Vinil Türk Reklam Bannerı

Uyarma, İhbar Et!

Forum Kullanımı - Uyarma, İhbar Et! ...

Konu Kapatılmıştır
Uyarma, İhbar Et!
Admin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Admin

►Patron◄

Hiç Biri / Bursa

Standart

Uyarma, İhbar Et!

Alt 14 Mayıs 2009 #1

Sitemizin günden güne büyümesi, gelişmesi, üye sayısının ve paylaşımların artması ile beraber grafikerler.net yönetim ekibi olarak olası sorunları en aza indirmek ve paylaşımı düzenli bir şekilde yapabilmek adına yeni projeler geliştirip bunları hayata geçirmekteyiz. Forumda kurallara aykırı durumları düzeltmek ve düzenlemek adına yönetim ekibinin en sık kullandığı yöntem ihbar edilen konuları değerlendirmektir. İhbar butonu ve diğer butonlarla ilgili kullanımı aşağıda verdiğim bağlantı adresinde bulabilirsiniz.

1- Forum içerisinde mesajların altlarında yer alan butonları tanıyalım.

Sizler tarafından ihbar edilen konu veya mesaj tüm yöneticilerin görebildiği bir havuzda toplanmakta ve konuya anında müdahale edilebilmektedir. İhbar edilen hiçbir konu atlanmamakta ve mutlaka bir yönetici tarafından değerlendirilip en kısa zamanda gereken işlem yapılmaktadır. Hâlihazırda ihbar butonunu kullanan üyeler bunu rahatlıkla gözlemleyebiliyordur.


Kurallara aykırı konu açan üyelerin diğer üyeler tarafından uyarılmasının bazı sakıncalarını gözlemlemiş durumdayız. Zaman zaman konuyu hatalı açan ve uyarı yapan üyeler arasında tartışmalar çıkabilmekte. Her üyeye aynı mesafede duran grafikerler.net yönetim ekibi, bu tartışmalara müdahalesi genel forum kuralları çerçevesinde olmasına rağmen bazı üyeler nazarında taraf olarak değerlendirilebiliyor. Bazen uyarılar o kadar fazlalaşıyor ki konuyu toparlamak ve düzenlemek konuya yapılabilecek ilk müdahaleden daha uzun sürüyor. Ayrıca kuralların farklı yorumlanması sebebiyle çelişkili uyarılar da yapılmakta. Bir üyeye yanlış gelen durum bir diğerine doğru gelebiliyor. En doğru kararı elbette yine forum kuralları çerçevesinde hareket eden tecrübeli yönetim ekibi vermektedir. İnsiyatif hakkı da yine yöneticilerindir. Şüpheye düşülen konularda bile ihbar butonu seçeneğini kullanabilirsiniz. Bir konuyu yanlışlıkla ihbar etseniz bile, konu değerlendiriliyor ve herhangi bir yanlışlık olmadığı tespit edilirse müdahale edilmiyor. Yani ihbar etmenin hiçbir sakıncası yok.


İhbar kelimesi anlam itibariyle muhbirlik veya gammazlık yapmak gibi algılansa da aslında uyarı niteliğinde olup ihbar eden ve edilen ile ilgili (forum kurallar çerçevesinde) cezai bir yaptırımı da bulunmamaktadır. Yanlışlık yapan çok yakın arkadaşınız da olsa ihbar butonunu kullanmaktan çekinmeyin. Çünkü aslında arkadaşınıza iyilik yapmış olursunuz. Konu hızlıca düzeltilir ve yanlış anlaşılmalar baştan önlenmiş olur.

Grafikerler.net verimli paylaşımların yapıldığı, düzenli, saygılı, temiz, örnek bir sitedir. Bunu korumak ve geliştirmek adına diyoruz ki;

UYARI YAPMA, İHBAR ET...

Forum kurallarına konu ile ilgili eklenen yeni madde aşağıda görüldüğü gibidir:

34-)Üyeler ve Özel üye gibi üye grupları kural ihlali yapan üyeyi uyarma hakkına sahip değildirler. Lütfen kurallara uymayan ve bu konuda ısrar eden üyelere uyarı yapmak yerine Uyarma, İhbar Et! ihbar butonunu kullanarak yöneticilere bildiriniz. Yöneticiler ihbar edilen konuları inceleyip gerekli müdehaleyi uygun gördükleri takdirde üye ile ilgili işlemi gerçekleştireceklerdir.

Uyarma, İhbar Et! Ihbar butonu kullanimi. Resimli anlatim.

grafikerler.net yönetim ekibi...
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Konu Kapatılmıştır

Kapat
Şifremi Unuttum?