Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Pdf türkçe karakter sorunu

galadrim

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.atlaswebtasarim.com
Arkadaşlar pdf dosyasında sorun olmamasına rağmen, corel drawa yapıştırdığımda türkçe karakterlerle sorun yaşıyorum.
Ne yapmak gerekir ki?

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
önceki açtığın topiğe gerekli cevaplar verildi.

samak

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
önceki topiğide okudum ama bu sorunu çözecek kadar bi bilgiye rastlıyamadım. bi müşteri sürekli excel de bi sürü tablonun olduğu çalışma getiriyor. genelde anket falan oluyor ve bunda büyük bir sorun yaşıyorum. bu sorun un çözümü yoksa o başka...

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
pdf e çevirip kullanacağın programa atmayı denedin mi?

samak

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet türkçe karakter sorunu ı harflerin hepsi < bu şekilde çıkıyor. pdfde sorunsuz olmasına rağmen corel'e attığımızda niye sorun yapıyor anlıyabilmiş değilim. bu sorun corelden mi pdf den mi?

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
şöyle bir öneride bulunabilirim; Bilgisayarında adobe illustrator varsa ona atıp oradan ai kaydedip (menüden CS seçip) corel programına atabilirsin. İyi çalışmalar...

samak

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
412 üzgünüm abicim illüstratör yok:( başka çözüm yokmu?

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
dosyayı gönderme imkanın varsa gönder bir de ben deneyeyim.

galadrim

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.atlaswebtasarim.com
önceki açtığın topiğe gerekli cevaplar verildi.

Ancak oradaki başlık wordden corel draw'a almaktı. Bu ise farklı olduğu için, ziyaretçilere daha kolay ulaşım sağlayabileceğini düşünüp yeni başlık olarak açmıştım.

Şimdi işin aslı word belgesini corel Draw'a yapıştırmaktı. Ancak resim ve tablolar ve asıl önemlisi dipnotlar olduğu için, pdf'ye çevir önetisiyle, dosyayı pdf'ye çevirdik.

Şimdi de türkçe karakter sorunu için illustratora atma fikri, bilişim ruhuna aykırı göründü bana. Dediğim gibi ben bu işin gerçekten acemisiyim ama atladığımız basit bir şey var gibi geliyor bana.

Corel draw'un text menüsüne baktım ama bilenler daha iyi bilir, oralarda bi şey olamaz mı? Yapıştırmadan önce dil seçimi vs. gibi.

samak

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Abi siz bunu nasıl yaptığınızıda anlatsanız sevinirim. siz gerçekten bir harikasınız 1 hafta uğraştım beceremedim bir türlü. çok sağol.

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
öncelikle excel dosyasını PDF formatına çevirdim. Adobe illustrator e 5 parça halinde atıp birleştirdim. İllustrator de Farklı kaydet işlemi ile EPS'ye çevirdim ve corele attım. İyi çalışmalar, saygılar...

samak

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkürler beyninize sağlık:)

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
Rica ederim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

ozturkfa

🌱Yeni Üye🌱
Aynı sorunu bende yaşamıştım, exelden corele kopyalamadan exeldeyken yazı karakterini değiştirmeni tavsiye ederim. Bu sorunu ben böyle aşmıştım.

samak

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hangi karakter yaptığınızı hatırlıyormusunuz?

galadrim

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.atlaswebtasarim.com
Aslında gene türkçe karakter problemi yaşandı. Artık mecburen satır satır kopyalıyor, ona göre dipnotlarını da satır satır kopyalayarak yapıyorum. Pek uygun bir tavır değil ama, tek tek bozuk karakterleri aramakla eşdeğer sanırım... :(

ozturkfa

🌱Yeni Üye🌱
Tahoma yada Times New Roman olabailir