Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

xerox docucolor 252

tugi

♾️Grafik Gurusu♾️
arkadaşlar yukarıda belirttigim gibi xeros docucolor 252 digital renkli makineyi almayı düşünüyorum. bayisine gittim bugün inceledim kullanan arkadaşlar var ise artılarını eksilerini paylaşırsa sevinirim.yada alternatif önerisi olan varsa onada açıgım

:iloveyou:

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Xerox bursa sorumlusu iskender bey ile isterseniz sizi tanışıtırabilirim. En iyi cevabı yetkili kişiler ve kullanan kişiler verebilir. DocuColor™ 252 hakkında bir arkadaşımın merakı üzerine iskender bey ile sohbet etmiştik, alternatif olarak bir makine daha söylemişti bana ancak şu anda tam olarak hatırlıyamıyorum. Kendisiyle ilk görüşmemde sizin için daha detaylı bir bilgi alacağım...

tugi

♾️Grafik Gurusu♾️
teşekkürler gökhan
burdaki satıcı ark. seminerde oldukları için açıkcası pek fazla bilgi alamadım.elimde bir broşür var sadece fakat kullanan arkadaşlardan makine için bilgi almak isterim.

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bildiğim kadarıyla bu ürünün fiyatı 60.000$ civarında bunu yerince canon clc 5151 veya clc 4040 ürünleri var ortalam 15.000€ (efi rip server dahil)

guvenreklam38

🌱Yeni Üye🌱
mehaba arkadaşlar ben de xerox docucolor 252 almayı düşünüyorum..Kullanan arkadaşlar bu makinenin teknik servisi hakkında bilgi verebilir mi?
Birde öğrenmek istediğim makineyi stın aldıkdan sonra baskı başına servise ödenen miktar ne kadar ?çünkü bu konu ile ilgili her yer farklı fiyat aralıkları veriyor..

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mehaba arkadaşlar ben de xerox docucolor 252 almayı düşünüyorum..Kullanan arkadaşlar bu makinenin teknik servisi hakkında bilgi verebilir mi?
Birde öğrenmek istediğim makineyi stın aldıkdan sonra baskı başına servise ödenen miktar ne kadar ?çünkü bu konu ile ilgili her yer farklı fiyat aralıkları veriyor..

size özelden yazdım. umarım faydalı olur.

bizimyunus

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.saraynot.com
Docucolor 252 makinesini almayı bende düşündüm, rıp ünitesi dahili olduğundan renk kalitesine güvenemedim. Hedefim ve tavsiyem Dc700 (yeni cıktı) harici rıp ünitesi geliştirilmiş. Renk kaliprasyonu (renkli baskı için) vazgeçilmez bir unsur.

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar artık bu xerox sevdanızdan vaz geçin adamlar ne servis veriyorlar nede malzeme. 2008 yılı içerisinde 4 milyon $ zarar ettiler. kiralık kurdukları makineleri sorgusuz, sualsiz kaldırıyorlar. xerox dc 700 alacağına, efi rip serverlı canon image press c6000 al bence daha iyi arasında zaten çılgın bir fiyat farkı var.

moGue

🌱Yeni Üye🌱
Sayın Canon Bahadir;
Biliyormusunuz ki her platformda (Fuarlar, organizasyonlar v.b.) başka firmalardan mutlaka sizin gibi sağlaması, desteği olmayan kulaktan dolma bilgilerle kendi teknolojilerinden, şirket yapılarından çok Xerox'dan bahseden birileri hep çıkar. İşte bu yüzdendir ki Xerox sadece işini yapar. İşte bu yüzdendir ki Xerox sektör lideridr.

O adamlar diye bahsettiğiniz "adamlar" bu gün tüm dünyadaki renkli baskının %92'sini tek başlarına basmaktadırlar. Ve yine o adamların servis parça v.b problemi var dediğiniz bayilerinde bile $2.5 milyon parça ve sarf malzeme stoğu bulunmaktadır.

Fortune 500 listesinde alanında lider olarak listelenen böyle bir firmaya attığınız "adamlar $4 milyon zarar ettiler" "çamurunu" diğer okuyucu ve xerox kullanicilari gibi bende tebessümle okudum. Ya Xerox'u tanımıyorsunuz, ya da ufak ofis grubu cihazları, fotoğraf makineleri v.b satışları nedeniyle artık 0'ları karıştırıyorsunuz.

Xerox'un 2007 cirosu sadece $17.2 MİLYAR dolarken o bahsettiğiniz 4 milyonun
sadece 1 xerox bayisinin 6 aylık cirosu olduğunu da bilmenizde fayda olacaktır.

Lütfen bir marka adı altında yazılarınızı yazarken kendi markanızın güvenlirliğine bu tip saldırılar ile zarar vermeyin.

@bizimyunus:
Xerox DC 252 modeli için 3 farklı rip (harici - dahili) alternatifi vardır. Bu seçenekler ile ilgili olarak satış temsilcinizden bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımla,

Son düzenleme:

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben söylediklerimde haklılığımı ispatlarım, ama sizi bilemem trakya bölgesinde makinelere yedek parça takamıyorlar. bursa bölgesinde satış temsilcilerinin free baskı verip makine sattıkları yerlerin free koşullarını kabul etmiyorlar. satış organizasyonu mükemmel işlemekte taktik olarak vur kaç yöntemi kullanılmakta. servislerde iyi çünkü müşterilerin başka yere gitme gibi alternatifi yok. meşhur dc 12 modelini fabrikalarda sadece türkiye için ürettirip kapaklarını değiştirip 2.el makine satmalara girersek içinden çıkamayız. umarım forum yöneticileri bana kızmaz.

moGue

🌱Yeni Üye🌱
$4milyon zarar konusunda mı haklılığınızı ispatlayacaksınız? :)

Zaman zaman bayilerden sebep sorunların yaşandığını kabul etmezsem dürüst davranmamış olurum böyle şeyler her zaman her marka için oluyor. Bayilerin finansal güçleri, batması, çıkması gibi sorunlar her zaman olabilir. Elbette bu tür kötü olaylar istemeyerek de olsa müşterilere yansıyacaktır.

Burda önemli olan markanın müşterisine sahip çıkması ve bayi hatalarına rağmen müşterinin haklarını korumasıdır. Xerox bunu defalarca yapmış ve kendisine olan güvenin karşılığını vermiştir. Keşke her marka müşterisini bu kadar destekleme şansına sahip olabilse...

Tüm ülkedeki bayilerin problemlerini ülke genelinde düşünmek ne kadar doğruysa benim çıkıp anadolu yakası canon bayisine ait baskı merkezinde Xerox DC5000 olduğunu söylemem kadar doğru haksız mıyım?

Markalar savaşı değil amacım zaten ne ilgim ne işim olmaz. Ancak öyle şeyler yazıyorsunuz ki nasıl içinize siniyor anlamıyorum. Refurbished cihazlarınız sanki piyasada cirit atmıyor sanki 20 yıldır marka olarak Türkiye'desiniz (geçen sene geldi değilmi Canon?) sanki tüm bayilerinizde müşteri memnuniyeti %100'müş gibi konuşuyorsunuz.

Xerox'u vur kaç ile suçluyor kutu mutu değiştiriyor diyorsunuz akıl alacak gibi değil. Hayatında Xerox Copy center görmemiş biri ancak inanabilir bu söylediklerinize Türkiye'nin en büyüklerinde neden hep Xerox var hiç mi kafaları çalışmıyor?

Kısacası ilk mesajımda da söylediğim gibi söylemleriniz hep aynı ama yanlış strateji kullanıyorsunuz. Bırakın Xerox'u, kendi teknolojilerinizden marka imajınızın nasıl müşterinize değer kattığından bahsedin. Xerox'u bilen zaten biliyor. Canon Copycenter'lardan bahsedin şu 6000'i bir görelim artık...

Sevgiler, "Bol satışlar" size ;)

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
iprs c 6000 cemil copy'de kurulu incelemenizi tavsiye ederim. drupa fuarında da 4 tonerli iprs c1+ makinemiz çıktı makine kısmi lak basıyor. onuda yakında göreceksiniz.

akgun1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeş ben xerox önermiyorum xerox a elini kaptıran kolunu alamıyor ve o fiyatın 3/1 e aynı es değer makinalar var konicanın makinalarını tavsiye ederim ben konica üretimi olan olivettinin dijital makinası kullanıyorum 3 sene oldu bu makiyaı alalı ama halen temiz ve net cıktılar veriyor makina almıyorsun servis alıyorusn birde o cok önemli tavsiyem konianın üretiği dijitla makinalar var

akgun1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkdaslar ben kesinlikle xerox öneriyorum bu mkianın 3/1 fiyata aynı işi gören makina ile calışıyoum senedir tık demedi ne servis yönünden nede parca konsnd ahiç sorunum olmadı bu paralara yazık elini veren kolunu kaptıramıyor xerox a dikkat et bence cok güzel bir pazarlama organizasyonları var malı satınca birdaha satan elemanı göremessin ama mal satana kadar hergün kapında yatarlar benim tavsiyem konica nın üretmiş olduğu ürüenler var onlar üzerind ebir araştırma yap ama paran ve zamanın fazla ise xerox al :)

sirhenry

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhabalar eski calistigim sirkete sifir olarak Xerox Docucolor 5000 AP almistik fakat anladikki bize sifir diye fuarlarda sergiledikleri makinayi vermisler. Inkar ettmislerdi ama icinde fuarda kullanildigina ait belgeleri unutmuslardi gosterdigimizde apisip kalmislardi. Xerox guvenilir degil o yuzden kusura bakmayin moGue...

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhabalar eski calistigim sirkete sifir olarak Xerox Docucolor 5000 AP almistik fakat anladikki bize sifir diye fuarlarda sergiledikleri makinayi vermisler. Inkar ettmislerdi ama icinde fuarda kullanildigina ait belgeleri unutmuslardi gosterdigimizde apisip kalmislardi. Xerox guvenilir degil o yuzden kusura bakmayin moGue...

tabi bu durumu tüm xerox'a bayileri bu şekilde yapıyor diyemeyiz ama %90'ının durumu bu şekilde.

ismail / xerox

🌱Yeni Üye🌱
Bilginiz olsun

ismail_caliskan@************arkadaşlar burası grafikçilerin ve baskı işleri ile uğraşanların birbirlerinde yardım isteyip yapmak yada almak istedikleri şeyler hakkında bilgi paylaştıkları bir forum,yanlış değilim öyle değil mi?
Ben yeni bir üyeyim.Bugün tesadüfen katıldım araniza.Nette xerox'la ilgili birşeylere bakarken bu siteyi buldum ve sitede xerox'la ilgili birtakım olumsuz yazılar okudum.Olumsuz derken, o yada bu sebeblerden dolayı kullanıpta memnun olmayan arkadaşların yorumlarını kastedmiyorum.Forum dediğiniz de bunun için vardır.Olumlu yada olumsuz şeyleri paylaşmak için,beni üzen CANON firmasını Bursa'da temsil eden bir bayide satış elemanı olarak çalışan bir kişinin (bahadır-canon) burada yardım isteyen kişileri rakibi olduğu (xerox) için yanlış yönlendirmesidir.
Sizden isteğim soru ve sorunların için lütfen bölgenizdeki bayilerle irtibata geçin gerekli alakayı mutlaka göreceksiniz.En azında yerinde inceleme yapmış olur ve görmek istediğiniz makineleri direk kullanıcılara gidip görebilirsiniz.
Canon hakkında yorum yapmıyorum,sadece temsilcilerini doğru seçmesini diliyorum.Birde birileri, bir marka ve onu temsil eden bir firma hakkında yorum yapacaksa(bahadır-canon) atmasın neyse onu söylesin çünkü ben onların ne olduğunu biliyorum kendilerini çok iyi tanıyorum.

marox

🌱Yeni Üye🌱
ben de grafikerler neti gezerken böyle bir konu olunca merak ettim okudum.
yaklaşık 4-5 yıldır xerox makina kullanıyorum önce dc12 ardından sfida.baskı kaliteleri gayet iyi özellikle dc12.ancak sfida makinalar daha çok üretime yönelik olduğu için performans ve özellikleri daha iyi.piyasada diğer markalarda bu kalitede baskı yapan varmı bilmiyorum.bence xerox makina kapasitesi ve çeşitliliği ile şu an için bu konuda 1 numara.
tabiki bu söylediklerim xerox makinalara dair.
AnCaK
bu makinaları satanlar ve servis verenler hakkında aynı şeyleri söylemem mümkün değil en azından benim gördüklerim öyle.xeroxun kalitesi iyi diye dc12 makina aldık FSMA anlaşmalı olarak.belli bir süre kullandık makinada ufak tefek sorunlar çıkmaya başladı.serviste sorun yok şükür.makina ne zaman merdane yırttı servis veren firma bunun suçunu ve dolayısıyla maliyetini bize yıkmaya çalıştı.efendim kağıdınız şu kalitemi? kağıdın kesimi lazermi? xeroxun kendi kağıdı değil bu v.s.halbuki hangi kağıdı ve kaç gr olarak kullanacağımızı söylemiştik.satarken her türlü kuşeye baskı yapar bu makine diye sattılar.yani bunu üstlenmediler ve bize fahiş bir fiyatla merdaneyi sattılar.mecbursun ödeyeceksin yoksa makina yatacak.neyse devam etti bu arada makinayı da tanımaya başlıyoruz.yine merdane gitti.yine bize ödettiler.tabiki daha sonraları ayıktık ki bakım yapan firma zamanında değişmesi gereken parçaları değişmemiş yağlama merdaneleri yağlama yapmıyormuş ve merdane toner toplayıp yırtılıyormuş :) zaten merdane değişmeye gelince o parçalarıda değişiyorlardı biz sonradan farkına vardık :) ve yine yeni merdane takıp çalıştırınca baskıda çizikler oluyordu bu ne diyince kağıt kalitesi v.s. diyorlardı.ve yine sonradan anladıkki makinaya yeni diye taktıkları merdane başka makineden sökülmüş ve kullanılmış merdane yani ömrü dolmuş.bunu bize yeni diye satıyorlar ve ömrü dolmuş toner toplayan merdane yırtılınca bizden ücretlerini alıyorar.yani sistem çok iyi çalışıyor :)
baskıda herhangi bi sorun olunca haber veriyoruz bize diyor şunu yap şunu yap olmayıncada hele biraz idare edin o şekilde, yenisi gelince hallederiz.şu an sipariş ettik biz onu diyor.aradan geçen zaman 2 hafta veya 1 ayı kesin buluyor.
Peki madem bu makine böyle yapıyordu da ikinci daha büyük makinayı neden aldınız ? :)
Belli bir süreden sonra satıcılar gelip şikayetlerimizi aktardıktan sonra efendim işte bu makinalar böyle sorunlar verebiliyor artık bunlar size gelmez bunlar aslında büro makinaları basit işler yapmak için tasarlanmış demeye başladılar.(zaten daha öncede makina şikayetleri için aradığımızda efendim onun öyle arızalar yapması normal gel size yeni farklı makina verelim diyorlardı ne de olsa çeşit çok :)
Biz de aynı sorunları tekrar yaşamayacağımız şartlarla ve teknik özelliklerini beğendiğimiz sfida makinayı aldık.(Bu arada not düşeyim geçmişe yönelik bir hesap yapınca gördükki makineyı daha düşük fiyata almaları ve merdanelere verdiğimiz ücretleri de çıkınca makinadan ticari olarak hiç kar etmemişiz. :) )
Sfida makine gerçekten hem performansı hem de hızıyla çok iyi bir makina.baskı kaliteside ofsete çok yakın.şu an makinayı kullanıyorum ancak daha önce yaşadığım sorunlar yine yaşıyorum ve servis-satıcı muhteşem ikilisinin kıskacından yine kurtulamadık :)
Şimdiye kadar geçen süre zarfında edindiğim tecrübe şu oldu:
satıcı makinayı satana kadar size dayı der :) daha sonra onların eline düşmüşsündür ve artık şartları onlar belirler.yaptırım gücü onlardadır.hani ofset makine alsanız malzemeyi servisi v.s. temin edebileceğiniz bir çok seçenek vardır.ve yıllar sonra makinayı satayım deseniz fiyatını koruduğunu görürsünüz.ama dijital makina öyle değil ve bir yere bağımlısınız.
Bazı satıcılar müşteri memnuniyeti v.s. der.alakası yok.senin daha sonra makina alma gibi bir duruşun yoksa o memnuniyet kendilerinde kalır size yansıtmazlar.bu makinalardan kullanmak isteyenlere tavsiyem satıcının dediği her şeyi belgeyle kayıt altına almanızıdır.kağıt çeşidi,gramajı,kullanıcı hatasının ne olduğunun açıklanması,parça temin süresi,işyerinin elektrik şebekesinin yeterli olup olmadığı v.s.
Sonuçta en az bir ev değeri kadar bunlara ödeme yapıyorsanız depreme dayanıklı bir ev aldığınızdan emin olun.
Satıcı ve servis bugün var yarın yok.sürekli değişiyorlar ve markadan markaya geçiş yapıyorlar.hangi markadaysa o marka iyidir :) kimse ne xeroxun ne de canonun ne de minoltanın akrabası ve üretimindeki teknolojide katkısı olan insanlar değil.yani bağları tamamen duygusal.
Ne canon ne xerox ne başka marka.en iyi marka servisi iyi olan ve gerektiğinde kendi hatasından dolayı zararını telafi etme erdemini gösteren servistir.1200x1200x8 bit kalitede baskı yapabilen , fotoğraf kalitesinde olan,extra renklerle ve özelliklerle donatılmış ama 1-2 hafta parça bekleyen bir makinenız size bir şey kazandırmıyor.

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tamamen katılıyorum

ben de grafikerler neti gezerken böyle bir konu olunca merak ettim okudum.
yaklaşık 4-5 yıldır xerox makina kullanıyorum önce dc12 ardından sfida.baskı kaliteleri gayet iyi özellikle dc12.ancak sfida makinalar daha çok üretime yönelik olduğu için performans ve özellikleri daha iyi.piyasada diğer markalarda bu kalitede baskı yapan varmı bilmiyorum.bence xerox makina kapasitesi ve çeşitliliği ile şu an için bu konuda 1 numara.
tabiki bu söylediklerim xerox makinalara dair.
AnCaK
bu makinaları satanlar ve servis verenler hakkında aynı şeyleri söylemem mümkün değil en azından benim gördüklerim öyle.xeroxun kalitesi iyi diye dc12 makina aldık FSMA anlaşmalı olarak.belli bir süre kullandık makinada ufak tefek sorunlar çıkmaya başladı.serviste sorun yok şükür.makina ne zaman merdane yırttı servis veren firma bunun suçunu ve dolayısıyla maliyetini bize yıkmaya çalıştı.efendim kağıdınız şu kalitemi? kağıdın kesimi lazermi? xeroxun kendi kağıdı değil bu v.s.halbuki hangi kağıdı ve kaç gr olarak kullanacağımızı söylemiştik.satarken her türlü kuşeye baskı yapar bu makine diye sattılar.yani bunu üstlenmediler ve bize fahiş bir fiyatla merdaneyi sattılar.mecbursun ödeyeceksin yoksa makina yatacak.neyse devam etti bu arada makinayı da tanımaya başlıyoruz.yine merdane gitti.yine bize ödettiler.tabiki daha sonraları ayıktık ki bakım yapan firma zamanında değişmesi gereken parçaları değişmemiş yağlama merdaneleri yağlama yapmıyormuş ve merdane toner toplayıp yırtılıyormuş :) zaten merdane değişmeye gelince o parçalarıda değişiyorlardı biz sonradan farkına vardık :) ve yine yeni merdane takıp çalıştırınca baskıda çizikler oluyordu bu ne diyince kağıt kalitesi v.s. diyorlardı.ve yine sonradan anladıkki makinaya yeni diye taktıkları merdane başka makineden sökülmüş ve kullanılmış merdane yani ömrü dolmuş.bunu bize yeni diye satıyorlar ve ömrü dolmuş toner toplayan merdane yırtılınca bizden ücretlerini alıyorar.yani sistem çok iyi çalışıyor :)
baskıda herhangi bi sorun olunca haber veriyoruz bize diyor şunu yap şunu yap olmayıncada hele biraz idare edin o şekilde, yenisi gelince hallederiz.şu an sipariş ettik biz onu diyor.aradan geçen zaman 2 hafta veya 1 ayı kesin buluyor.
Peki madem bu makine böyle yapıyordu da ikinci daha büyük makinayı neden aldınız ? :)
Belli bir süreden sonra satıcılar gelip şikayetlerimizi aktardıktan sonra efendim işte bu makinalar böyle sorunlar verebiliyor artık bunlar size gelmez bunlar aslında büro makinaları basit işler yapmak için tasarlanmış demeye başladılar.(zaten daha öncede makina şikayetleri için aradığımızda efendim onun öyle arızalar yapması normal gel size yeni farklı makina verelim diyorlardı ne de olsa çeşit çok :)
Biz de aynı sorunları tekrar yaşamayacağımız şartlarla ve teknik özelliklerini beğendiğimiz sfida makinayı aldık.(Bu arada not düşeyim geçmişe yönelik bir hesap yapınca gördükki makineyı daha düşük fiyata almaları ve merdanelere verdiğimiz ücretleri de çıkınca makinadan ticari olarak hiç kar etmemişiz. :) )
Sfida makine gerçekten hem performansı hem de hızıyla çok iyi bir makina.baskı kaliteside ofsete çok yakın.şu an makinayı kullanıyorum ancak daha önce yaşadığım sorunlar yine yaşıyorum ve servis-satıcı muhteşem ikilisinin kıskacından yine kurtulamadık :)
Şimdiye kadar geçen süre zarfında edindiğim tecrübe şu oldu:
satıcı makinayı satana kadar size dayı der :) daha sonra onların eline düşmüşsündür ve artık şartları onlar belirler.yaptırım gücü onlardadır.hani ofset makine alsanız malzemeyi servisi v.s. temin edebileceğiniz bir çok seçenek vardır.ve yıllar sonra makinayı satayım deseniz fiyatını koruduğunu görürsünüz.ama dijital makina öyle değil ve bir yere bağımlısınız.
Bazı satıcılar müşteri memnuniyeti v.s. der.alakası yok.senin daha sonra makina alma gibi bir duruşun yoksa o memnuniyet kendilerinde kalır size yansıtmazlar.bu makinalardan kullanmak isteyenlere tavsiyem satıcının dediği her şeyi belgeyle kayıt altına almanızıdır.kağıt çeşidi,gramajı,kullanıcı hatasının ne olduğunun açıklanması,parça temin süresi,işyerinin elektrik şebekesinin yeterli olup olmadığı v.s.
Sonuçta en az bir ev değeri kadar bunlara ödeme yapıyorsanız depreme dayanıklı bir ev aldığınızdan emin olun.
Satıcı ve servis bugün var yarın yok.sürekli değişiyorlar ve markadan markaya geçiş yapıyorlar.hangi markadaysa o marka iyidir :) kimse ne xeroxun ne de canonun ne de minoltanın akrabası ve üretimindeki teknolojide katkısı olan insanlar değil.yani bağları tamamen duygusal.
Ne canon ne xerox ne başka marka.en iyi marka servisi iyi olan ve gerektiğinde kendi hatasından dolayı zararını telafi etme erdemini gösteren servistir.1200x1200x8 bit kalitede baskı yapabilen , fotoğraf kalitesinde olan,extra renklerle ve özelliklerle donatılmış ama 1-2 hafta parça bekleyen bir makinenız size bir şey kazandırmıyor.

yukarıda da belirttiğim gibi söylenenlere katılıyorum. bizi bilen ve tanıyan arkadaşlarada küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum. xerox dünya genelinde en çok beğenilen ve güvenilen şirketler arasında hep ilk üçtedir. ama xerox şunları bilmez; makine satılırken verilen free baskıları makineyi sattıktan sonra kabul etmeme, makineyi satınca imzalanan senetlerin tekrarında yeni senet alıp eskileri vermeme v.b. bizi tanıyanlar iyi bilir satış politikası sabittir. sürekli gereksiz satış yapmaktansa doğru ve memnun satış yapmak isteriz.

saygılarımla.

objektif_tr

🌱Yeni Üye🌱
bahadır-canon kardeşim ,

sen çalıştığın firmayı yükseltip rakiplerini küçük düşürmeye çalışıyorsun. yaptığın yanlış. böyle makina satmaya çalışimanın amacı acaba piyasada makina satamaman mı? canon 6000 için cemil copy demişsin .acaba başka yerde yokta ondan mı sadece onu referans gösteriyorsun . anlamadım. acaba şu anda hala cemil copy de o makina duruyormu? merak ettim de...............