Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelin freehand den ilk 3 farkı

elifcik

🌟Usta Tasarımcı🌟
Corel Draw'da ön plana çıkan bir kaç nokta var...

1) Corel Draw yapacagınız şeyleri dolaylı yoldan değil de yapabileceğiniz en kısa yoldan yapabilmeniz için tasarlanmış bir program diye dusunuyorum...

2) Oyle gereksiz pencerelerle kalabalık yaratmamışlar...

3) Uyumluluk meselesini ve görsellik açısından sağladığı yararları da unutmamak gerekiyor...

Photoshop'la birlikte kullandığınız zaman çok iyi bir ikili olabiliyolar....

Benzer konular

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
4- Kullanışlı bir arayüz
5- 3. parti yazılımlara olanak sağlaması (plug-in,macro)
5- birçok dosya formatını desteklemesi

elifcik

🌟Usta Tasarımcı🌟
sanırım benim yazdıklarımlarımın uzmanlaşmış şelilde anlatımı çok tşklr fazla bilgi göz çıkarmaz

ya çok acayip gelcek size ama ben bazı firmaların cdr hallerini atıcam ama rar doyası halince bi türlü atamadım yeni konu diyorum ama her hangi bi ekle falan yada gözat diye bi yer yokki ekliyim gülmeyin ama yardımcı olabilirmisiniz

grafik_adam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Corel Draw programı tek başına çok sağlam taş gibi program. Freehand çok sorunlu. Corelin bir eksiği var o da pek önemli değil ama olsa daha iyi olurdu. Büyütüp küçültme işlemleri adobe programlarınkine uyumlu bir şekilde değil. Ben adobeden corele geçince bazen farklı geliyor..:)

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆
adobeye alıştım corel çok gıcık geliyor ama mecbur napalım

elifcik

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet adobeden draw geçtiğimde hep işin boyutlarıyla oynarken ctrl+T yapıyorum:)

yerli_plaka

🌱Yeni Üye🌱
peki bana corel ve photoshop ikilisi arasındaki uyumdan bahsedermisin corelden cıkan bi çalışmayla neler yapılabilir photoshopta

elifcik

🌟Usta Tasarımcı🌟
isteğin gibi oynayabiliyorsun bu freehand dede aynı tamam iş belki kalıp halinde geliyo ama işi isteğin halde istediğin yeri shopta seçip gerekli uygulama yapabiliyosun ben çalışmalarımdaki vectorel şekilleri corelde çizip shop atıyorum çalışmamın üzerine eps formatında herhangi bi bozuklukta olmuyo istediğim kadarda büyütüyorum yani 2 program arasında paslaşma oluyor gayette memnunum corelden

bygrafiker

🌟Usta Tasarımcı🌟
coreli pek kullanmıyorum sadece işim düştüğü zaman o yüzden takıldığım bir nokta var.
corelde paste inside gibi birşey varmı yani bir obeyi diğer bir obejinin içine yerleştirme gibi..
varsa nerde ? yada ona benzer birşeyy.

N/A

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
effects den powerclip takip edersen istediğin seye ulaşırsın

evrenk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
corelde tasarım ve grafik adına yapmak istedigin herşey var.
corel draw profesyönel kullanıcılar için tasarlanmış, mantık ve hayal gücünün beraber kullanılması ile kullanılacak bir program...

kahin23

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
halada benim anlamadığım nokta şu frehandciler bu proğramı savunuyorlar.yani corelciler frehandciler diye ayrıldığı bi durumda frehandin çoğu işi zorlaştırdığı corelin ise tam tersine kolaylaştırdığı böyle bi zamanda kim doğru söylüyo bence.frehand soruyorum sana seni açtığım zaman niye benden çalışmanın içindeki resimleri istiyorsun.bi örnek daha 20-30sayfalık bi çalışmanı açmaya çalıştığım zaman niye kitliyorsun.bundan öte köy varmıki.hadi onuda geçtik yazıcıya bile bişey gönderemiyorsunki.ben corelciyim.memnunum.hehe

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
halada benim anlamadığım nokta şu frehandciler bu proğramı savunuyorlar.yani corelciler frehandciler diye ayrıldığı bi durumda frehandin çoğu işi zorlaştırdığı corelin ise tam tersine kolaylaştırdığı böyle bi zamanda kim doğru söylüyo bence.frehand soruyorum sana seni açtığım zaman niye benden çalışmanın içindeki resimleri istiyorsun.bi örnek daha 20-30sayfalık bi çalışmanı açmaya çalıştığım zaman niye kitliyorsun.bundan öte köy varmıki.hadi onuda geçtik yazıcıya bile bişey gönderemiyorsunki.ben corelciyim.memnunum.hehe

ben freehandciyim :D
1. freehand işimi kolaylaştırsaydı freehand kullanmazdım.
2. resimleri istiyor çünkü fotoğraflar üzerinde oynama yapılmıyor, photoshopta resim üzerinde oynama yapıp kaydettiğinde freehand dosyasındaki resim güncellenmiş olur.
3. 20-30 sayfalık çalışmayı açamaman bilgisayarının performansıyla alakalı, freehand de photoshop gibi bir ram canavarıdır, bahsettiğin gibi bir dosya üzerinde 10 dakika çalıştığında 1 GB dan fazla ram harcar (bundan bende şikayetçiyim ama hoşuma gidiyor zor olması):)
4. Yazıcıya gönderme konusunda hiç sorun yaşamadım. =)

Tabi ki her programın kendine özgü güzellikleri vardır ama ben freehand'i bırakıpta coreldraw kullanmam. Bu kadar corelcinin içinde bu cevapları verdim ya helal olsun bana :D

Benim için freehand ve photoshop nescafe gibi ayrılmaz ikili :peace1:

kahin23

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben freehandciyim :D
1. freehand işimi kolaylaştırsaydı freehand kullanmazdım.
2. resimleri istiyor çünkü fotoğraflar üzerinde oynama yapılmıyor, photoshopta resim üzerinde oynama yapıp kaydettiğinde freehand dosyasındaki resim güncellenmiş olur.
3. 20-30 sayfalık çalışmayı açamaman bilgisayarının performansıyla alakalı, freehand de photoshop gibi bir ram canavarıdır, bahsettiğin gibi bir dosya üzerinde 10 dakika çalıştığında 1 GB dan fazla ram harcar (bundan bende şikayetçiyim ama hoşuma gidiyor zor olması):)
4. Yazıcıya gönderme konusunda hiç sorun yaşamadım. =)

Tabi ki her programın kendine özgü güzellikleri vardır ama ben freehand'i bırakıpta coreldraw kullanmam. Bu kadar corelcinin içinde bu cevapları verdim ya helal olsun bana :D

Benim için freehand ve photoshop nescafe gibi ayrılmaz ikili :peace1:

Tabiki ben sana bırak şu frehand'i corel'e dön demem biraz saçma olur.bilgisayar performansım süper bir anlamda o konudada sorunun yok. tahminim sen mac kullanıyorsun.
Ama meslektaş kardeşim dediğim gibi ben gördüğüm eksikleri burda arkadaşlarla paylaşmak istedim kesinlikle bi corelci olarak tarafsızlığı belirtmek isterim.hepimiz farklı proğram kullanıyoruz.sonuçta buluştuğumuz nokta ise tasarım noktasıdır.
hadi hayırlı traşlar...

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar Lütfen bu konuyu burada daha fazla tartışmayalım. Zaten bu konu ile ilgili bir topic var. Bknz: Freehand mi? Corel mi?... Bu tartışmayı diğer konularda da devam ettirmeyelim.

evrenk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
freehand ile mikrosoft wolrd arasında ben bir fark göremedim :)

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
konu başlığı dışına çıkmaya başladı .. arkadışımında belirttiği gibi bu konu ile ilgili topic mevcut. Lütfen başlığa bağlı kalalım..

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
yersiz bi tartışma cıkıyor orataya.

herken kullandıgı program ı tercıh etme nedenını bı arastırsın kulaktan dolma ve ya ınternetten bulunan ıkı satır yazı ıle bılır bılmez programları karsılastırıp o ıyı bu kotu yargısına varmayalım.

ben yıllarca corel kullandım hatta cogunuz ılk okula gıderken bıle corel 3.0 dan berı kullanıyorum. hemen hemen freehandın de tum versıyonları elımden gecetı.

bana gore en iyi program en iyi calısabıldıgınız, en rahat ve çalışırken en zevk alıp hoşnut oldugunuz program en iyidir.

onun gerisi boş. ben her ikisini kullanıyorum hatta belkı aranızda bılen yoktur

Gimp var.... duydunuz mu alklınıza gelen tum vectorel programları, paint photoshop word programları bırleştırırn buyrun size gimp...

cok ılgın bı program lınux tabanlı uretıldı ılk etapta (suan mac ve pc versıyonları da) bılınen tum resim formatlarını desteklıyor.....

buyrun bıde bunu katın bakalım.

arkadaslar en ıyıyı degılde en ıyı nasıl kullanabılırız dıye arastıralım bırazda 4 tane kartvızıt cızımı ıle programları kıyaslamayalım.

kolay gelsın hepınıze.....