Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

[Soru] - Metin alanı içinde başlık yazısına zemin rengi ekleme

salih_kent

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba,

aşağıdaki örnekte olduğu gibi metin alanı içindeki istediğim bölgelerin altını renkle doldurma işlemini indesign'da nasıl yapabilirim?

teşekkürler...

Benzer konular

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Pragraf stillerinde olabilir diye düşünüyorum.. Bu sorunuzu denemedim ama paragraf stillerinin uygulaması.. Seçili katar üzerindeyken tek bir tuş kombinasyonu ile yapılabilir..
Örneğin; seçtiğiniz alan üzerindeyken CTRL+1 yaptığınızda zemin sarı olacaktır.

salih_kent

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
cevabınız için teşekkürler, stilleri kurcaladım ama bulamadım. sadece underline özelliğinin kalınlığını ve offsetini oynayınca istediğim sonuca yaklaştım ama bu kez de metin alanı içinde tam istediğim bölgeyi değil, seçim yaptığım alandan sonraki tüm yazılara uyguladı...

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
cevabınız için teşekkürler, stilleri kurcaladım ama bulamadım. sadece underline özelliğinin kalınlığını ve offsetini oynayınca istediğim sonuca yaklaştım ama bu kez de metin alanı içinde tam istediğim bölgeyi değil, seçim yaptığım alandan sonraki tüm yazılara uyguladı...

Müsait bir zamanda resimli sunum hazırlayacağım..

salih_kent

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tamam biraz daha kurcalayınca oldu :)

paragraf stillerinden değil karakter stillerinden yapınca istediğim sonuca ulaştım.

teşekkürler...

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
tamam biraz daha kurcalayınca oldu :)

paragraf stillerinden değil karakter stillerinden yapınca istediğim sonuca ulaştım.

teşekkürler...

Rica ederim..
Dediğim gibi denemedim bunu.. Vaktim olmadı vs.
Ama İndesign mantığına uygun bir yoldur..

İyi kullanımlar.

tumai

🌱Yeni Üye🌱
character style den underline options seciniz ve underline on kutucuğunu tıklayıp alt taraftan istediğiniz rengi verebilirsiniz weight arttırmayı unutmayınız.kolay gelsin

ps. belki daha kısa bi yolu vardır ama ben bilmiyorum ..