu konuyla alakalı çok fazla bilgide bulamadım açıkcası. Aşağıdaki sorularıma yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

1. Teneke tasarımları için bıçakları aldım ve tasarımları tamamladım fakat tasarım aşamasından sonraki süreç nasıl işliyor. Film almam gerektiğini söylediler, bildiğimiz matbada alınan filmmi olacak yoksa farklı bir film çeşidimi var?

2. Müşteriye teneke üzerindeki görünümü nasıl sunmam gerekiyor. Photoshop ile kaplama yaparak mı yoksa teneke üzerine çıktımı almam gerekli?

3. Konuyla alakalı kaynak varmı?

Özetlemem gerekirse tasarım yapıldıktan sonraki teknik süreç ve sunum nasıl oluyor?

Yardımlarınız için teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

asat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asat(53)

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 20 Nisan 2010 #2
                             
tasarımı yaptıktan sonra sunumu yapabilmeniz için kromolin kağıt baskı çıktısı almanız gerekir.bu pahalı olabilir fotoğraf kağıdınada çıkartabilirsiniz. yalnız kova ebatı büyük olduğundan bu çok zor olur.
teneke levhaya baskı yapmanız sizin için imkansızdır.
istanbulda oturduğunuza göre topkapıda matbaacılar sitesinin bulunduğu yola berk grafik sanırın teneke ambalaj film çıkışı yapıyor.size dahada yardımcı olabilir.
kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
skacir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skacir

Sanat Yn. / Kastamonu

Standart
Alt 15 Mayıs 2010 #3
Dikkat:
Ambalaj calışmaları müşteri ve grafiker arasında iş özellikleri olarak ne şekilde istendiği önemlidir. Eğer müşteri sizden tasarımı birebir baskı olarak istiyor ve renkleri görme konusunda ısrarlı ise bunun için kağıt çıkış alıp teneke uzerine sıvamak en uygun olan yöntemdir. Muşteri sizin çalışmanızdan emin ise çalışmayı teneke üzerine phoshopta giydirip göstermek gerekir.

Film aşaması ise müşteri işi okeyledikten sonra filme uygun şekliyle orjinal döküman kaçlı baskı yapılacak ise kroslandıktan sonra renk paleti yerleştirilir ve film 125 lpi olarak film dökümü gerçekleştirilir.

Renkler cmyk ve ya spot alınacaksa lütfen renk krosunda bu renkleri spot olarak ayrı renk paletinde veriniz. Filme bu şekilde alınız.
Bu mesajdan alıntı yap
delikarga isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delikarga

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 19 Mayıs 2010 #4
Zeytinyağı firmaları teneke baskı yapan firmalarla genelde kendileri çalışırlar. Teneke ambalaj üreten firmaların çalıştığı film çıkış firmasına işi göndermeniz yeterlidir. Benim bildiğim istanbulda 2, izmirde 1firma dışında büyük montajların filmini alabilen bir film çıkış atölyesi yok. Extra renkleri belirtmeniz, onaylı kromolin çıkışını göndermeniz gerekir. basılacak işin üzerindeki renklere göre, bazı renkleri ambalaj firması extraya alınmasını isteyebilir. iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
zeytinyağı teneke tasarımı pacp10 Ambalaj Tasarımı 68 25 Eylül 2012 15:48
Yardım...Ambalaj Tasarımı zemini Degradeli Spot renge bağlamak onrckn Photoshop Soru ve Sorunlarınız 3 24 Ocak 2010 01:52
nesil köy peyniri teneke tasarımı delikarga Ambalaj Tasarımı 12 22 Ekim 2009 15:26
ambalaj tasarımı hakkında yardım eder misiniz? gazoz Ambalaj Tasarımı 3 11 Temmuz 2009 12:16

Kapat
Şifremi Unuttum?