Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mustafa

sedef akyol

🏅Acemi Tasarımcı🏅
10 Kasım 2008, Atatürk'ün ölümünün 70. yıldönümü'Türkiye 70 yılda Ata'sı için dört başı mamur bir film yapamadı. Onu Türkiye'ye, dünyaya, yeni yetişenlere tam anlatamadı.Yapılan belgeseller, Türkiye ölçeğiyle sınırlı, belli bir dönemle kısıtlı ve resmi bir dilde tutsak kaldı.Selanik'ten Dolmabahçe'ye kadar hayatını başından sonuna mercek altına alan, onu şablonlardan uzak olarak askeri, siyasi, insani boyutlarıyla anlatan bir filmin eksikliği hep hissedildi.'Mustafa', işte bu ihtiyaca cevaben hazırlandı. 15 yıldır Atatürk belgeselleri yapan, 'Sarı Zeybek'le seyirciyi Ata'nın insani yüzüyle tanıştıran Can Dündar ve ekibi şimdi onun bütün hayatını sinema diliyle anlatıyor.Mustafa, seyirciyi, özellikle de yeni nesli Atatürk'ü yeniden keşfe davet ediyor.Film için Cumhurbaşkanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı arşivleri başta olmak üzere, yerli ve yabancı pek çok arşiv özel izinle açıldı.

mustafajk7.jpg

resmi web adresi;https://www.mustafa.com.tr . ..mutlaka bakın sitesine çok güzel yapılmış bence ve film müzikleri mükemmel

Benzer konular

orangelessons

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
myspace.com
Evet çok önemli konuya değinmişsin arkadaşım. Atamızın çıkacak olan Mustafa isimli filmi kesinlikle izleyin. Çocukluğunu anlatacak, kısacası herşeyini anlatacak. Şimdiden merakla bekliyorum.

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
gayet güzel müzikleri var bende dinledim umarım layik oldugu yere ulaşır.
paylaşım icin teşekkürler arkadasım.

ayyuce1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bizlerle paylaştığın için teşekkür ediyorum.
Can bey'in ve ekibini emeğine yüreğine sağlık.
kaleminizi konuşturmuşsunuz.tebrikler

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Can Dündar olmasaymış ne yaparmışız bilmiyorum. Çok teşekkürler bu bilgi için... Bu arada Yetkin Dikiciler'in yaptığı söyleşiyi mutlaka dinlemelisiniz. Bir gurur bu denli yansıyabilir bir insan yüzüne...

piti

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.parasal.net
Her ne kadar sinema ile aram pek iyi olmasa da, filmi izlemeden önce ben de mutlaka gitmeliyim diye düşüyordum.. Ama beklediğim gibi çıkmadı. Çok tartışmaya açık bir film olmuş :hmm2:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Ben de çoğu eleştri duyuyorum ve çoğu olumsuz, üzüntü duyuyorum. Ama mutlaka izleyeceğim.

turkishdesigner

🏅Acemi Tasarımcı🏅
filmi bende merakla bekledim ve geçen hafta sonu izledim eğer izleyenler varsa filmin ulaşması gereken noktaya ulaşmadığını anlamışlardır. sadece fragmanıyla izleyici sürüklüyor ama filmin geri kalanı beklediğim gibi çıkmadı doğrusu çok farklı bir film bekliyordum Atatürk 'ü yanlış tanıttığını düşünüyorum

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
Dün akşam filmi izledim.
Medyada yapılan bunca eleştiriden sonra ben film hakkında eleştiri yapmayı uygun bulmuyorum.
Neden?
Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatan çekilmiş kaç film biliyorsunuz.
Yıl 2008 bu kadar gecikmelimiydi sizce?
Ben en iyi Atatürk filmini seçmek isterdim.
2008 yılına kadar gerçek anlamda bir tane Atatürk le ilgili belgesel çekilmişe, filmi çeken kişiye saygı duyarım.
Benim fikrim bu kadar gecikmemeliydi.:angel:

leksly

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Söz konusu Ataturk ve Can Dündar ise kesınlıkle olumsuzluk soz konusu olmayacaktır benım gorusum , Çocuklugumuz Can Dündarın o ıcımızı burkan Sarı Zeybek fılmıyle geçtı hakıkaten nadır oldugu ıcın ne olursa olsun degerlı arkadaslar. Umarım herkes bu nadır olan seyın ıyı kotu tadına bakabılır:)