Vinil Türk Reklam Bannerı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL Simge Yarışması

Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL Simge Yarışması ...

Like Tree598Likes

Cevapla
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL Simge Yarışması
falqon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

falqon

Grafiker / Yurtdışı

Standart
Alt 02 Şubat 2012 #391

Türk Lirası'nın simgesini Şubat'ta açıklayacağız

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, dolar, Avro ve Yen'de olduğu gibi Türk Lirası'nın da tarihte ilk defa bir simgesi olacağını, bunu Şubat ayında açıklayacaklarını söyledi. TL'nin simgesi için cezaevlerinden bile öneri geldiğini, 8 bin başvuru aldıklarını ifade eden Başçı, "Türk Lirası'nın yeni simgesi fiyat istikrarını perçinleyecek." dedi.
graif, UkeLa_ChoCuK ve evreninmerkezi bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
dual_head_eagle isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dual_head_eagle

Hiç Biri / Konya

Standart
Alt 02 Şubat 2012 #392
                             
8000 basvuru ilk etapta 6000 tanesi kafadan elenmis olmali ilk bakista. Neyse aciklasinlar da en azindan merakimiz gecsin.
evreninmerkezi bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
uurbocee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uurbocee

Eğitimci / Konya

Standart
Alt 02 Şubat 2012 #393
NTV'de Oğuz HAKSEVER abimizin az önce sunduğu habere göre 2 hafta içinde simge açıklanıyor... Demek ki seçilen bir simge var Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL Simge Yarışması Haydi bakalım, kimin tasarımı herkesin cebinde gezecek? Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL Simge Yarışması)
falqon ve evreninmerkezi beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
shoresh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shoresh

Hiç Biri / Ankara

Standart

bence

Alt 03 Şubat 2012 #394
bence kazanan aramızdan biri olsaydı şimdiye kadar haberi olurdu. en azından bir basın toplantısı yapacaklar, belki de bir törenle tanıtacaklar, e haliyle önceden kazanan yarışmacı bilgilendirilir, haber verilirdi diye düşünüyorum. tabi dedikleri gibi simge seçimi son aşamaya gelmişse, yok eğer hala o değil bu, bu değil şu diye elemeyi geçmemişlerse diyecek bişey yok tabi. ben şahsen umudumu yitirdim. kazananın bu siteden biri çıkmasını çok isterim.
Bu mesajdan alıntı yap
CanSuTnsk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CanSuTnsk(31)

Grafiker / Kocaeli

Standart
Alt 06 Şubat 2012 #395
açıklanacağı tarihi bilen varmı? Ertelendi deniyor ama net bi tarih bulamadım hiçbir yerde
Bu mesajdan alıntı yap
dual_head_eagle isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dual_head_eagle

Hiç Biri / Konya

Standart
Alt 06 Şubat 2012 #396
açıklanacağı tarihi bilen varmı? Ertelendi deniyor ama net bi tarih bulamadım hiçbir yerde
TCMB.GOV.TR adresini kontrol etmeniz yeterli. Net tarih verilse ilk orada duyuru yapılır çünkü. Ama Mart'a kalacağını sanmıyorum en geç Subatın sonunda açıklanır.
Bu mesajdan alıntı yap
gp ahsi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gp ahsi

Hiç Biri / Çorum

Standart
Alt 06 Şubat 2012 #397
Türk Lirası’nın simgesini Şubat’ta açıklayacağız

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, dolar, Avro ve Yen’de olduğu gibi Türk Lirası’nın da tarihte ilk defa bir simgesi olacağını, bunu Şubat ayında açıklayacaklarını söyledi. TL’nin simgesi için cezaevlerinden bile öneri geldiğini, 8 bin başvuru aldıklarını ifade eden Başçı, “Türk Lirası’nın yeni simgesi fiyat istikrarını perçinleyecek.” dedi.Cihan Network TV üzerinden yerel kanallarda yayınlanan Anadoluda Sabah programının Başkent Konukları’na katılan Erdem Başçı, Davos’ta Türk ekonomi yönetimine bakış, kuruş kullanımı, Türk Lirası’nın simgesi, enflasyon, kredi kartı borçları üzerine önemli açıklamalar yaptı. Davos’ta Türkiye’den giden yetkililere çok farklı gözle bakıldığını söyleyen Başçı, “Türkiye’de durum diğer ülkelerden çok farklı. Biz daha ziyade gelişmekte olan ülkeler sınıfına giriyoruz. Bütçe disiplini ve mali disiplin açısından gayet iyi. Büyüme gayet iyi gidiyor bu ülkelerde. Hem Türkiye’nin hem gelişmekte olan ülkelerin genelinin durumlarının oldukça farklı olduğunu görüyoruz. Bunun nedeni gelişmekte olan ülkeler geçmişte farklı krizler yaşadı. Oralardan pek çok dersler çıkardılar. Çıkardıkları derslerden aldıkları sonuçta çok dikkatli titiz duruş sergiledikleri için gelişmiş olan ülkelerin problemlerinden uzaklar. Bunun yansımalarını gördük aşağı yukarı Türkiye’ye has diye düşünebiliriz ama gelişmekte olan ülkelerde olumlu.” diye konuştu.

TURİSTLERE KURUŞ YETİŞTİREMİYORUZ, VATANDAŞ SON KURUŞUNA SAHİP ÇIKSIN

Türkiye’de kuruş kullanımında yaşanan aksaklıkları kabul eden Başçı, kuruş kullanımı konusunda çaba göstereceklerini söyledi. 2012 yılından itibaren bilinç oluşturmak için çalışmalar yapacaklarını dile getiren Başçı, dükkanların kasalarında kuruş bulunmadığını, vatandaşın da çoğunun para üstü olarak kuruş talep etmediğini dile getirdi. Dünyanın en yüksek gelirine sahip ülkeler de bile insanların paralarının üzereni geri istediğine dikkat çeken Başçı, “Yabancılar 1 cent’i geri isterler. Kuruşla ilgili problem önemlidir. Son kuruşuna kadar herkesin bir yerde parasına sahip çıkması gerekir. Merkez Bankası olarak üzerimize düşeni yapacağız. Bakın enteresandır. Turistlik bölgede Antalya’da şube müdürümüz kuruş yetiştiremediğini bize söylüyor. Turist 1 kuruşu istiyorsa bizim vatandaşımız neden istemiyor. Bunu zaman içinde değiştirmek gerekecek.” çağrısı yaptı.

CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN TL’NİN SİMGESİNİ GÖRECEK Mİ?

Uluslar arası piyasalarda kabul gören paralardaki simgelere benzer, Türk Lirası’nın da bir simgesi olacağını belirten Başçı, TL simgesi için 8 binden fazla başvuru aldıklarını dile getirdi. “Titiz çalışma sona yaklaştık. Onay süreçleri var. Şubat ayı içinde açıklama yapacağız.” biyen Başçı, bir ülkenin ömründe bir defa simge seçeceğini bu yüzden kılı kırk yararcasına çalıştıklarını vurguladı. Başçı, “Eğer simge tutarsa ilelebet doların avronun Japon yeninin olduğu gibi Türk Lirası’nın da simgesi olacak. Bu fiyat istikrarının perçinlenmesi olarak düşünülebilir. Yakın zamanda iyi haber gelecek.” şeklinde konuştu.

“Tür Lirası’nın simgesini devlet büyükleri Cumhurbaşkanı Başbakan görecek mi?” sorusuna Başçı, “Çok titiz çalışma yürütüldü. O konuda yetkili Banka Meclis’imiz Onla ilgili acele etmeyelim. Öyle bir çalışma yürütüyoruz. Açıklamalar konusunda güzel bir çalışma yapılacak. Merak uyandırdık. Daha ileriye gitmeyelim. Orada bırakalım.” cevabını verdi.
Bu mesajdan alıntı yap
erkansali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erkansali

Eğitimci / İzmir

Standart
Alt 07 Şubat 2012 #398
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL Simge Yarışması
Bu mesajdan alıntı yap
erkansali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erkansali

Eğitimci / İzmir

Standart
Alt 13 Şubat 2012 #399
arkadas ocak sonu dediler mart ayı geliyo, acaba cok kaliteli calısmalar var da mı elemeyi uzun tuttular bu kadar,yoksa gundem cok yogun bekletiyolar ...
Bu mesajdan alıntı yap
evreninmerkezi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

evreninmerkezi(32)

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Standart
Alt 13 Şubat 2012 #400
Jürinin bu kadar ağır çalışması kabul edilemez . . .
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Etiketler
merkez bankası tl, türkiye merkez bankası, türkiye yeni tl, yeni tl sembol, yeni tl simgesi

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Usb Bellek Simge Değiştirme ? ... ZxxxE Windows 4 28 Haziran 2011 13:34
corel x4 simge kemalgencer Corel Draw 3 28 Haziran 2010 10:27
Simge grifon Macintosh 2 03 Ocak 2009 23:43
Simge BATMANCU Web Tasarımı 3 30 Kasım 2008 20:02

Kapat
Şifremi Unuttum?