Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Rasterıze sorusu

elegan41

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.emresahinoglu.com.tr
Merhabalar,
Sizlere bir soru sormak istiyorum kafamı karıştırdı biraz.

Örneğin broşür tasarımı yaptım. Kullanacağım görselleri öncelikle Photoshop'ta açara 300DPI ve CMYK olarak ayarlayarak kaydettim.

Illustratorde bu görselleri çağırdığımda boyutunu ölçeklendirip tasarıma uyarladım. Ve görselin dpi 300'den yüksek yada düşük oluyor. Embed yaparak direk kullansam sorun olur mu? Yoksa tekrardan RASTERIZE ederek 300 dpi mı yapmam gerekiyor.

Bana hangi yol mubah dostlar. Bu olaydan kurtarın gari :D:

Benzer konular

gokhanyaka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Embed yapma, rasterize de yapma bırak dağınık kalsın. Zaten pdf olarak export edildiğinde otomatik olarak 300 DPI'e düşecekler.

gokhanyaka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Corel'den package diye bir dışa aktarma seçeneği olması lazım. Dökümanda kullanılan herşeyi (font-resim-corel dosyası) bir klasör içinde toplayan bir seçenek. Onu kullanarak bir klasör oluştur ve onu gönder öyleyse.
Adamlar hem kendilerine eziyet ediyorlar hem sana. Broşür katalog gibi çok sayfalı işler için indesign öğrenmeni öneririm.

elegan41

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.emresahinoglu.com.tr
Corel'den package diye bir dışa aktarma seçeneği olması lazım. Dökümanda kullanılan herşeyi (font-resim-corel dosyası) bir klasör içinde toplayan bir seçenek. Onu kullanarak bir klasör oluştur ve onu gönder öyleyse.
Adamlar hem kendilerine eziyet ediyorlar hem sana. Broşür katalog gibi çok sayfalı işler için indesign öğrenmeni öneririm.

Bakıp denicem hemen. Ben Adobe kullanıyorum. InDesign Illustrator Photoshop. Corel Draw'ı sadece baskıya gönderirken kullanıyorum. Zaten oda işkence tamamen, effect kullanmaya korkar oldum. Aynen hem kendileri hemde bana eziyet ediyorlar. Birde X5 olacak diyorlar. Katalog vs işlerde bende InDesign kullanıyorum. Diğerleriyle uğraşılmıyor. :D

Son düzenleme: