Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Pc' de font sorunu

DERYASEZER

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Suitcasedeki fontları nasıl aktif hale getirebilirim? ( Pc kullanıyorum ) Şimdiden teşekkürler.

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Size bir cevap gelmeyeceğini anladığımdan beri nette küçük bir gezinti yaptım.
Birkaç cümlelik açıklamalar var ama işinizi görecek mi bilmiyorum.Hiç kullanmadığım bir program olduğu için ilave yapamacağım.Kolay gelsin.

"Fontlarınızı belli bir klasor icerisinde toparlayin öncelikle. Bu yedeek harddiskinizde olabilir. Sonra sürükle birak seklinde fontlarınızı Suitcase icine bırakın. Suitcase in içine attiktan sonra istediğiniz fontu ACTIVE veya DEACTIVE "aktif-pasif" yaparak programiniza tanıtırsınız.
Windows klasoru icerisnde bulunan Font klasorune fontları kopyalamakla Suitcase in içine attığınız fontlar aynı şekilde dusunmeyin. Birisi sistemin font klasorune direkt olarak fontları yolluyorsunuz. Bu sistemi zorlar ve programların gerek açılışları gerekse font seçimlerinde ciddi şekilde yavaşlamaya neden olur.
Diğer taraftan Suitcase uzerinden fontlarınızı aktif yaparsaniz sistem içerisine bir bakıma kısayol atıyor ve istediğiniz zaman bunu kapatabilirsiniz. Aynı şekilde Suitcase veya benzer font yonetim programlarında ne kadar çok fontu akif yaparsanız sistemde o kadar yavaşlar."

-Alıntıdır-

musadumlupinar69

🌱Yeni Üye🌱
suitcase kesim çözüm sağlıyomu banada bir iş geldi font probleri yapıyor
siz çözebildiysenzi bana yardımcı olun

DERYASEZER

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende denedim olmadı musadumlupinar69

the_one başka fikri vardır umarım

yada nasıl çözebilirim bu sorunu şimdiden teşekkür ederimmm

Moderatör tarafında düzenlendi: