Vinil Türk Reklam Bannerı

Windows 10 güncellemesi ve grafik tabletler

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - Windows 10 güncellemesi ve grafik tabletler ...

meyluran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

meyluran

Öğrenci (Diğer) / Adana

Dosya22

Alt 23 Ocak 2018 #1

Öncelikle merhaba, daha yeni üye oldum ve olur olmaz sormam gereken çok önemli bir soru var. Ama ben yaşadığım olayı başından anlatayım.

2 gün önce bilgisayarım zorunlu windows 10 güncellemesi yaptı ve güncellemeden sonra aldığımdan bu yana 1 ay bile geçmeyen Parblo A610 çizim tabletimi kullanamayacağım bir duruma soktu. Önceden fırçamı büyütüp küçültmeme yarayan düğmeler şimdi uygulamadan çıkartıyor, yakınlaştırıp uzaklaştırmama yarayanlarsa tamamen işlevsiz. Geriye alma tuşu da uygulamadan çıkartıyor. Yani tam olarak uygulamadan çıkartmıyor ama sanki sağ üst köşedeki kapata basmışım gibi, kaydetmek istiyor musunuz falan diyor. Ayrıca kalemim de sadece kısa, düz ve kesik çizgiler atıyor. Tablet algılıyor ama çizmiyor. Sorunumu kalem ve windows ink ayarlarından çözmeye çalıştım ama hiçbir şey değişmedi. Daha sonra bu sorunu Windows'a bildirdim, yanıt gelmedi. Zaten dijital çizime yeni başlamışken bu olay gerçekten hevesimi kırdı.

Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Eğer eski sürüme dönersem bu sorundan kurtulur muyum? Ya da denetim masasından falan farklı bir şey mi yapmalıyım, veya bu tuşlara eski komutları nasıl atayabilirim? Sizde böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

meyluran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

meyluran

Öğrenci (Diğer) / Adana

Çözüm buldum :)

Alt 23 Ocak 2018 #2

Tekrar merhaba arkadaşlar. Kimse bir öneride bulunmayınca bende eski sürümü yeniden yükledim. Sorunumu çözdüm. Eğer aynı sorunla karşılaşan varsa eski sürüme dönerek tabletini kullanmaya devam edebilir.
Bu mesajdan alıntı yap
UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 26 Ocak 2018 #3
Bahsettiğiniz konular genel olarak sürücü problemine benziyor bu sebeple üreticinin windows 10 sürücülerini araştırmalısınız.

UC Logic Türkiye
Bu mesajdan alıntı yap
fromdust isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fromdust

Heykeltraş / İzmir

Alt 14 Haziran 2018 #4
aynı sorun benim de başıma geldi lapazz tw963 var win10 güncellemesinden sonra mahvoldu tabletin fonksiyonları. ne kendi cdsinden çıkan driver çalışıyor ne sitesindeki. uzun zamandır kullanamıyorum tableti. gerçekten yazılım desteği konusunda gördüğüm en kötü marka. bir kere sitesine girdiğimizde türkiye'de satılan modellere dair ne bir bilgi var ne bir şey. tek bir driver koymuşlar o da çalışmıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
fromdust isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fromdust

Heykeltraş / İzmir

Alt 14 Haziran 2018 #5
Bahsettiğiniz konular genel olarak sürücü problemine benziyor bu sebeple üreticinin windows 10 sürücülerini araştırmalısınız.

UC Logic Türkiye
merhaba,

uc logic'in resmi distribütörüsünüz sanırım. forumda da göreceğiniz gibi win10 büyük bir kaç güncelleme yaptı bu yıl içinde ve bu markanın driverları çalışmaz oldu. acaba firmayla iletişime geçip sorunsuz bir driver güncellemesi yapmalarını sağlayabilir misiniz? yaklaşık 6 aydır kullanamıyorum tableti.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı