Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Lazer hakkında

sfenksant

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar biz yeni bir lazer almak istiyoruz veya 2. el sitede çok değişik bilgiler ve yorumlar mevcut hepsini okudum ve değrlendirdim sizlere sormak istediğim biz
150 * 120 100 w gücünde amacımız en fazla 2 cm kalınlığında muhtelif fleksi,mdf köpük kumaş kesim ve işleme yapılacak ayrıca dekorasyon için çalışmlaar yapılacak gördüm kadarıyla bir çok firma ve değişik özelliklerde lazerler mevcut sizlerden ricam beni bu konularla ilgili aydınlatırmısınız

1:siz alıcak olsaydınız nasıl bir makina alırdınız ve piyasası kaçadır

2:açıklamasını yaptığım malzemeleri kesim ve işleme için lazermi yoksa cnc mi alırdınız

3:hangi programı kullanırdınız.

şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Benzer konular

skarakose

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.tabelamerkezi.com
Arkadaşlar biz yeni bir lazer almak istiyoruz veya 2. el sitede çok değişik bilgiler ve yorumlar mevcut hepsini okudum ve değrlendirdim sizlere sormak istediğim biz
150 * 120 100 w gücünde amacımız en fazla 2 cm kalınlığında muhtelif fleksi,mdf köpük kumaş kesim ve işleme yapılacak ayrıca dekorasyon için çalışmlaar yapılacak gördüm kadarıyla bir çok firma ve değişik özelliklerde lazerler mevcut sizlerden ricam beni bu konularla ilgili aydınlatırmısınız

1:siz alıcak olsaydınız nasıl bir makina alırdınız ve piyasası kaçadır

2:açıklamasını yaptığım malzemeleri kesim ve işleme için lazermi yoksa cnc mi alırdınız

3:hangi programı kullanırdınız.

şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Öncelikle ne iş yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Bilgim nispetinde size cevap vermeye çalışayım.

1. soru cevabı:
Yapacağım işe uygun bir cihaz alırdım. Herşey için her makine kullanılamaz. Uzun soluklu bir yatırım yapacaksanız vede birim fiyat kazancınız yüksekse EPILOG (küçük ölçüde 60x90 a kadar)tercih ederdim. 40,000 $ civarı

2. soru cevabı:
18-20 mm pleksi - mdf kesecek- işleyecekseniz CNC ROUTER
3-4 mm pleksi kesecekseniz LAZER
3-4 mm kavak kontra vs işleyecekseniz LAZER
Köpük kesecekseniz kesinlikle SICAK TELLİ KESİM MAKİNESİ
Kumaş kesimi yapacaksanız (1 tane kumaşı kesecekseniz) LAZER
Toplu kumaş kesimi yapaacksanız KUMAŞ KESİM HIZARI kullanmanız gerekir.

Her ne kadar bunların hepsini lazer yapar gibi gözüksede hem maliyet hemde kalite düşüklüğünden dolayı tercih edilmemektedir.

Örneğin 20 mm mdf yi kesebilmek için çok fazla güç ve zaman harcayacak birden fazla kesime gönderecek. istenen kaliteyi bulamayacaksınız. Aynı şekilde pleksidede belli mesafeden sonra ışın kaymasından dolayı dik kesim alamayacaksanız.

3. soru cevabı:
Vektörel bir program kullanırdım. bu da sizin yapacağınız işe göre değişir. Mimari maket çalışmaları yapacaksanız Autocad
Reklamcılık üzerine çalışacaksanız Corel Draw- Adobe Illustrator
Kalıpcılık üzerine çalışacaksanız Solidworks

vs.vs...

Famak Lazer

🌱Yeni Üye🌱
bahsettiğiniz işleri yapmak için 160x100 ebatlarında 100W veya 130W lazer makinemiz mevcuttur. Firmamıza bekliyoruz 0 212 438 36 20