Vinil Türk Reklam Bannerı

Yeni Kitap Tanıtımı / 10 Bin Yıllık Tarihin Tanığı Hilar

Graficafe - Yeni Kitap Tanıtımı / 10 Bin Yıllık Tarihin Tanığı Hilar ...

Cevapla
Yeni Kitap Tanıtımı / 10 Bin Yıllık Tarihin Tanığı Hilar
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(33)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Yeni Kitap Tanıtımı / 10 Bin Yıllık Tarihin Tanığı Hilar

Alt 27 Mayıs 2009 #1

İnsanlık tarihinin en eski yerleşim birimlerinden olan Diyarbakır Ergani'deki Hilar'ın 10 bin yıllık tarihi kitap oldu. Asıl mesleği kimya mühendisliği olan Müslüm Üzülmez'in kaleme aldığı 10 Bin Yıllık Tarihin Tanığı Hilar adlı kitap, Arkeoloji ve Sanat Yayınları tarafından okura sunuluyor.


Üzülmez bu çalışmanın ortaya çıkış fikrini "Ben, kadim bir yerleşim yeri olan Hilar'ın tarihini yazmaya çalışarak, ulusal ve uluslararası alanda önemi olan bu kültürel varlığımızın tanıtımının sağlanmasında, belgelendirilmesinde ve gelecek nesillere aktarılmasında bir katkım olsun istedim" diyerek açıklıyor.

Kendisi de Ergani doğumlu olan Üzülmez, Hilar dahil olmak üzere Türkiye'deki kültür varlıklarının bir envanterinin de çıkarılmamış olduğunu belirterek "kentlerin, yerleşim yerlerinin kitaplarla buluştuğunda yeniden yaşam bulacağına, yarınlara kendini taşıyacağına" inandığını belirtiyor.

Üzülmez, çalışmasında bugüne kadar konuyla ilgili olarak hazırlanan kitaplardan, raporlardan ve çeşitli metinlerden yararlanmış. Bunun yanısıra Hilar Köyü'nde yaşayanlarla, Ergani ve Diyarbakır'daki Hilarlılarla da görüşmüş.

Yeni Kitap Tanıtımı / 10 Bin Yıllık Tarihin Tanığı Hilar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklam Bannerı

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son mesajlar
Photoshop a Yeni Başlayanlara Yardımcı Kitap Mehmet Utku DİLER Photoshop Dersleri 15 25 Mart 2009 12:23
8 yıllık tecrübeme dayanarak kitap, broşür, el ilanı, insört, kurumsal çalışmalar yıl serapkaya İş Arayan İlanları 1 14 Mart 2009 13:20
Yeni tasarladığım kitap kapağını sunuyorum... Atlanturk Kitap kapağı, broşür, menü vb. 3 10 Ocak 2009 12:44
14 000 yıllık Tarihin ilk tabelacısı bir TÜRK ! Ressam Halil ŞİKAR Tabela, Billboard, Raket Pano Vb. 7 20 Ağustos 2008 08:59
15 yıllık tecrübeli rebird Sonuçlanan İlanlar 2 05 Haziran 2008 16:04

Kapat
Şifremi Unuttum?