Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corelde convert bozma

oz_graf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm arkadaşlar
corelde convertlenmiş bir yazıyı ya da çizimi bozup üzerinde değişiklik yapma şansım var mı?
cvplarınızı ilgiyle bekliyorum

Benzer konular

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
elbette var.
break apart komutu ile parçalaya bilirsin vede değişiklik yapacağın obje yazı şekil vs. ne ise
seçili iken F10 komutu ile düğümcüklerle dilediğin değişikliği gerçekleştirebilirsin.
yine sormak istediğin bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım.
kolay gelsin.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Konu başlığınız yanlış bölüme açılmış. Lütfen konularınızı ait oldukları bölüme açınız.

Sorunuza gelince. Convertlenmiş bir yazı üzerinde değişiklik yapma şansınız yok. Tek çözümü yeniden yazmak.

Bu tip sorunlarla karşılaşmamanın en ideal yolu, yazıları covertlemeden önce yazılar üzerinde değişiklik yapma opsiyonu için bir yedeğini almaktır.

oz_graf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tşklr muratv nihat bey bu tür sorunlarla karşılaşmamak için yedeği almanın en basit yol olduğunu bende biliyorum fakat müşteriden gelen bir işin üzerinde değişiklik yapmam gerektiğinde converti bozmaya ihtiyacım olduğu için yazdım
ilginize tşklr muratv
iyi çalışmalar

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Siz bir soru sordunuz. Ben de bunun mümkün olmadığını açıkladım. Çünkü corel de convertlenmiş bir yazı üzerinde değişiklik yapma imkanı yoktur. Eğer değişiklik isteniyorsa tek çözümü yeniden yazmaktır.

Evet mümkündir diyen varsa da buyursun açıklasın da biz de öğrenmiş olalım.

Bu kadar alınganlık göstermenin sebebini anlayabilmiş değilim doğrusu.

oz_graf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tşklr nihat bey
bende bi umut belki vardır diye düşünmüştüm
kolay gelsin

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Aslında bir yol var ama uğraşmaya değermi bilmiyorum. Convert edilmiş yazıyı .jpg .tiff vs. olarak export ettikten sonra Abbyy Fine Reader veya benzeri bir programla taratıp .txt olarak kaydettikten sonra text dosyasını Corel'de açabilirsiniz ve daha sonra istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. (Bir kaç kelimelik bir şey için uğraşmaya değmez ama uzun bir metin için belki denenebilir) (Ek program kullanıldığı için Corel'de çözümü vardır anlamına gelmez ama bu şekilde sorunu çözmeye yardımcı olunabilir)...

mr.atlantis

🌱Yeni Üye🌱
Convert edilmiş yazı sistemdeki fontlar klasöründe var ise bunun çözümü mevcut. Bu özelliği yıllardır kullanıyorum ve gerçekten çok büyük faydası oluyor. Öğrenmek isteyene yardımcı olabilirim.