Vinil Türk Reklam Bannerı

wacom kalemi basınç hassasiyeti sorunu

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - wacom kalemi basınç hassasiyeti sorunu ...

fikirdesen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fikirdesen

Karikatürist / İstanbul

Alt 29 Eylül 2017 #1

photoshopta wacom kalemle çizim yaparken ilk birkaç fırça hareketinde basınç hareketleri kusursuzken
birden mausla çizim yapıyor gibi çizgiler atmaya başlıyor, yani kalem basıncı hassasiyeti biranda kayboluyor,
ikinci fırça hareketimde düzeliyor,, bir süre sonra tekrar bozuluyor...nedeni photoshop mu wacomla ilgili bir problem mi nedir çözemedim?

daha önce kullandığım ucuz markalarda bu şekilde problem yaşamamıştım
gerçi onlarda da photoshop arasıra çizim yapmayı engelliyordu,
ama programı açıp kapatınca düzeliyordu, şimdi daha kötü oldu durum açıkçası.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 25 Ekim 2017 #2

- kullandığınız yazılım orjinal mi ve tüm güncellemeleri yapılmış mı ?
- bilgisayarınızın ve sürücünüzün güncelliğinden emin misiniz
- artrage ve illustrator ile test ettiğinizde basınç hassasiyeti çalışıyorsa photoshop ile yaşadığınız bir durum olması daha muhtemeldir.

Güncellemelerinizi kontrol edip tekrar deneyebilirsiniz.

Umarız yardımcı olmuştur.

UC Logic Türkiye / Akortek Bilişim

Video kanalımıza incelemeler için sizleride bekleriz :
Bu mesajdan alıntı yap
samavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

samavi

Grafiker / Antalya

wacom introus pro basınç hassasiyet sorunu

Alt 15 Aralık 2018 #3
Ben mac os kullanıcısıyım, sistem güncellenim mojave (10.14.1) e geçtikten sonra birden photoshop ve ilüstratorde basınç hassasiyeti çalışmamaya başladı ğstelik önerilen 6.3.31 driver sürümüne gğncellememe rağmen. Bir fikriniz varmı yada danışacagım biri.
Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap