Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sistem Geri Yükleme Sorunu Yardım

BeHraM_

🌱Yeni Üye🌱

Sistem geri yükleme yapamıyorum Ben 1 hafta Öncesine Getirmek istiyorum ama Bi hafta oncesini secemıyorum cunku koyu renkte olan gunlertı tıklamamı istiyor benden Ve hergunde bi program ekleyip kaldırıyorum o gunun koyu renkte olması lazımdı Turkojan Programını yuklemeden once gosteriyordu ama suan gostermıyor.. Turkojan Programını Yükledikten sonra böle oldugunu düşünüyorum... Nasıl Düzeltebilirim Bunu ?

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Dikkat:Windows XP, aşağıdaki senaryolarda geri yükleme noktaları oluşturabilir:

Bir yükleme veya yükseltme işlemi gerçekleştirildiğinde
Bilgisayar çalışır durumdaysa 24 saatte bir
Manuel olarak, herhangi bir zamanda
Geri yükleme noktaları, Windows işletim sistemleri tarafından kullanılan sistem ve kayıt defteri ayarları hakkında bilgi içerir. Sistem geri yükleme, kişisel veri dosyalarını yedeklemez veya bozulmuş ya da silinmiş kişisel dosyaları kurtarmaz. Verileri yedeklemek için, bant sürücüsü, CD veya USB (Evrensel Seri Veriyolu) depolama aygıtı gibi özel bir yedekleme sistemi kullanmanız gerekir.

Denetim masası ->Program Ekle veya Kaldır dan yüklediginiz programı kaldırıp, tekrar Sistem geri Yükleme noktası oluşturmayı deneyin.

Son düzenleme:

BeHraM_

🌱Yeni Üye🌱
Gecen gun Google Eart programını yüklemiştim onunla birlikte başka bi program daha yüklenmiş ve bazı dosyalarıma zarar vermiş nasıl bi zarar Altakı fotoda gosterıyor..

Programı Coktan Kuruttum Bilgisayarımdan Ama nafile yine olmadı

Son düzenleme:

Dorukhan

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.oxfam.org
O html simgesini denetim masasından klasör seceneklerine girip dosya türlerinden degiştirmen gerekli.Güncel bi antivirüs programı kurup sisteminizi bi taratın.

BeHraM_

🌱Yeni Üye🌱
O html simgesini denetim masasından klasör seceneklerine girip dosya türlerinden degiştirmen gerekli.Güncel bi antivirüs programı kurup sisteminizi bi taratın.

Anlamadım Klasor Seceneklerine Girip nasıl Dosya Turlerini Değiştirecez Bıraz acıklarsanız...sevınırım

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
-Bilgisayarım'ı açın.
-Üst menüden araçlar'a tıklayın. Oradan da klasör seçeneklerini açın.
Buradan dosya türleri sekmesine gelin.
Kayıtlı dosya türleri listesinden html 'yi bulun onu seçin ve değiştir butonuna tıklayın.Buradan da kullanmak istediğiniz internet tarayıcısını seçin. Uygula ve tamam'a bastıktan sonra sorun çözülecektir.

abcy.png

BeHraM_

🌱Yeni Üye🌱
Dediğiniz Gibi Yaptım yinede olmadı Html simgesine donuşmedi

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Resimde htm üzerinde değişiklik yapmışsınız. HTML'de yapın tekrar isterseniz. Gerçi orada zaten ie ile açıldığı belli oluyor. Siz yine de bir değiştirin. Sadece simge sorunu var sanırım öyle mi? Çift tıklayınca iexplorer ile açılıyor yani? Internet Explorer'ı kaldırıp tekrar yüklemeyi denemenizi isteyeceğim ama tam olarak kestiremiyorum işe yarar mı diye.

BeHraM_

🌱Yeni Üye🌱
Çift tıklayınca iexplorer ile açılıyor yani? evet Çift Tıklayınca i.e acılıyor
Sadece simge sorunu var sanırım öyle mi? evet sadece simge sorunu var

Internet Explorer'ı kaldırıp tekrar yüklemeyi denemenizi isteyeceğim ama tam olarak kestiremiyorum işe yarar mı diye.? İ.e kaldırsak tekrar yuklemek zor olacak en iyisi boş werelım onu.. Simgelerin Uzerine yazılmış olabilirmi

Daha once

Bu simgeydi Htmlın uzerınde acılmıyordu program sec dıyordu program secıncede
bole oldu simgesi

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Anladım siz google chrome u kullanıyorsunuz. Varsayılan tarayıcınız o mu? Onu kaldırıp tekrar yükleyin ve varsayılan tarayıcı olarak seçin. Bu daha kolay olacaktır. Siz G-Earth ü kaldırırken yanlışlıkla G-Chrome u da silmiş olabilir misiniz?

BeHraM_

🌱Yeni Üye🌱
G-Chrome'yi bilerek kaldırdım cunku G.erath yukleyınce oda onunla birlikte geldi..
G-Chrome daha once bılgısayarımda yoktu o yuklenınce ve onu kaldırdıfgım zaman bu olay meydana geldi

Anladım siz google chrome u kullanıyorsunuz. : hyr ilk defa indirdim onu
Varsayılan tarayıcınız o mu? :hyr

Son düzenleme:

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Denetim Masası > Program Ekle/Kaldır > Windows Bileşenlerini Ekle/Kaldır> Listeden InternetExplorer seçili halde olur. Onun tick'ini kaldırın. İleri deyin. Silinsin. Tekrar açın bu sefer seçili hale getirin yükle deyin. Bu sefer olur umarım. :D Başka bir şekilde olabileceğini düşünmüyorum.

123ogj.jpg

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Mouse'u sağ elle kullanıyorsunuz sanırım bir de solu deneyin. :p Masaüstünüzde <varsa eğer> internet explorer simgeniz sağlam mı ? Ya internet explorerın çok açığı oluyor. Güvenmiyorum ben ona.Siz en iyisi Mozilla Firefox yükleyin. Kökten çözüm. :p

BeHraM_

🌱Yeni Üye🌱
Mouse'u sağ elle kullanıyorsunuz sanırım bir de solu deneyin. :D:D
internet explorer simgeniz sağlam mı ? Sağlam Hemde Cok saglam
Mozilla Hiç hoşuma gitmıyor :)
Mozillayı Yüklesem dahi Sorunun Çözüleceğini Zannetmiyorum Çünkü İndirdigim Google bilmem ne programı Simgesini Hmtl dosyasınınm Uzerine yazdırmış olabilir diye dusunuyorum oda XP cdsi ile hal olur.

Bildiğim Kadarıyla Eğer Üzerine yazdırılmış ise

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
E deneyin o zaman beyin fırtınası yapalım diyorum ama yardımcı olmuyorsunuz. :D Sisteminizde virüs olabilir mi? Yani explorer ı kaldırdıktan sonra tekrar yüklediğinizde sorununuz hallolmalıydı. Yeniden başlattınız mı bu uygulamayı yaptıktan sonra? :) Belki değişiklikleri bilgisayarınız görmemiştir. :D

BeHraM_

🌱Yeni Üye🌱
E deneyin o zaman beyin fırtınası yapalım diyorum ama yardımcı olmuyorsunuz. :D Sisteminizde virüs olabilir mi? Yani explorer ı kaldırdıktan sonra tekrar yüklediğinizde sorununuz hallolmalıydı. Yeniden başlattınız mı bu uygulamayı yaptıktan sonra? :) Belki değişiklikleri bilgisayarınız görmemiştir. :D

Valla oldu ama nasıl oldu bilmıyorum İnternet exploreri kaldırıp tekrar yukledıkten sonra pcyi acıp kapatmamıştım buyuk ihtimalle ordan olmuştur..
ama oldu beee kurtuldum:):):

Allah razı olsun Allah ne muradınız varsa versin:):) d3niz

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Valla oldu ama nasıl oldu bilmıyorum İnternet exploreri kaldırıp tekrar yukledıkten sonra pcyi acıp kapatmamıştım buyuk ihtimalle ordan olmuştur..
ama oldu beee kurtuldum:):):

Allah razı olsun Allah ne muradınız varsa versin:):) d3niz

:rofl: İnanın çok sevindim. Amin amin! :D

BeHraM_

🌱Yeni Üye🌱
Büyük Bir zahmetten kurtardınız beni eğer olmasaydı kafayı yiyebilirdim ertesi gunde bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde el sallardım size:):):):):):):):

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Büyük Bir zahmetten kurtardınız beni eğer olmasaydı kafayı yiyebilirdim ertesi gunde bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde el sallardım size:):):):):):):):

Göremezdim sanırım çünkü ben izmirdeyim. :D Herneyse uzatmayalım daha fazla. İyi çalışmalar size. :)