Vinil Türk Reklam Bannerı

Vincent Willem Van Gogh' un Hayatı

Resim - Vincent Willem Van Gogh' un Hayatı ...

Cevapla
Vincent Willem Van Gogh' un Hayatı
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Standart

Vincent Willem Van Gogh' un Hayatı

Alt 26 Şubat 2020 #1

Tarih günümüze kadar engebeli bir yolda ilerledi her zaman, Resim sanatı ve ressamlarının arasında tarihinin en önemli sanatçılarından birisi olan Hollanda doğumlu art izlenimci ressam tabi ki Vincent Willem Van Gogh doğum tarihi 30 Mart 1853 olarak tarihe yazılmıştır. Hollanda nın Kuzey Brabant' ta Groot-Zundert şehrinde doğmuştur. Van Gogh ayrıca tarihe adını "Kulağı Kesik Deli Ressam" olarak yazdırmıştır. Kulağını kesmesi tüm tarih kitaplarında yazmaktadır.

Vincent Willem Van Gogh' un Hayatı

Vincent Willem Van Gogh' un Hayatıİzlemcilik nedir?
İzlenimcilik veya empresyonizm adıyla bilinen, 19. yüzyılda Fransa'da ortaya çıkan ve bütün sanat dallarını, özellikle resmi etkileyen bir akımdır.

Art İzlenimcilik nedir?

Art izlenimcilik, Fransa'da, 19.yüzyılda ortaya çıkan izlenimciliğin kurallarına tepki olarak 19. yüzyılın sonlarına doğru doğan akımdır. Ard İzlenimcilik'in temsilcileri olan tüm sanatçılar, sanat yaşamlarına izlenimcilikle adımlarını atıp bu şekilde başlamışlardır.

Vincent Willem Van Gogh' un Hayatı

Vincent Willem Van Gogh' un Hayatı


Vincent Willem Van Gogh, küçük yaşlarda içine kapanık sessiz, sakin ve saygılı bir çocukmuş. Resim sanatı ile ilgilenmeye küçük yaşta başlamış. Vincent Van Gogh 1873-1876 yılları arasında henüz resme başlamamışken Londra'da yaşadı ve çalıştı. Ergenlik ve gençlik yıllarında sanat simsarı olarak çok yerde çalışmıştır. Gençliğinde ailesinin isteği üzere Londra' ya gönderilen Van Gogh' un bunalımlı hayat serüveni Londra' da başlamıştır. Dine ilgi duymaya başladığını hissetmiş ve bir süre misyoner olarak çalışmıştır. Hatta bazı kitaplarda Van Gogh'un Thames Nehri kıyısındaki yürüyüşlerinde ilahiler söylediği anlatılır.

Vincent Willem Van Gogh' un Hayatı


Van Gogh un çizdiği resimler ilk zamanlar genelde natürmortlar ve çalışan köylülerin tasvirlerinden oluşmuştur ayrıca bu çalışmalarda daha sonraki sanat eserlerinin ayırt edici niteliği olan canlı renkleri hiç kullanmadığı görülmektedir.1886 li yıllarda Paris' e taşınan Van Gogh Avangart üyesi olan Émile Bernard ve Paul Gauguin ile tanışmıştır.Çalışmaları geliştikçe yukarıda bahsettiğim natürmortlara ayrıca yerel manzaralı çizdiği resimlere farklı bir yaklaşım getirmiştir ve çok ünlü olan eserlerindeki parlak renkleri kullanmaya başlamıştır. 1888 lü yıllarda Arles yani Fransanın güneyinde kalan bir şehir' de kendini daha çok geliştirip ustalık zamanlarına ilk adımlarını atmış ayrıca kendi tarzına özgü bir üslûp geliştirmiştir.1888 yıllarının sonlarına doğru çalışmalarında buğday tarlaları, ay çicekleri, ağaçları, selvileri ve zeytin ağaçlarını yaptığı tuval çalışmalarına konu olarak eklemiştir.


Ünlü sanatçının psikotik epizodlardan, delüyonlar nedeni ile psikolojik ve zihin sağlığı giderek bozulan Van Gogh zihin sağlığı her geçen gün kötüye gitmiştir. Aşırı alkol tüketimi ve sağlıksız beslenme nedeniyle de bu hastalıklar daha hızlı bir şekilde etkisini göstermiştir. Söylentilere göre "Absinthe" diye adlandırılan yüksek alkol özelliğinde olan içkiyi en çok sevdiği ve Absinthe i çok tükettiği söylenir.


Vincent Willem Van Gogh' un Hayatı

Vincent Willem Van Gogh' un Hayatı

Vincent Willem Van Gogh' un Hayatı


Vincent Willem Van Gogh' un Hayatı

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Cevapla

Etiketler
art izlenimcilik, izlemcilik nedir, vincent willem van, willem van gogh

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Vincent Willem Van Gogh’un parodilerini oluşturan çizer Alireza Karimi Moghaddam Gökhan TEKİN Resim 0 26 Şubat 2020 14:58
Van Gogh Cahit GÜLDEN Resim 2 05 Ocak 2015 12:25
La Oreja de Van gogh a.g.s.l Müzik Videoları 0 13 Mayıs 2012 19:10

Kapat
Şifremi Unuttum?