Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yıldırım Kimya

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
yildirimkimyabm1.jpg

Sektör için yeterli bir çalışma mı acaba? Yorumları bekliyorum...

Benzer konular

Everlost

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Firmanın ismi balon kimya olsaydı yeterli olabilirdi ama yıldırım olduğu için ismine yakışır şekilde daha sert bi çalışma yapmalısın ve yıldırımın altında yazan "kimya ltd. şti." yi başlangıç ve bitiş olarak yıldırıma hizalaman daha ii olur.Kolay gelsin...

tugi

♾️Grafik Gurusu♾️
Firmanın ismi balon kimya olsaydı yeterli olabilirdi ama yıldırım olduğu için ismine yakışır şekilde daha sert bi çalışma yapmalısın ve yıldırımın altında yazan "kimya ltd. şti." yi başlangıç ve bitiş olarak yıldırıma hizalaman daha ii olur.Kolay gelsin...

güzel bi tespit yapmışsın,haklısın açıkcası balonlarla yıldırım kel alaka gibi duruyo bencede. fakat çizen arkadaşımızın bu konu üzerine mutlaka bir açıklaması olacaktır diye düşünüyorum
kolaylıklar dilerim

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
atomlardan esinlenerek yapılan bir logoya nasıl balon benzetmesi yaptınız anlamadım:)
düşünce olarak mantıklı ama uygulamada zayıf kalmış bir logo tek renk olmasıda başka bir eksi tarafı

Lucienne

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
atomlardan esinlenerek yapılan bir logoya nasıl balon benzetmesi yaptınız anlamadım:)
düşünce olarak mantıklı ama uygulamada zayıf kalmış bir logo tek renk olmasıda başka bir eksi tarafı

100% katılıyorum.
şaşırdım doğrusu atomlara nasıl baon diyebilirsiniz? :rofl:

Everlost

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Ben hiç atom görmedim cahilliğime werin :)

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Birde Atom konusunda katılıyorum, keşke atomların arasına bir bağ kursaydın arkadaşım, böylelikle balon-atom karmaşası ortadan kalkardı...Gerçi ozamanda ipli balon karmaşası yaşanabilirdi :DRenk konusunda arkadaşlarla hemfikirim, ortaya hoş bir çalışma çıkacaktır, Kolay gelsin

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
"...açıkcası balonlarla yıldırım kel alaka gibi duruyo..."
Açıklamam: Benim şahsi düşünceme göre isime göre logo yapılmaz sektöre göre logo yapılır... Saygılar...

Everlost

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
"...açıkcası balonlarla yıldırım kel alaka gibi duruyo..."
Açıklamam: Benim şahsi düşünceme göre isime göre logo yapılmaz sektöre göre logo yapılır... Saygılar...

Tabikide sektöre göre logo yapılır ama firmanın ismini görmezden gelemezsin...Mesela aşağıdaki logoya bakacak olursan hem sektöre uygun hem isme uygun.Bizimde sölemek istediğimiz bu zaten...

https://www.cfnews13.com/uploadedImages/Stories/Sports/Sports_In_a_Minute/orlando magic.jpg

Son düzenleme:

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bence gayet hoş bir logo ,evet atomlardan esinlenerek yapılmış ama Sayın wolphin inde belirttiği gibi tek renk olmamalı bencede.
Emeğinize sağlık.

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
O küreler atomsa eğer ilk bakışta atom olduğu anlaşılmalı. İlk bakışta tabiki balon gibi duruyor. wolphin arkadaşım atom deyince heee atommuş meğer diye düşündüm. Bir çalışmada %50 fikir ise eğer %50 ise fikri yansıtabilmektir.

AlpaslanCelik

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.blogalp.com

wolphin lafı ağzımdan aldı :d
başarılar arkadaşım birazdaha çalış üzerinde

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
O küreler atomsa eğer ilk bakışta atom olduğu anlaşılmalı. İlk bakışta tabiki balon gibi duruyor. wolphin arkadaşım atom deyince heee atommuş meğer diye düşündüm. Bir çalışmada %50 fikir ise eğer %50 ise fikri yansıtabilmektir.

"O küreler atomsa eğer ilk bakışta atom olduğu anlaşılmalı. İlk bakışta tabiki balon gibi duruyor..."

Arçelik'in logosu ilk baktığında ne gibi duruyor? Sana ne ifade ediyor merak ediyorum bunu.

AlpaslanCelik

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.blogalp.com
"O küreler atomsa eğer ilk bakışta atom olduğu anlaşılmalı. İlk bakışta tabiki balon gibi duruyor..."

Arçelik'in logosu ilk baktığında ne gibi duruyor? Sana ne ifade ediyor merak ediyorum bunu.

Logo bir kuruluşun ismine isim katar.Nasılmı sorusuna cevabım geniş anlamda şu; bir kurumun kendine özgü rengi veya renkleri fontu şekli vs vs tamamen akılda iz bırakan farklı hislerin bütününden oluşur.Oluşturulan şekil yazı ve renkler zamanla yerine oturur."Zaman" arçelik için çok zaman önce aşılmış bir kavram.coca-cola italik yazı stiliyle yazılmış bir yazıdan başka bişey değildir ama uzmanların araştırmasına göre genelde kırmızıyla bir arada bu yazının kişilere gösterilmesi sonucu yapılan tanı testinde dünyanın % 91 i buna coca-cola diyebiliyor.Arçeliğin bir beyaz eşya resmi üzerinde yoğunlaşması veya coca-cola ' nın asidik bir meşrubat hissi vermesinin bi anlamı yok...çünkü onlar zamanı çoktan aşmışlar.unutmadan arçeliğin eski logosunuda incelersen sevinirim.

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆

Arçelik'in logosundaki kıvrımlı şekil (kimse bilmez ama) ürettikleri beyaz eşyanın hammaddesi olan sac demirini simgeler... Yeterli mi?

Son düzenleme:

cesurmeneli

🌟Usta Tasarımcı🌟
atomları zayıf hidrojen bağlarıyla bağlasan ve renklerini değiştirsen ve boyutunu küçültsen nasıl olur acaba?
pylşm için tşkrler.

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
Ne yani bu eklediğin dersen:
geçmişin birikimine tecrübesine kalitesine (...) bağlı kalarak
minimize ve daha kullanışlı olmak...

baykal

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
üzerinde birazdaha çalışırsanız herkez mutlu olacak başarılar:D