Vinil Türk Reklam Bannerı

Van Büyükşehir Logo Tasarım Yarışması - 7000 TL

Yarışma Organizasyonları - Van Büyükşehir Logo Tasarım Yarışması - 7000 TL ...

Like Tree1Likes
 • 1 Post By neciperololcay

Cevapla
Van Büyükşehir Logo Tasarım Yarışması - 7000 TL
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Standart

Van Büyükşehir Logo Tasarım Yarışması - 7000 TL

Alt 20 Aralık 2012 #1

Van Büyükşehir Logo Tasarım Yarışması - 7000 TL

Van Belediyesi, Van’ın misyon, vizyon, kentin tarihi ve değerlerini yansıtacak uygun bir yaratmak için “Ödüllü Büyükşehir Belediyesi Logo Yarışması” düzenliyor.

Van Belediyesi, Van’ın misyon, vizyon, kentin tarihi ve değerlerini yansıtacak uygun bir yaratmak için “Ödüllü Büyükşehir Belediyesi Logo Yarışması” düzenliyor. 25 Ocak tarihinde son bulacak olan yarışmaya katılan eserler seçici kurul tarafından Şubat ayı içerisinde açıklanacak.

Van Belediyesi, Van’ın Büyükşehir Belediyesi olması nedeniyle Van’ın vizyon ve misyonuna uygun bir logo yaratmak için “Ödüllü Van Büyükşehir Belediyesi Logo” yarışması düzenliyor. Van Belediye Başkan Yardımcısı Gülbahar Orhan’ın önergesini değerlendiren belediye meclisi logo yarışması yapılmasını oy birliği ile kabul etti. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Adnan Bilen de logo yarışması ile ilgili bilgiler verdi. Meclisin onayının ardından logo yarışması ile ilgili duyuru yapıldı.

Van Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yarışma ile ilgili yapılan açıklamada “Van Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonunu, misyonunu ve kentin kültürel yapısını yansıtması. Yarışmaya katılacak LOGO’larda Van Büyükşehir Belediyesi’nin en iyi şekilde tanıtılması, tasarımda öncelikli olarak düşünülmelidir. Kentin kadim tarihi ve uygarlıklarının izlerinin de yer alması esas alınacaktır.” İfadelerine yer verildi.

Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve üçüncü dereceye kadar (bu derece dahil) yakınları dışında amatör-profesyonel tüm sanatçılara/tasarımcılara açık olduğu belirtilen açıklamada, adayların yarışmaya en fazla üç adet çalışma ile katılabileceği belirtildi. Yarışmada birinci olacak esere 7 bin TL, ikinci ve üçüncüye ise mansiyon ödülü olarak bin 500 TL ödül verileceği belirtilen açıklamada yarışmaya son katılım tarihinin 25 Ocak olduğu belirtildi. Yarışmanın seçici kurulu ise şu isimlerden oluşuyor.

Yrd. Doç. Rahşan F. Akgül-Y.Y.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölüm Başkanı

Yrd. Doç. Turan Yiğin-Y.Y.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü

Yrd. Doç. Ruhi Konak-Y.Y.Ü Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı

Ümit Keser-Van Kent Konseyi Başkanı-Harita Mühendisi

Gülbahar Orhan-Van Belediye Başkan Yardımcısı

Adnan Bilen-Van Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler MüdürüŞARTNAME

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ LOGOSU YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1) Yarışmanın Adı: Van Büyükşehir Belediyesi LOGO Tasarımı Yarışması.

2) Yarışmanın Amacı: Van’ın Büyükşehir Belediyesi olması nedeniyle Van’ın vizyon ve misyonuna uygun bir logo yaratmak için yapılan bir yarışmadır.

3) Yarışmanın Konusu: Van Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonunu, misyonunu ve kentin kültürel yapısını yansıtması. Yarışmaya katılacak LOGO’larda Van Büyükşehir Belediyesi’nin en iyi şekilde tanıtılması, tasarımda öncelikli olarak düşünülmelidir. Kentin kadim tarihi ve uygarlıklarının izlerinin de yer alması esas alınacaktır.

4) Katılım: Yarışma, seçici kurul üyeleri ve üçüncü dereceye kadar (bu derece dahil) yakınları dışında amatör-profesyonel tüm sanatçılara/tasarımcılara açıktır. Adaylar yarışmaya en fazla üç adet çalışma ile katılabilir.

5) Yapıt Boyutları: Çalışmaların renkli basımı ve bir DVD içerisine kaydedilen TIF formatıyla birlikte aşağıda verilen iletişim adresine gönderilmesi gerekmektedir. Ayrıca yapılan çalışma ile ilgili ve logoyu anlatan detaylı bir açıklamanın da beraberinde gönderilmesi gerekmektedir.

6) Kullanım Hakkı: Ödül alan yapıtlar, Van Büyükşehir Belediyesi Tanıtımı için hazırlanacak albüm, katalog, broşür, afiş ya da benzeri basılı yayınlar ile tabela, totem ve kurumun uygun göreceği her türlü yayın ve tanıtım faaliyetlerinde kullanılıp çoğaltılabilecektir. Logo’nun çok küçük ebatlarda da kullanılacağı (rozet vs) gözden kaçırılmamalıdır. Katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir. Eserlerin daha önce hiçbir yarışmada kullanılmamış olması gerekmektedir. Yarışmaya gönderilen eserlerin tüm sorumluluğu katılımcıya aittir. Dereceye giremeyen eserlerin geri iadesi eser sahibine aittir.

7) Eserlerin aşağıdaki adrese CD ile birlikte göndermesi gerekmektedir.

Adres: Cumhuriyet Caddesi Uzun Sokak eski Vali Konağı Karşısı Aydın Perihanoğlu İşmerkezi B Blok Kat: 7 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü-VANE-mail: &8 ) Yarışma Takvimi:
Son katılım tarihi: 25 Ocak 2013 Saat: 17.00

Sonuçların ilanı: Şubat 2013

9) Ödüller: Birinci seçilen logo ve 2 adet mansiyon ödülü verilecektir.
 • Başarı Ödülü: 7.000 :TL
 • Mansiyon : 1.500 :TL
 • Mansiyon : 1.500 :TL

SEÇİCİ KURUL
 1. Yrd. Doç. Rahşan F. Akgül-Y.Y.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölüm Başkanı
 2. Yrd. Doç. Turan Yiğin-Y.Y.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü


..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

aresrisus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aresrisus

Webmaster / İstanbul

Standart
Alt 20 Aralık 2012 #2
                             
Hey gidi hey beee geçen sene askerliği van'da yedik. Ya Şehri Van. Anılarım depreşti Van Büyükşehir Logo Tasarım Yarışması - 7000 TL)
Bu mesajdan alıntı yap
prograf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

prograf

Webmaster / Ankara

Standart
Alt 22 Aralık 2012 #3
bakalım katılacağız nasıl birşey çıkacak Van Büyükşehir Logo Tasarım Yarışması - 7000 TL
Bu mesajdan alıntı yap
eceplaket isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eceplaket

Hiç Biri / Van

Standart

Van Büyükşehir Belediyesi logosunu bulamadı

Alt 26 Şubat 2013 #4
Van Belediyesi'nin Van’ın misyon, vizyon, kentin tarihi ve değerlerini yansıtacak uygun bir yaratmak için düzenlediği ve 25 Ocak tarihinde sona erdirdiği “Ödüllü Büyükşehir Belediyesi Logo Yarışması” tamamlandı. Fakat jüri gönderilen 530 logodan hiç birini yeterli bulmadı.

Van’ın Büyükşehir Belediyesi olması nedeniyle Van’ın vizyon ve misyonuna uygun bir logo yaratmak için “Ödüllü Van Büyükşehir Belediyesi Logo” yarışması düzenleyen Van Belediyesi, logo yarışması ile ilgili çalışmayı tamamladı. Son gönderme tarihi 25 Ocak 2013 tarihinde tamamlanan ve Şubat ayında açıklanması beklenen yarışma aranan yeterlikte logo bulunmadığı için kazanan olmadı.

ARANAN LOGO BULUNAMADI!
Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili olarak, "Van Belediyesi Logo Yarışması Juri üyeleri, 530 eserden ciddi yeterlilikte bir logo çalışmasının olmadığına karar vermiştir. Seçici kurul üyeleri, yarışmanın hangi tarihe kadar uzatılacağı ve yeni sözleşme ile ilgili gerekli açıklamayı yapacaktır. Logo yarışması ile ilgili süre uzatımı yarın açıklanacaktır. Eser gönderen tüm yarışmacılara teşekkür ediyoruz." şeklinde açıklama yapıldı.

ÖDÜL NEYDİ?

Yarışmada birinci olacak esere 7 bin TL, ikinci ve üçüncüye ise mansiyon ödülü olarak bin 500 TL ödül verilecekti....Van Büyükşehir Logo Tasarım Yarışması - 7000 TLVan Büyükşehir Logo Tasarım Yarışması - 7000 TLVan Büyükşehir Logo Tasarım Yarışması - 7000 TLVan Büyükşehir Logo Tasarım Yarışması - 7000 TL
Bu mesajdan alıntı yap
neciperololcay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

neciperololcay

Eğitimci / Ankara

Standart
Alt 27 Şubat 2013 #5
Yarışmada

25. 02. 2013 tarihinde gerçekleştirilen “Van Büyükşehir Belediyesi Logo Yarışması” değerlendirme toplantısında 459 adet tasarım jüri üyeleri tarafından incelenmiştir. Bu inceleme sonucunda amaca uygun tasarım bulunamadığına oy birliği ile karar verilmiştir.

şeklinde bir tutanak tutulmuştur. Bütün arkadaşlara masraflarının ödenmesi için Van Belediyesini arayacağım ama web sayfasında iletişim için info adresini bırakmışlar.

"Oynatmaya az kaldı". Katılmayacağım. Türkiye'de profesyonel olarak çalışıp 459 logo üretiyor, yine de bunlara istediklerini bulamıyor. İstediklerine yakını da yok. O tutanağın altına imza attığınızda bari vicdanınız sızlasaydı da atmasaydınız. Neyse, yanlışınızdan çabuk dönün ve herkese yaptığı masrafları ödeyin. Miktarın ne olduğunu biliyorsunuz sayın Van Belediyesi. Çıktı adedi 1 TL. 3 Logo olsa Toplam 3 TL. CD 1.TL, Toplam 3 logo olsa 3 TL. Zarflar ve Kargo ücreti 15TL. Toplam 24TL. herkesin adresi sizde var. Sakın ola şartnamede şöyle yazıyor, böyle yazıyor demeyin. Çünkü o şartnamede katılanlar arasında en iyi ödül'e 3000TL diye yazıyordu.

Saygılarımla değerli arkadaşlarım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

neciperololcay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

neciperololcay

Eğitimci / Ankara

Standart
Alt 27 Şubat 2013 #6
Oynattığımdan yanlış yazmışım. En iyi ödüle 7000TL Mansiyonlara da 1500TL. Ey güzel sanatlar fakülteleri 1500TL'lik mansiyon kazanan öğrenciler bile yetişmemiş.
creedwar bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
neciperololcay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

neciperololcay

Eğitimci / Ankara

Standart
Alt 27 Şubat 2013 #7
Eserlerin geri iadesi de eser sahibine aitmiş. Şartnamenin tüm kuralları onlarca istismar ediliyor. Sonra da masrafı bize yıkıyorlar.
Bu mesajdan alıntı yap
overmars isimli Üye şimdilik offline konumundadır

overmars

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 03 Mayıs 2013 #8
Bu olayları gördükçe gel de meslekten soğuma.
Bu mesajdan alıntı yap
xXQq isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xXQq

Grafiker / Eskişehir

Standart
Alt 31 Temmuz 2013 #9
Var olan logolarına bakıyorum, "logo bulunamadı" haberini okuyorum, sonra yine mevcut logoya bakıyorum... Ne istiyorlardı acaba?!
Bu mesajdan alıntı yap
jakoritahar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jakoritahar

Grafiker / Adana

Standart
Alt 06 Kasım 2019 #10
Van Büyükşehir Logo Tasarım Yarışması - 7000 TL

Van Belediyesi, Van’ın misyon, vizyon, kentin tarihi ve değerlerini yansıtacak uygun bir yaratmak için “Ödüllü Büyükşehir Belediyesi Logo Yarışması” düzenliyor.

Van Belediyesi, Van’ın misyon, vizyon, kentin tarihi ve değerlerini yansıtacak uygun bir yaratmak için “Ödüllü Büyükşehir Belediyesi Logo Yarışması” düzenliyor. 25 Ocak tarihinde son bulacak olan yarışmaya katılan eserler seçici kurul tarafından Şubat ayı içerisinde açıklanacak.

Van Belediyesi, Van’ın Büyükşehir Belediyesi olması nedeniyle Van’ın vizyon ve misyonuna uygun bir logo yaratmak için “Ödüllü Van Büyükşehir Belediyesi Logo” yarışması düzenliyor. Van Belediye Başkan Yardımcısı Gülbahar Orhan’ın önergesini değerlendiren belediye meclisi logo yarışması yapılmasını oy birliği ile kabul etti. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Adnan Bilen de logo yarışması ile ilgili bilgiler verdi. Meclisin onayının ardından logo yarışması ile ilgili duyuru yapıldı.

Van Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yarışma ile ilgili yapılan açıklamada “Van Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonunu, misyonunu ve kentin kültürel yapısını yansıtması. Yarışmaya katılacak LOGO’larda Van Büyükşehir Belediyesi’nin en iyi şekilde tanıtılması, tasarımda öncelikli olarak düşünülmelidir. Kentin kadim tarihi ve uygarlıklarının izlerinin de yer alması esas alınacaktır.” İfadelerine yer verildi.

Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve üçüncü dereceye kadar (bu derece dahil) yakınları dışında amatör-profesyonel tüm sanatçılara/tasarımcılara açık olduğu belirtilen açıklamada, adayların yarışmaya en fazla üç adet çalışma ile katılabileceği belirtildi. Yarışmada birinci olacak esere 7 bin TL, ikinci ve üçüncüye ise mansiyon ödülü olarak bin 500 TL ödül verileceği belirtilen açıklamada yarışmaya son katılım tarihinin 25 Ocak olduğu belirtildi. Yarışmanın seçici kurulu ise şu isimlerden oluşuyor.

Yrd. Doç. Rahşan F. Akgül-Y.Y.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölüm Başkanı

Yrd. Doç. Turan Yiğin-Y.Y.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü

Yrd. Doç. Ruhi Konak-Y.Y.Ü Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı

Ümit Keser-Van Kent Konseyi Başkanı-Harita Mühendisi

Gülbahar Orhan-Van Belediye Başkan Yardımcısı

Adnan Bilen-Van Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler MüdürüŞARTNAME

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ LOGOSU YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1) Yarışmanın Adı: Van Büyükşehir Belediyesi LOGO Tasarımı Yarışması.

2) Yarışmanın Amacı: Van’ın Büyükşehir Belediyesi olması nedeniyle Van’ın vizyon ve misyonuna uygun bir logo yaratmak için yapılan bir yarışmadır.

3) Yarışmanın Konusu: Van Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonunu, misyonunu ve kentin kültürel yapısını yansıtması. Yarışmaya katılacak LOGO’larda Van Büyükşehir Belediyesi’nin en iyi şekilde tanıtılması, tasarımda öncelikli olarak düşünülmelidir. Kentin kadim tarihi ve uygarlıklarının izlerinin de yer alması esas alınacaktır.

4) Katılım: Yarışma, seçici kurul üyeleri ve üçüncü dereceye kadar (bu derece dahil) yakınları dışında amatör-profesyonel tüm sanatçılara/tasarımcılara açıktır. Adaylar yarışmaya en fazla üç adet çalışma ile katılabilir.

5) Yapıt Boyutları: Çalışmaların renkli basımı ve bir DVD içerisine kaydedilen TIF formatıyla birlikte aşağıda verilen iletişim adresine gönderilmesi gerekmektedir. Ayrıca yapılan çalışma ile ilgili ve logoyu anlatan detaylı bir açıklamanın da beraberinde gönderilmesi gerekmektedir.

6) Kullanım Hakkı: Ödül alan yapıtlar, Van Büyükşehir Belediyesi Tanıtımı için hazırlanacak albüm, katalog, broşür, afiş ya da benzeri basılı yayınlar ile tabela, totem ve kurumun uygun göreceği her türlü yayın ve tanıtım faaliyetlerinde kullanılıp çoğaltılabilecektir. Logo’nun çok küçük ebatlarda da kullanılacağı (rozet vs) gözden kaçırılmamalıdır. Katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir. Eserlerin daha önce hiçbir yarışmada kullanılmamış olması gerekmektedir. Yarışmaya gönderilen eserlerin tüm sorumluluğu katılımcıya aittir. Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire Dereceye giremeyen eserlerin geri iadesi eser sahibine aittir.

7) Eserlerin aşağıdaki adrese CD ile birlikte göndermesi gerekmektedir.

Adres: Cumhuriyet Caddesi Uzun Sokak eski Vali Konağı Karşısı Aydın Perihanoğlu İşmerkezi B Blok Kat: 7 Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü-VANE-mail: &8 ) Yarışma Takvimi:
Son katılım tarihi: 25 Ocak 2013 Saat: 17.00

Sonuçların ilanı: Şubat 2013

9) Ödüller: Birinci seçilen logo ve 2 adet mansiyon ödülü verilecektir.
 • Başarı Ödülü: 7.000 :TL
 • Mansiyon : 1.500 :TL
 • Mansiyon : 1.500 :TL

SEÇİCİ KURUL
 1. Yrd. Doç. Rahşan F. Akgül-Y.Y.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölüm Başkanı
 2. Yrd. Doç. Turan Yiğin-Y.Y.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü
Miktarın ne olduğunu biliyorsunuz sayın Van Belediyesi. Çıktı adedi 1 TL. 3 Logo olsa Toplam 3 TL. CD 1.TL, Toplam 3 logo olsa 3 TL. Zarflar ve Kargo ücreti 15TL. Toplam 24TL. herkesin adresi sizde var. Sakın ola şartnamede şöyle yazıyor, böyle yazıyor demeyin. Çünkü o şartnamede katılanlar arasında en iyi ödül'e 3000TL diye yazıyordu.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Vinil Türk Reklam Bannerı

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
TARSUS Logo Tasarım Yarışması gomorrah Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 129 26 Ağustos 2011 02:53
Logo tasarım yarışması nagiii Logo Tasarımları 0 28 Aralık 2010 16:32
Bitkisel.net Logo Tasarım Yarışması Admin Bitkisel.net Logo Tasarım Yarışması 0 11 Haziran 2010 14:33
LESCON logo tasarım yarışması VolkanTEKiN Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları 19 04 Temmuz 2008 23:22

Kapat
Şifremi Unuttum?