Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustratorde mevcut olan sayfa yanına sayfa ekleme

baharres

🏅Acemi Tasarımcı🏅
selamlar, illustratorde mevcut olan sayfanın yanına nasıl sayfa ekleniyor şimdiden teşekkürler...

Benzer konular

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Plug in lerden faydalanmanız gerekir. CS 4 'te sanırım plugin gerekmiyor, ancak bende kurulu değil. Tavsiyem çoklu sayfa için Indesign kullanmalısınız.

baharres

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tasarımı illustratorde çalışmam gereliyordu nasıl bir yazılm anlamadım çoklu sayfa olmaması çok ilginç. bir demo indirdim o da 5 sayfaya kadar izin veriyor. ve sayfaları yan yana freehanddeki gibi göstermiyor.

Unicorn Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.unicorndesignstudio.com
Adobe Illustrator CS4 ve CS3'te de bu destek mevut çalışma sayfan açıkken edit artboard (ctrl + O) tuşuna bas. Tıpkı çalışma alanındaki bir ögeye kopyalar gibi sayfanı alt ile tutarak yana çek ve bir kopyasını oluştur. Ardından artboars'tan çıktığında yan yana 2 farklı çalışma sayfan olacak.

Bu durum birden fazla çalışma sayfası oluşturmak için istediğin kadar kullanılabilir. Sadece export işlemi yaparken neyi export ettiğine dikkat et o kadar.

baharres

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler ama cs3 de edit artboard diye bir menü bulamadım (ctrl+0) tuşu mevcut bir sayfayı açar. kısacası ben bişey anlamadım...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Ilustrator daha çok tasarım amaçlıdır. Tasarımlarınızı bu programda hazırlayıp çoklu sayfa olarak Indesign'da çalışabilirsiniz. Çok daha kolay ve hızlı olur. Unicorn Design açıklamış gerçi, plugin de bulmuşsunuz. Kolay gelsin.

Unicorn Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.unicorndesignstudio.com
Ilustrator daha çok tasarım amaçlıdır. Tasarımlarınızı bu programda hazırlayıp çoklu sayfa olarak Indesign'da çalışabilirsiniz. Çok daha kolay ve hızlı olur. Unicorn Design açıklamış gerçi, plugin de bulmuşsunuz. Kolay gelsin.

evet hız bakımından bencede indesign daha seri bir çözüm olacaktır tamamen grafik değilse bencede bu doğru bir seçim olur

baharres

🏅Acemi Tasarımcı🏅
herkeze teşekkür ederim haklısınız bende çok sayfalı işleri indesign da çalışıyorum ama pdf den tablolar ve vektorel çizimler almak durumundaydım bu yüzden illustratorü tercih ettim.

pathfinders

🏅Acemi Tasarımcı🏅
shift+O bence iyi bir yöntem değil. Özellikle ağır vektörlerin olduğu bir sayfayı çoğaltmak bilgisayarı bayağ zorluyor. Ama boş bir sayfa eklemek için kullanılabilir.

shift+o yerine "artboards" paletini kullanmanızı tavsiye ederim.
window/artboards

aynı layer paleti mantığında çalışır, çok daha hızlıdır.
Illustrator e çoklu sayfa özelliği cs4le geldiği için cs3 ve daha eski sürümlerde artboards paletini aramayın :)

İlla shift+o ile yapacam diyosan;

1- shift+O bas, sürükle bırak yöntemiyle ekleyebilirsin. Sonradan sayfa ölçünü sol üst köşeden yapabilirsin.
2- sayfayı kopyalamak için aynı shift+O ya basıp, ALT tuşuna basılı tutarak kopyalamak istediğin sayfayı seçip sürüklersin, bıraktığın yerde sayfanın kopyası oluşur.

XWOSENA

🌱Yeni Üye🌱
ilsrator

merhaba

adobe illustrator de open da çoklu sayfa nasıl açılıyor.

pdf de 4 sayfa var ilsratorde open dediğinde sadece 1 sayfa açabiliyoruz.
neden ?
şimdiden teşekkürler.
hatice