Vinil Türk Reklam Bannerı

TL Tasarım Yarışması

Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları - TL Tasarım Yarışması Türk Lirası geri dönüyor Türkiye'nin uzun yıllar yaşadığı kronik enflasyon sonucu bol sıfırlı hale gelen 'Türk Lirasına itibarını geri kazandırmak için' paradan 6 sıfır atılması ile 1 Ocak 2005 tarihinden ...

Cevapla
TL Tasarım Yarışması
mc_mrt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mc_mrt

Hiç Biri / Samsun

Standart

TL Tasarım Yarışması

Alt 04 Kasım 2007 #1

Türk Lirası geri dönüyor
Türkiye'nin uzun yıllar yaşadığı kronik enflasyon sonucu bol sıfırlı hale gelen 'Türk Lirasına itibarını geri kazandırmak için' paradan 6 sıfır atılması ile 1 Ocak 2005 tarihinden itibaren hayatımıza giren 'Yeni Türk Lirası (YTL)', 1 Ocak 2009 tarihinden itibaren yerini yeniden 'Türk Lirası'na (TL) bırakacak.
YTL'nin kademeli olarak 1 Ocak 2010 tarihine kadar tedavülden kaldırılması ile birlikte dolaşıma çıkacak yeni 'Türk Lirası' ve kuruşların tasarımı, Hazine Müsteşarlığı, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışma sonucunda ortaya çıkacak. Bu kapsamda düzenlenen '1 Lira, 50 kuruş, 25 Kuruş, 10 Kuruş, 5 Kuruş, için Madeni Para Tasırım Yarışması' ile 2009'dan itibaren kullanıma sokulacak yeni TL banknotların tasarımı da belli olacak. Katılımcılar, yalnızca yurtiçine açık ve tek aşamalı olarak gerçekleştirilecek yarışmaya birden fazla tasarımla katılabilecekleri gibi, tek yüz veya iki yüz için de tasarım sunabilecekler.

KULLANILABİLECEK HER ÇALIŞMAYA 3 BİN YTL ÖDÜL


Yarışmada ödül kazanan tasarımlar, Darpahane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından yürütülecek çalışmalar sonucunda son haline kavuşacak. Madeni paralarda kullanılabilecek her çalışmaya 3 bin YTL ödül verilecek.

Yarışmanın seçici kurul üyeleri ise Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdür Vekili Ahmet Büyükkaymaz, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hasan Akkaya, ve Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü heykeltraşlarından Nesrin Ekşi Schnepe'den oluşacak. Yarışmaya Darphane sanatçılarının katılmaları yasak olacak.

Yarışmaya katılmak için, katılımcıların 30 Ocak 2008 günü saat 16.00'ya kadar tasarımlarını Darpahane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'ne ulaştırmaları gerekiyor.

Alıntı: S.online
Kaynak
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Cevapla

Etiketler
odullu grafik yarismasi, kullanilabilecek her calismaya, tl tasarm yarmas, turk lirasi donuyor

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
LESCON logo tasarım yarışması VolkanTEKiN Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 19 04 Temmuz 2008 23:22
Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi Yarışması I3oI2a Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 1 28 Mayıs 2008 12:57
Duvar kağıdı tasarım yarışması. Cahit GÜLDEN Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 0 15 Haziran 2007 12:39

Kapat
Şifremi Unuttum?