Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tesadüflere inananlar için: iki ayrı dünya, iki ayrı logo..

amonyumnitrat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aşağıda yanyana duran iki logodan soldaki Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığının logosu.. sağdaki ise hayli tanıdık: google earth.. logolardaki benzerlik oldukça ilginç.. dedektiflik ruhu taşıyanlar için güzel bir araştırma konusu..

enteresan.gif

FlameDance

♾️Grafik Gurusu♾️
Çok benzemesede hafif benziyor hızsızlık olacağını sanıyorum fikir benzerliğidir...

Son düzenleme:

Semih Taneri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Google Eart kaç yıldır bu logoyu kullanıyor bilmiyorum ama Denizcilik Müsteşarlığı'nın bir on yıl kadar önce bu logoyu kullandığını biliyorum. Herhangi bir hırsızlık olduğunu da sanmıyorum. Dünyanın bir yerlerinde bir başkasının da sizin düşüncelerinize benzer şeyleri düşünmesi gayet normaldir.

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tipografiye Dikkat

şu an kullandıkları yeni logoları bu.Ama sizin yüklediğiniz logoyu kullanmışlar uzun bir süre. Benim merak ettiğim konu şu. Elinizde T.C. Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı gibi uzunca bir tipografi mevcut kaçınız bunu eski logoda olduğu gibi amblemin etrafında tam daire formatında tasarlardınız.Farketmişlerki yeni logoda bu tipografiyi düzeltmişler. Arıca amblemdeki dalgaları benzemekten kurtarmak için kabartama efektiyle kurtarmaya çalışılmış. eğer denizcilik müsteşarlığı google earth logosundan önce yaptıysa neden logo üzerinde değişikliğe google earth gitmiyorda denizcilik müsteşarlığı gidiyor. güneş balçıkla sıvanmaz.

Son düzenleme:

HANZALA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Google Earth yanılmıyorsan 2005 yılında sadece amerika'ya yönelik gösterimlerde bulunan bir programdı. Hadi o tarihten 1-2 yıl önce kurulduğunu düşünelim. Ben 2000 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar'da okudum ve müsteşarlık bölge müdürlüğü okulun yanı başındadır. Ve Google Eart'ın adı sanı yokken müsteşarlığın o logosu yine mevcut logosuydu. Google da müsteşarlıktan bu logoyu çalacak kadar duyarsız olmayacağına göre dünyanın farklı yerlerindekilerinde benzer şeyler üretebileceğini kabul edin artık. Neden illa bu çalıntı yakalama merakı??

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yukardaki sözlerim yanlış anlaşılmasın Başbakanlık bu logoyu google dan çalmıştır şeklinde ağır suçlamada bulunmuyorum. Logodaki uygulamalar ve sonradan düzeltmeler kuşkuyla bakmama sebep oldu. işim gücüm yokta bu konuyu araştırıp kimin kimden kopya çektiğini araştıracak değilim (madalyamı takacaklar sonunda) Yalnız ısrarla üzerinde takıntı yaptığım konu ilk kullandıkları logoda tipografik uygulama hatası. Koskoca başbakanlığa ait bir kuruma bu kadar özensizce yazılmış tipografi.Ortadaki amblem çok güçlü tasarlanmış etrafındaki yazı özensiz. Neyseki farketmişlrd düzeltmişler.Acaba ne kadar süre kullandılar o ilk logoyu.

amonyumnitrat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çalıntı yakalama merakı değil hanzala..
sadece duyarlı gözlerin yakaladığı ayrıntılar..
hepsi bu..

izge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
logolar baktığın zaman aslında çok farklı delikanlı..

bu benzerlik az da olsa kurumlara özgü olsa gerekya da yaratıcılık ürünü..:Sbaşka ne olabilir ki?

oreiro

🏆Pro Tasarımcı🏆
fala bi benzerlik yok fikrimce