Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gazete

ZaMaRKoS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Buda Benim yaptığım Aslında Hergün yapmaya çalıştığım Isparta'nın Siyah Beyaz bir gazete örneği
1sayfakp0.jpg

Bu arada QuarkXPress 3.31 de yapılmıştır Yanlış Hatırlamıyorsam Zaman Gazeteside bu programı kullanıyor biraz eksikleri var ama çok seri bir program
YORUMLARINIZI BEKLİYORUM:p

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
mizanpaj sorunun var quark güzel bir program sanki gazete için biçilmiş kaftan... ben de gazete yapıyorm günlük bir gazete ve haftalık aylık iki üç tane gazetem var quark 7.2 kullanıyorum... sana tavsiyem programı kullanmasını tam bil ve hergün bir ulusal gasete takip et milliyet aksam sabah gibi...
haber işleşiyinde simetriye çok dikkat et... 5 milim kuralına dikkat et ve haberlerde kullandığın yazı karakterleri puntolar satır araları ve harf aralarını standat yap.. yani her şey birbirini takip etsin.. daha güzel işler çıkarırsın.. eğer yardım istersen bana özelden ulaşabilirsin..

emeğine sağlık

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
mizanpaj guzel ama biraz daha gelistirilebilir.. mesela, gazeteyi kutulardan kurtarabilirsin oncelikle, yerel gazetelerin maalesef en buyuk sorunu bu, gazetelri surekli kutularla sıkıs tıkıs durumda!
Rehber cizgileri de kullanmahya clais derim ben... ayrica reklamlari sayfanın ustune degil de altina ya da sayfa ya dagitsan daha iyi olur kanimca, cunku reklamlar hem siyah beyaz hemde buyuk...

yinede daha once gordugum yerel gazete sayalarindan cok iyi...

kolay gelsin...

ZaMaRKoS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkür Ederim YOrumlarınız için ama ben sadece çalışanım:D nasıl yap derlerse öğle yapıyorum benim düşümcem aslında birinci sayfada reklam konmaması :D

cuma

🌱Yeni Üye🌱
bu da zonguldaktan tabloit gazete..

cuma1fz1.jpg

Orjinali siyah beyazdır. Yorumlarınızı bekliyoruz...

hacivatcelebi

🌱Yeni Üye🌱
mizanpaj guzel ama biraz daha gelistirilebilir.. mesela, gazeteyi kutulardan kurtarabilirsin oncelikle, yerel gazetelerin maalesef en buyuk sorunu bu, gazetelri surekli kutularla sıkıs tıkıs durumda!
Rehber cizgileri de kullanmahya clais derim ben... ayrica reklamlari sayfanın ustune degil de altina ya da sayfa ya dagitsan daha iyi olur kanimca, cunku reklamlar hem siyah beyaz hemde buyuk...

yinede daha once gordugum yerel gazete sayalarindan cok iyi...

kolay gelsin...

ılanlar ıcın katılamıyorum musterı hangı sayfada ıstıyorsa ılanının cıkmasını genelde o sayfada kullanırız. cunku ılan demek gazetenın para kazanması demek.zira ulkemızde gazete okuyucusu tum gazetelerın trajını toplasan 5 mılyon etmez.avrupada yada amerıkada bır gazetenın trajı mılyonları bulmakta.eger ulkemızde durum boyle olsaydı evet manset ustu yada logo yanı ılan kullanılmazdı.hatta gormussunuzdur nadıren bazı ulusal gazetelere cover ılanlar verılır.bu cover ılanlar gazetenın on ve arka kapaklarını kapatır.son olarak benımde gazetemın yasaması ıcın okuyucu ıle bırlıkte ılanlarada ıhtıyacı vardır bu ınkar edılemez.