illustratorde mevcut olan sayfa yanına sayfa ekleme

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - illustratorde mevcut olan sayfa yanına sayfa ekleme ...

baharres isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baharres

Grafiker / İstanbul

Alt 15-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selamlar, illustratorde mevcut olan sayfanın yanına nasıl sayfa ekleniyor şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 16-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Plug in lerden faydalanmanız gerekir. CS 4 'te sanırım plugin gerekmiyor, ancak bende kurulu değil. Tavsiyem çoklu sayfa için Indesign kullanmalısınız.
Bu mesajdan alıntı yap

baharres

Grafiker / İstanbul

Alt 16-03-2010 #3
tasarımı illustratorde çalışmam gereliyordu nasıl bir yazılm anlamadım çoklu sayfa olmaması çok ilginç. bir demo indirdim o da 5 sayfaya kadar izin veriyor. ve sayfaları yan yana freehanddeki gibi göstermiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Unicorn Design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Unicorn Design

Grafiker / İstanbul

Alt 16-03-2010 #4
Adobe Illustrator CS4 ve CS3'te de bu destek mevut çalışma sayfan açıkken edit artboard (ctrl + O) tuşuna bas. Tıpkı çalışma alanındaki bir ögeye kopyalar gibi sayfanı alt ile tutarak yana çek ve bir kopyasını oluştur. Ardından artboars'tan çıktığında yan yana 2 farklı çalışma sayfan olacak.

Bu durum birden fazla çalışma sayfası oluşturmak için istediğin kadar kullanılabilir. Sadece export işlemi yaparken neyi export ettiğine dikkat et o kadar.
Bu mesajdan alıntı yap

baharres

Grafiker / İstanbul

Alt 16-03-2010 #5
teşekkürler ama cs3 de edit artboard diye bir menü bulamadım (ctrl+0) tuşu mevcut bir sayfayı açar. kısacası ben bişey anlamadım...
Bu mesajdan alıntı yap

Unicorn Design

Grafiker / İstanbul

Alt 16-03-2010 #6
ctrl mi yazmışım sorry illustratorde mevcut olan sayfa yanına sayfa ekleme shift + O
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 16-03-2010 #7
Ilustrator daha çok tasarım amaçlıdır. Tasarımlarınızı bu programda hazırlayıp çoklu sayfa olarak Indesign'da çalışabilirsiniz. Çok daha kolay ve hızlı olur. Unicorn Design açıklamış gerçi, plugin de bulmuşsunuz. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Unicorn Design

Grafiker / İstanbul

Alt 16-03-2010 #8
Ilustrator daha çok tasarım amaçlıdır. Tasarımlarınızı bu programda hazırlayıp çoklu sayfa olarak Indesign'da çalışabilirsiniz. Çok daha kolay ve hızlı olur. Unicorn Design açıklamış gerçi, plugin de bulmuşsunuz. Kolay gelsin.
evet hız bakımından bencede indesign daha seri bir çözüm olacaktır tamamen grafik değilse bencede bu doğru bir seçim olur
Bu mesajdan alıntı yap

baharres

Grafiker / İstanbul

Alt 16-03-2010 #9
herkeze teşekkür ederim haklısınız bende çok sayfalı işleri indesign da çalışıyorum ama pdf den tablolar ve vektorel çizimler almak durumundaydım bu yüzden illustratorü tercih ettim.
Bu mesajdan alıntı yap
berilarslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berilarslan

Grafiker / İstanbul

Alt 17-10-2011 #10
shift+o hayat kurtardın çok mersi unicorn illustratorde mevcut olan sayfa yanına sayfa ekleme)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları