Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel x4 shift+2 sorunu(üstten ayraç sorunu)

cihancs

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar, Normalde shift+2 yapınca ' şekli oluşur, ama corel x4 te > gibi bir şekil oluşuyor bununla ilgli düzenleyebileceğimiz ayar varmı? Yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar...

Benzer konular

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Ben bu tür şeyler için "karakter eşlem" i kullanıyorum. İstediğiniz karakterin kodunu corelde normal yazı yazar gibi yazıyorsunuz, şekil çıkıyor.
Karakter eşlem = "Başlat - Programlar - Donatılar - Sistem Araçları" yoluyla ulaşılabilir.

grafiker1974

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ctrl + J yap
Workspace - Text - QuickCorrect
Yan tarafta "Change straight quotes to typographic quotes" kutucuğunun işaretini kaldır ok de tamamdır.

bcc21

🏅Acemi Tasarımcı🏅
allah razı olsın kardeş

fethiye

🌱Yeni Üye🌱
gerçekten çok çok teşekkürler............

stany

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben bu tür şeyler için "karakter eşlem" i kullanıyorum. İstediğiniz karakterin kodunu corelde normal yazı yazar gibi yazıyorsunuz, şekil çıkıyor.
Karakter eşlem = "Başlat - Programlar - Donatılar - Sistem Araçları" yoluyla ulaşılabilir.

Karakter eşlem ne alaka bi ayraç işareti koyacan diye bu kadar teferruatlı şeyler yapmana gerek yok.

facebook

🌱Yeni Üye🌱
Bilgi için teşekkürler, bende takılıyordum bu konuda.

grafiker1974

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Allah sizlerden de razı olsun arkadaşlar. Bişey değil.

SZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kaç tana işte bu yüzden ayraçı sonradan koymuştum :)) sağol ya iyi oldu valla teşekkürler...

akaycan

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar biraz daha araştırmacı olun ki yaratıcılığınız gelişsin... X5 kullanılmaya başladı ama bazı arkadaşlar hala X4'ün ayarlarında takılıp kalmış... biraz kurcalasanız coreli birazda araştırsanız sizlere çok faydası olacaktır... önümüzdeki günlerde böyle basit sorunlarla karşılaşmamak dileği ile hepinize başarılar diliyorum...

konuyu daha önce açıklamıştık
https://www.grafikerler.net/corelde-apostrof-isareti-t32044.html#post305948

Son düzenleme:

cembayram

🌱Yeni Üye🌱
ne diyim üstat.. aklınla ve bilginle çok yaşa.. teşekkürler..

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ctrl + J yap
Workspace - Text - QuickCorrect
Yan tarafta "Change straight quotes to typographic quotes" kutucuğunun işaretini kaldır ok de tamamdır.

Merhaba Corelin x versiyonları yazılan yazı yada kullanılan alanlara göre klavye tuşlarını kolaylaştırmak için yapay bir zekaya sahip. Bu tabii ki ingilizcede işe yarasa da Türkçe'de gerizekalı bir hal alıyor. Bunuda çözümünü arkadaş yazmış zaten. Ancak tabii ki Text te "Change straight quotes to typographic quotes" gibi bir sekme bulamazsan:p Auto-Keyboard swinchins sekmesindeki işaretide kaldırman gerekir. Bu Corelin aklını kapatarak, klavyeyi orjinali gibi kullanmanı sağlayacaktır. Kolay gelsin...

Son düzenleme:

sukamin99

🌱Yeni Üye🌱
nobita

Thank you for providing this interesting and fascinating information. You can experience many interesting games here. powerline io