Vinil Türk Reklam Bannerı

TÜSİAD yeni logosunu yarışmayla belirleyecek

Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları - TÜSİAD yeni logosunu yarışmayla belirleyecek ...

Cevapla
TÜSİAD yeni logosunu yarışmayla belirleyecek
caytuna isimli Üye şimdilik offline konumundadır

caytuna

Eğitimci / İzmir

Standart

TÜSİAD yeni logosunu yarışmayla belirleyecek

Alt 27 Kasım 2010 #1

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), yeni kurumsal logosunu yarışma kapsamında belirleyecek. TÜSİAD'dan yapılan açıklamaya göre, seçilen logo onaylandığı tarihten itibaren kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak TÜSİAD'ı temsil eden tüm mecralarda resmi logo olarak kullanılacak. Kazanan yarışmacı 20.000 lira ödülün sahibi olacak. Katılımcıların, TÜSİAD'ın tüzüğünde belirlenen amaçlar çerçevesindeki kavramlarını dikkate alarak yeni bir logo tasarlamalarının beklendiği belirtilen açıklamada, herkesin katılımına açık olan yarışma ile ilgili başvuru sürecinin 10 Ocak 2011 tarihinde sona ereceği kaydedildi. TÜSİAD Logosu Tasarım Yarışması Şartnamesinin TÜSİAD'ın resmi internet sitesi olan www.tusiad.org sitesinde katılımcıların bilgisine sunulduğu hatırlatıldı.
Şartname : https://www.tusiad.org/FileArchive/T...Sartnamesi.doc

https://www.grafikerler.net/tusiad-l...i-t100529.html


TÜRK SANAYİCİLERİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ

DUYURU
TÜSİAD LOGO TASARIMI YARIŞMASINDA SÜRE UZATILDI
TÜSİAD’ın logosunu yenilemek için açılan yarışmada, seçici kurul katılan tasarımlar arasında kalıcı nitelik taşıyacak bir çalışma bulanamadığını bildirmiştir. Bunu dikkate alan TÜSİAD yönetimi, tasarımlar arasından ilk elemeyi geçenlerle birlikte değerlendirilmek üzere yarışmanın davet usulü ile tamamlanması için sürenin uzatılmasına karar vermiştir
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(58)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 03 Aralık 2010 #2
                             
TÜSİAD LOGOSU TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Yarışmanın Amacı

Yarışma TÜSİAD için yeni bir logo hazırlatılması amacıyla düzenlenmektedir.

Yarışmanın Konusu

Tüzüğüne göre TÜSİAD’ın amacı “insan hakları evrensel ilkelerinin, düşünce, inanç ve girişim özgürlüklerinin, laik hukuk devletinin, katılımcı demokrasi anlayışının, liberal ekonominin, rekabetçi piyasa ekonomisinin kurum ve kurallarının ve sürdürülebilir çevre dengesinin benimsendiği bir toplumsal düzenin oluşmasına ve gelişmesine katkı sağlamak”tır.

Adaylardan, yukarıdaki amacı ve TÜSİAD’ın tarihsel gelişimini ve birikimini dikkate alan yeni bir TÜSİAD logosu tasarlamaları beklenir.

Katılım Koşulları

1. Yarışma herkesin katılımına açıktır.

2. Her katılımcı en fazla üç adet eserle yarışmaya katılabilir.

3. Seçici kurul ve seçici kurulun birinci derece yakınları bu yarışmaya katılamaz.

Teknik Koşullar

1. Seçilen logo; kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak, TÜSİAD’ı temsilen her türlü basılı materyal ve dijital ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt, faks, pankart ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılacaktır. Logo tasarımının renkli ve siyah beyaz kullanıma uygun olarak, büyütülüp küçültüldüğünde görselliğinin bozulmayacağı, çok küçük ölçülerde ayrıntıların kaybolmayacağı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmeyeceği bir biçimde ve her çeşit baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

2. Logo tasarımı “Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği” kelimelerinin baş harflerinden oluşmalıdır. “Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği” açık olarak yer almayacaktır. Logo sadece T Ü S İ A D harflerinden oluşacaktır.

3. Eserlerin, A4 boyutunda siyah-beyaz olarak uzun kenarı 15cm’i geçmeyecek biçimde, alt bölümde %20 küçültülmüş ölçeği ile paspartulanmamış veya kartona yapıştırılmamış olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Tasarımcı gerekli gördüğü takdirde renkli uygulamayı da aynı kıstaslar içinde sunabilir. Eserlerin ayrıca Adobe Illustrator, FreeHand, CorelDraw ve Photoshop programlarından biri ile hazırlanmış master çalışması olarak CD ortamında da sunulması gerekmektedir. Ayrıca yapılan çalışma, yüksek çözünürlüklü TİF uzantılı dosyaya dönüştürülerek CD’ye kaydedilmelidir.

4. Yarışmaya sunulan eserlerin özgün olup daha önce başka bir yerde yayınlanmamış olması, diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmaması gerekmektedir. Teslim edilen eserler Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış olmalı, tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır. Sunulan eser daha önce bir yerde kullanılmamış ya da yayınlanmamış olmalıdır. Seçici Kurul tarafından kopya olduğu anlaşılan logolar değerlendirmeye alınmayacaktır. Logo tasarımının kopya olduğunun anlaşılması halinde ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü derhal iade edecektir. Oluşacak her türlü sorunun hukuki yaptırımı ve süreçlerin maddi yaptırımı yarışmacıya ait olup, doğabilecek sorunlardan TÜSİAD sorumlu tutulamaz.

5. Seçici Kurul, eserleri, özgünlük, yaratıcılık, konu odaklılık ve eserin TÜSİAD’ın amaçlarını ve tarihsel gelişimini ve birikimini dikkate alan bir çerçevede değerlendirilecektir.

6. Seçici Kurul; uygun gördüğü bir eseri TÜSİAD’ın yeni logosu olarak belirleyecektir. Seçici kurul dört GMK (Grafikerler Meslek Kuruluşu), üç TÜSAD Temsilcisinden oluşur.

Seçici kurul:
Yurdaer Altıntaş; Grafik Tasırımcı, Prof., GMK Üyesi
Ümit Boyner, TUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı
Bülent Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Holding Yön. Kur. Bşk.
Bülent Erkmen; Grafik Tasarımcı. MSGSÜ Öğr. Gör.
Yeşim Demir, GMK Yön. Kur. Bşk, MSGSÜ Öğr. Gör.
Güler Sabancı, Sabancı Holding Yön. Kur. Bşk.
Haluk Tuncay, Grafik Tasarımcı, MSGSÜ Öğr. Gör.

7. TÜSİAD, seçilen eser üzerinde değişiklik isteme hakkına sahiptir. Seçilecek eser sahibinden Seçici Kurulun ve /veya TÜSİAD Yönetim Kurulu’nun görüşü doğrultusunda, teknik sorunların çözümüne yönelik değişiklikler yapması istenebilir. Bunun için ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmaz. Ödüle hak kazanan eserin antetli kağıt, kartvizit ve zarf üzerinde uygulamalarının, dişi ve erkek çözümleri ile birlikte, yarışma sonuçları açıklandıktan sonra en geç 10 gün içerisinde TÜSİAD’a sunulmaları gerekmektedir. Katılımcı şartnamedeki bu maddeyi kabul etmiş sayılır.

8. Jüri ödüle layık eser bulunamadığı takdirde ödül dağıtmama hakkını saklı tutar.

9. Eserlerin TÜSİAD’ın ihtiyacını karşılamaması halinde, TÜSİAD Yönetim Kurulu hiçbir esere ödül vermeme hakkını saklı tutar.

10. Kullanılmayacak olan eserler, sonuçların ilan edilmesini müteakiben en az 15 gün en fazla 30 gün sonra teslim edilen adresten alınabilir. Bu süre içerisinde geri alınmayan eserlerden TÜSİAD sorumlu değildir.

Eserlerin Teslim Şekli ve İşaretlenmesi

1. Katılımcılar 2 adet zarf kullanacaklardır.

2. Söz konusu zarflar; içerisinde eksiksiz doldurulmuş katılım kimlik formunun yer aldığı kapalı Kimlik Zarfı ile birlikte, eser(ler)in yer aldığı kapalı Evrak Zarfı’dır.

3. Her zarfın üzerinde 6 harf ve/veya rakamdan oluşan rumuz yazılacaktır.

4. Katılımcının rumuzu eserleri arkasında ve CD üzerinde yer alacaktır.

5. Her eser A4 kağıt üzerinde uzun kenarı 15 cm’i geçmeyecek biçimde, (siyah beyaz ve gerekiyorsa renkli çözümü ile) ayrı A4’lerde aşağıda küçük ölçekli örneği ile teslim edilecektir. CD’de eserin elektronik ortamda oluşturulmuş hali yer alacaktır.

6. Zarfların üzerinde katılımcının kimliğini belirtecek herhangi bir isim, ayırıcı işaret ve yazı bulunmayacaktır. Eserler paspartulanmayacak veya kartona yapıştırılmayacaktır. Bu şekilde bir işlemin tespiti halinde eser yarışma dışı bırakılacaktır.

7. Birden fazla eserle katılan tasarımcılar, her eser için ayrı evrak zarfı ve ayrı rumuz kullanmalıdır.

Eserlerin Teslimi

Eserler başvuru formu ile birlikte 10 Ocak 2011, Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar, TÜSİAD’a taahhütlü posta veya kargo yoluyla gönderilecektir. Posta veya kargodan kaynaklanan kaybolma ve gecikmelerden dolayı sorumluluk kabul edilmez. Belirtilen süre içerisinde belirtilen adrese ulaşmayan eserler yarışmaya dâhil edilmeyecektir.

Eser Teslim adresi: TÜSİAD, Meşrutiyet Caddesi, 46 Tepebaşı 34420 İstanbul.

Kullanım Hakkı

Katılımcı, seçilen eserinin TÜSİAD’a süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için TÜSİAD’a tam lisans/yetki verdiğini kabul eder.

Ödül kazanan eser; kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak, TÜSİAD’ı temsil edecek her türlü basılı materyal ve dijital ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt, faks, pankart ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılıp çoğaltılabilecektir. Bu bağlamda, katılımcı ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir.

Katılım formunu imzalayan katılımcılar, bu şartnamenin tüm koşullarını, yarışma şartlarını, Seçici Kurul ve TÜSİAD Yönetim Kurulu’nun kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru tarihi: 10 Ocak 2011 saat 17:00.

Seçici Kurul Değerlendirme Tarihi: 14 Ocak 2011.

Sonuçların Açıklanması: 20 Ocak 2011.

Ödül kazanan eserin; antetli kağıt, kartvizit ve zarf üzerinde uygulamalarının, dişi ve erkek çözümlerinin sunulması için son tarih: 30 Ocak 2011.

Sonuçlar TÜSİAD web sitesi www.tusiad.org ‘da yayınlanacaktır.

Ödül

Yarışmanın ödülü birinciye verilecek net 20,000 TL’dir.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
grafi_2010 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafi_2010

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 05 Aralık 2010 #3
Bilgisayarda yapıp renkli çıktımı alıcazzz
Bu mesajdan alıntı yap
volkanince isimli Üye şimdilik offline konumundadır

volkanince(43)

Eğitimci / İzmir

Standart
Alt 08 Aralık 2010 #4
Arkadaşlar bende ödüllü bir yarışma düzenlemek istiyorum ama bir türlü mesajım yayınlanmadı acaba bir yerde yanlışmı yapıyorum sürem daralıyor yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
impoved isimli Üye şimdilik offline konumundadır

impoved

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 09 Aralık 2010 #5
Arkadaşlar ben katılmak istediğim TÜSİAD logo tasarım yarışması ile ilgili şartnamesinde anlayamadığım bir madde var.Bu konuda bana açık bir şekilde anlatabilecek ve örenek olarak buradan paylaşabilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum.Ben profesyonel bir grafiker değilim. Ama Corel Draw x5 bana yetebilecek kadar kullanabilen biriyim. Yardım istediğim maddeyi burda paylaşıyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla...

"Eserlerin,A4 boyutunda siyah beyaz olarak uzun kenarı 15cm’i geçmeyecek
biçimde, alt bölümde %20 küçültülmüş ölçeği ile paspartulanmamış veya
kartona yapıştırılmamış olarak teslim edilmesi gerekmektedir." maddesinde % 20 küçültülmüş ölçeği ibaresine bana örenek verebilirmisiniz.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

akalin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akalin

Grafiker / Bursa

Standart
Alt 10 Aralık 2010 #6
logoyu a4 de yerleştireceksin .. alt tarafına da siyah versiyonunu 5de 1 küçük olarak koyacaksın..
Bu mesajdan alıntı yap
impoved isimli Üye şimdilik offline konumundadır

impoved

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 10 Aralık 2010 #7
Akalin bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Yani şunu demek istiyorsun 15 cm² çapındaki bir logonun 5' te 1' ini yada teknik olarak % 80 küçültülmüşünü koyacağız.Çünkü şarnamedeki geçen % 20 ölçek küçültülmüşü burdaki teknik hesaba göre 5' te 4' ü oluyor.
Bu mesajdan alıntı yap
redjingle isimli Üye şimdilik offline konumundadır

redjingle

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 10 Aralık 2010 #8
Ben de şunu sormak istiyorum. Şartnamenin sonunda şöyle bir cümle yer alıyor : "Ödül kazanan eserin; antetli kağıt, kartvizit ve zarf üzerinde uygulamalarının, dişi ve erkek çözümlerinin sunulması için son tarih: 30 Ocak 2011."

Dişi ve erkek çözümleri ne ???? TÜSİAD yeni logosunu yarışmayla belirleyecek))))))))-Cahilliğimi bağışlayın, profesyonel bir grafiker değilim. Paspartuyu araştırdım, az çok çözdüm ama, dişive erkek çözümü ne abiiii TÜSİAD yeni logosunu yarışmayla belirleyecek
Bu mesajdan alıntı yap
redjingle isimli Üye şimdilik offline konumundadır

redjingle

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 10 Aralık 2010 #9
aklıma tek gelen şey, tek tahminim yani, çeşitli uygulamalarda kabartı gibi olunca logo dişi, yüzeye gömülü gibi durunca dişi çözümmü olmuş oluyo TÜSİAD yeni logosunu yarışmayla belirleyecek
Bu mesajdan alıntı yap
ataaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ataaa

Sanat Yn. / İstanbul

Standart
Alt 11 Aralık 2010 #10
tasarımlar bıçak izleri ile isteniyor anlamında olabilir. yani dişi ve erkek birbirinin içine gecen, kıvrılan, yapışan kısımların görünmesi adına yazılmış olabilir..tabi bu benim düşüncem.. TÜSİAD yeni logosunu yarışmayla belirleyecek
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Vinil Türk Reklam Bannerı

Cevapla

Etiketler
logo, tusiad, yarışma

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
dsi logosunu istiyorum fillix Logo Tasarımları 10 19 Ocak 2012 15:48
Pepsi logosunu yeniledi dorad Logo Tasarımları 62 07 Şubat 2011 08:56
ISO 9001 in yeni logosunu arıyorum GRAFİMERVE Logo Tasarımları 4 28 Ağustos 2009 14:56
nur pastanesi logosunu arıyorum straus Logo İstek 5 16 Şubat 2009 13:35

Kapat
Şifremi Unuttum?