Vinil Türk Reklam Bannerı

Ulalar belediye başkanlığı logo tasarımı yarışma

Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları - Ulalar belediye başkanlığı logo tasarımı yarışma ...

Like Tree1Likes
 • 1 Post By cenkerbey

Cevapla
Ulalar belediye başkanlığı logo tasarımı yarışma
huseyinsinirtas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

huseyinsinirtas

Grafiker / Yurtdışı

Standart

Ulalar belediye başkanlığı logo tasarımı yarışma

Alt 21 Mart 2013 #1

ULALAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
LOGO TASARIMI YARIŞMA ŞARTNAMESİ

 • LOGO TASARIMI YARIŞMA ŞARTNAMESİ
 1. Yarışmanın Adı: Ulalar Belediye Başkanlığı LOGO Tasarımı Yarışması.
 2. Yarışmanın Amacı: ULALAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI’nın kurumsal yapısını temsil etmek üzere düzenlenen bir yarışmadır.
 3. Yarışmanın Konusu: ULALAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI’nın Beldenin coğrafi konumu, tarihi ve külterel yapısı ile beldenin yapısını kamuoyunda daha kolay tanınmasını sağlayabilen özelliklere sahip yeni bir logo tasarımı, yarışmanın konusudur.
 4. Yarışmaya katılacak LOGO’larda Ulalar Belediye Başkanlığı’nın, tasarım öncelikli olarak düşünülmelidir.
 5. Katılım: Yarışma, seçici kurul üyeleri ve üçüncü dereceye kadar ( bu derece dahil) yakınları dışında amatör-profesyonel tüm sanatçılara/tasarımlara açıktır. Adaylar yarışmaya en fazla üç adet çalışma ile katılabilir.
 6. Yapıt boyutları: A4 beyaz kağıt üzerine hazırlanacak tasarımların uzun kenarı 15 cm olan renkli çalışması ve aynı kağıt üzerine, 2 cm renkli, 2 cm siyah beyaz tasarımlarında yerleştirilmesi gerekmektedir. Çalışmalar pasparto yapılmayacak ve kartona yapıştırılmayacaktır. Çalışmaların renkli basımı ve bir CD içerisine kaydedilen vektörel formatıyla birlikte aşağıda verilen iletişim adresine gönderilmesi gerekmektedir.
 7. Çalışmanın Açıklaması: Tasarımcı tarafından gerekli görüldüğü takdirde çalışmanın esin kaynakları ve simgelere ilişkin açıklama, çalışmayla beraber ayrı bir A4 kağıda yazılıp verilebilir.
 8. Çalışmaların İşaretlenmesi ve Gönderilmesi: Çalışmaların arkasına 6 rakam ve/veya harften oluşan rumuz ve sıra numarası yazılmalıdır. Katılım formu ve üzerinde rumuz yazılı CD, ağzı kapatılmış ayrı bir zarfla birlikte, aynı paket içerisine konulmalıdır. Zarfın üzerine de aynı 6 rakam ve/veya harften oluşan rumuz yazılmalıdır. Çalışmalar, posta veya kargoda meydana gelen gecikme hasar ve kayıplardan ULALAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI sorumlu tutulamaz.
 9. Kullanım Hakkı: Ödül alan yapıtlar, ULALAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI’nın ve tanıtımı için hazırlanacak albüm, katalog, broşür, afiş yada benzeri basılı yayınlar ile tabela, totem ve kurumun uygun göreceği her türlü yayın ve tanıtım faaliyetlerinde kullanılıp çoğaltılabilecektir. Katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir. Eserlerin daha önce hiçbir yarışmada kullanılmamış olması gerekmektedir. Yarışmaya gönderilen eserlerin tüm sorumluluğu katılımcıya aittir. Katılım formunu imzalayan yarışmacılar, bu şartnamenin tüm maddelerini, kabul etmiş sayılırlar. Yarışmanın birincisini ve ödülleri jüri üyeleri belirlerken logonun kullanımına, üzerinde değişiklik yapılmasına ya da yerine başka bir çalışma kullanılmasına Ulalar Belediye Başkanlığınca karar verilir. Bu durumda eser sahibi ödül dışında herhangi bir hak talebinde bulunamaz.

Yarışma tarihi ve ayrıntılar için lütfen tıklayınız.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

huseyinsinirtas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

huseyinsinirtas

Grafiker / Yurtdışı

Standart
Alt 27 Mart 2013 #2
                             
COĞRAFİ KONUM:
Ulalar beldesi, Erzincan ilinin batı bölümünde yer almaktadır. Kuzeyinde E-80 (Erzincan-Sivas) karayolu geçmektedir. Belde İl merkezine 3 km uzaklıktadır. Beldenin Doğusunda Erzincan il merkezi, Batısında Gümüştarla köyü, Kuzeyinde Kavakyolu Beldesi Güneyinde Beşsaray Köyü bulunmaktadır. Belde genel olarak düz arazi yapısına sahiptir. 22.06.1992 tarihinde Belediye resmi statüsüne kavuşmuştur. Belde her geçen gün çevre il ve köylerde göç almakta ve hızla büyümektedir. İmar planına uygun olarak yapılaşma yapılmaktadır. Beldenin ana cadde yolları asfaltlıdır. İmar planına göre ara sokaklarda yol çalışmaları devam etmektedir.

BELDE YÖNETİMİ:
1500 haneli olan belde Belediye Başkanı ve Belediye organları tarafından idare edilmektedir. İlk Belediye Başkanı Paşa DAĞ 1992- 1999, Hasan KISKANÇ 1999-2004, Ercan KOÇER 2004 - 2008 tarihleri arasında görev yapmışlardır. 2009 yerel seçimlerinde seçilen sayın Yaşar KAYA halen görevine devam etmektedir.

İKLİM :
İklim sert ve kurak geçer. Kış mevsimi oldukça soğuk ve uzun sürer. Yazları kuraktır. Yani Karasal iklimin bütün özelliklerini taşır.
NÜFUS:
Belde nüfusu 2000 yılı nüfus sayımına göre 5541 olmasına rağmen beldede yaklaşık 8500 civarında nüfus barınmaktadır. 2009 yılı resmi nüfus sayım sonuçlarına göre nüfus 3919 olarak belirlenmiştir. resmi olmayan rakamlarasa 5 ile 6 bin arası olarak bilinmektedir.

TARIM:
Beldenin geçim kaynağı tarım ve özellikle hayvancılıktır. Beldenin yüzölçümünün yaklaşık %50'si tarım alanıdır. Bu alanlar ekilebilir; bağ, bahçe ve tarladır. Beldedeki buğday ve arpa üretimi ihtiyaca yöneliktir. Bunlar dışında; şeker pancarı, fasulye, patates ve soğan da üretilmektedir. Hayvan besini olarak ta fiğ ve yonca üretimi yapılmaktadır.

HAYVANCILIK:
Ulalar Beldesi, Hayvancılık bakımından da gelişmiştir. Modern projelere uygun ahır ve barınaklar mevcut olup, besicilik ön planda ve verimli bir şekilde devam etmektedir. Kışın bu ahır ve barınaklarda beslenen hayvanlar yaz aylarında köylere ve yaylara çıkarılır. Bu alanda büyükbaş hayvancılık (Sığır) yer tutar. Küçükbaş hayvanlarda ise en çok koyun yetiştirilmektedir. Küçük evcil hayvanlarda tavukçuluk önemli bir yer tutar. Hayvan ürünlerinin bir kısmı tüketim için kullanılırken büyük bir bölümü üreticinin kendi imkanlarıyla şehir merkezine götürülerek evlere, pastanelere ve lokantalara dağıtımı yapılmaktadır. Bir kısım hayvan ürünleri de ilimizde kurulan (Işıkpınar ve Balacan) süt fabrikasında yağ,yoğurt, peynir ve ayran olarak değerlendirilmektedir.

SOSYAL DURUM:
Ulalar Beldesi Atatürk, Cumhuriyet, Barış, İnönü, Üçkonak ve Cemal Gürsel Mahalleri olmak üzere 6 adet mahalleden oluşmaktadır. 100'e yakin sokağı, 15 Caddesi olup, yaklaşık 1000 hektar alana sahiptir. Ulalar beldesi onlarca çevre köy ve illerden göç alan bir belde yapısına sahibi Sürekli de göç almaya devam eden hızla gelişen bir beldedir. Belde sosyal yönden gelişmiş ve gelişmeye devam etmektedir. Halk çağdaş yaşamı benimsemiş kapalı olmayan tarzdadır. Ekonomi ölçülerinde teknolojik yeniliklerden faydalanmaya çalışmaktadır. Elektrik, su, ve telefon hizmetlerinden yararlanmaktadır. PPT acentesi,sağlık ocağı, kütüphane, kültür merkezi kütüphanesi, 1 Eczane 3 İlköğretim okulu ve bir lise mevcuttur.Ayrıca belde, kadın el sanatları kursu gibi sosyal tesislere sahiptir.Ekonomik açıdan halkın bir kısmi orta halli, bir kısmı da fakirdir. Yurt dışında bulunan gurbetçiler ekonomiyi olumlu şekilde etkilemektedir. Belde halkının bir kısmı işçi ve memur olarak çalışmakta bir kısmı ise kendi özel işlerinde çalışmaktadır. Bir kısım tarım ve hayvancılıkla meşguldür. Sosyal ve kültürel yönden gençlerin ve çocukların faydalanacağı; Belediye parkları, Belediye kütüphanesi, kültür merkezi ve konserler için belediye düğün salonu mevcuttur.

KÜLTÜR:
Belde de okuma-yazma oranı % 90 civarındadır. Okuma-yazma seferberliğin önemi büyüktür. Belde de 75.Yıl Bayrak İlköğretim Okulu,Ulalar İlköğretim Okulu, , Sancak İlköğretim Okulu olmak Üzere toplam 3 İlköğretim okulu ve birde lise olmak üzere toplam 4 kültür yuvası mevcuttur. Halkın kültür düzeyi yüksek sayılabilir. Halk Kız- erkek ayrımı yapmadan çocuklarını okula göndermektedir.

GELENEK VE GÖRENEKLER:
Belde halkı gelenek ve göreneklerine bağlı birbirine karşı saygılıdır. Örf ve adetlerine bağlı ve misafirperver karaktere sahiptir. Kılık kıyafet modern giysi ve kıyafetlerden günümüzdeki ziynet eşyaları ve aksesuarlar kullanılmaktadırlar. Ancak yaşlı kadınlar baş örtülü erkekler ise şapka takarlar. Düğünlerde oyunlar mahallidir. Düğünler eski usullere göre yapılmakta evde yapılmanın yanında, düğün salonunda da yapılmaktadır. Düğünlerde oynanan halkoyunlarının esasını bar teşkil eder. Oyunlar Erzurum ve Elazığ oyunları ile benzerlik gösterir. Barlar, erkek ve kadın barları şeklindedir. Bar oyunları genellikle davul zurna şeklinde oynanır. Sünnetlerde düğünlerle (davul-zurna) yapılmaktadır. Sünnet olacak çocukların kirvesi törenden önce eve gelir. Beraberinde uygun gördüğü hediyeler götürülür. Bunları sünnet günü çocuklara verir. Kirvelik sosyal bir olgu olarak toplumsal dayanışmayı olumlu yönde geliştiren bir unsurdur. Yemekler çok çeşitlidir. Genelde hamurlu yiyecekler revaçtadır. Ekmekler tandır denen gömme ocaklarda yapılır. Adını da oradan alır. Yemekler ocak fırınlarda yapılır. Sonbaharda kışlık olarak kavurma, tulum peyniri, çökelek, bulgur, gendime, kuru fasulye, turşu vb yiyecekler hazırlanır. Başlıca geleneksel yiyecekler şunlardır. Babko (Zerfet), tandır büryanı, keşkek, haşıl, yayla çorbası, sırım ve ketedir.

Kaynak : Ulalar Belediye Başkanlığı
Bu mesajdan alıntı yap
cenkerbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cenkerbey

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 22 Mayıs 2013 #3
Sayfayı hacklemiş ergenin biri
creedwar bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(42)

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 22 Mayıs 2013 #4
Sayfayı hacklemiş ergenin biri
Habersanat adlı site hacklenmiş. WORDPRESS temasıyla yapılacak siteden anca bu kadar Ulalar belediye başkanlığı logo tasarımı yarışma


https://www.ulalar.bel.tr/yazi.pdf

Son Katılım Tarihi :19.04.2013 Mesai saati bitimi
Seçici Kurul değerlendirme tarihi : 25.04.2013
Sonuçların ilanı : 26.04.2013
Bu mesajdan alıntı yap
cenkerbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cenkerbey

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 22 Mayıs 2013 #5
Habersanat adlı site hacklenmiş. WORDPRESS temasıyla yapılacak siteden anca bu kadar Ulalar belediye başkanlığı logo tasarımı yarışma


https://www.ulalar.bel.tr/yazi.pdf

Son Katılım Tarihi :19.04.2013 Mesai saati bitimi
Seçici Kurul değerlendirme tarihi : 25.04.2013
Sonuçların ilanı : 26.04.2013
Yazık olmuş gel de şimdi bunlara güven
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(42)

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 22 Mayıs 2013 #6
Yazık olmuş gel de şimdi bunlara güven
Belediyede bir sorun yok, haberi duyuran site haclenmiş.

Ayrıca tarihi geçen bir yarışma organizasyonu.
Bu mesajdan alıntı yap
ousahin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ousahin

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 25 Haziran 2013 #7
belediyelerin bu tür yarışmalarında kesin usulsüzlük oluyor ..Ulalar belediye başkanlığı logo tasarımı yarışma
Bu mesajdan alıntı yap
cenkerbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cenkerbey

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 14 Ağustos 2013 #8
belediyelerin bu tür yarışmalarında kesin usulsüzlük oluyor ..Ulalar belediye başkanlığı logo tasarımı yarışma
ben belediyelere güvenmeyi bıraktım kazanamadığım bir logo yarışmasından 6 ay sonra benim logomu kullandılar
Bu mesajdan alıntı yap
ousahin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ousahin

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 17 Nisan 2016 #9
ben belediyelere güvenmeyi bıraktım kazanamadığım bir logo yarışmasından 6 ay sonra benim logomu kullandılar
belediyeler kime kazandırcaklarını iyi biliyorlar seninde hakkını yemişler
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Logo yarışması hakkında BabyJane Logo Tasarımları 1 13 Haziran 2011 15:29
Tarsus Logo Yarışması Logo Tasarımı omerh Logo Tasarımları 7 01 Nisan 2011 15:02
100.yıl logo yarışması harunk46 Logo Tasarımları 0 29 Temmuz 2010 08:26
Kotasız Avrupa Logo yarışması için Tasarladığım Logo gommes45 Logo Tasarımları 10 27 Haziran 2008 16:22

Kapat
Şifremi Unuttum?