Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Milyon Dolarlık Tablolar

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
Milyon Dolarlık Tablolar

Hepsi servet değerinde ve çok güzeller...

1. Portrait of Adele Bloch-Bauer / Gustav Klimt (135,000,000$)

590px-Gustav_Klimt_046.jpg

2. Garçon à la Pipe / Pablo Picasso (104,100,000$)

s2-picassoboywithpip-2.jpg

3. Dora Maar with Cat / Pablo Picasso (95,200,000$)

dora-maar-with-cat.jpg

5. Bal Au Moulin de la Galette / Pierre-Auguste Renoir (78,000,000$)

renoirbal%20gif.gif

6. Massacre of the Innocents /Peter Paul Rubens (76,700,000$)

Rubens_massacre.jpg

7. Portrait de l'Artiste sans Barbe /Vincent van Gogh (71,500,000$)

barbe.jpeg

8. Rideau, Cruchon et Compotier / Paul Cézanne (60,500,000$)

rideau.jpeg

9. Femme aux Bras Croisés /Pablo Picasso (55,000,000$)

Picasso2.jpg

10. Irises/ Vincent Van Gogh (53,900,000$)

(vangogh)-irises.jpg

Dipnot:1948 /Jackson Pollock (140,000,000$)
Sanat dünyasındaki dedikodulara göre Jackson Pollock'a ait bu tablo eğer satışı olursa 140 milyon dolarlık rekor fiyatla bir numaraya yerleşecek.

Pollock1948%5B1%5D.jpg

Benzer konular

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Benim sanat anlayisim bunlarin disinda galiba :p

eddA_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
o kadar para vermem diyebılcegım tablolarda var ama ilginc sanat ıste yorum yok :D :D

blairmay

🌱Yeni Üye🌱
o kdr param olsa bi kaç tane gözüme kestirdiklerim var alırdım vallaha :D özellikle Jackson Pollock ve Gustav Klimt

tozko

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gercekten çok guzel tablolar. :)

ömer pala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bunların hangi kriterle değer kazandığı hususunda üniverstede soyut tarzı benimseyen hocalarımla çok tartışmıştım. fikrimin değişeceği görüşündeydiler. ama değişmedi. çünkü atış alanı çok geniş. hatta geçmişte bir zaman filin kuyruğuna fırça bağlayıp sallamasıyla oluşan yağlıboya resimleri hatırı sayılır fiyatlarla sattıkların bizzat resim profösörüzden işitmiştim ama, kendisi de soyut çalışırdı. sadece bazı açılardan haklı olduğum görüşündeydi. ben ise kendi hesabıma bedava verseler duvarıma asmam

pink_earth

🌱Yeni Üye🌱
valla yorum yok ben bu işlerın basındayım ama yapan kısıyede saygısızlık olmasın emek harcamış emege herzaman saygımız var ama o kadar hosuma gıtmedı:((

zodjac

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben o parayla ferrari lamborghini alırım holding kurarım bea ne resmi gerek yok walla benm tercihim ferrari :D:D

Qesta

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
2 sayfalık yorum gösteriyorki zamanımızda bu tür antikalara değerler azalmış..Artık tabloyla kim uğraşır dersem bir sanatkar bana laf atar..Ama bir sanatkar..Zamanı gelince oda yok olur gider..
Biri demiş hangi programla yapılmış diye..Evet gün gelecek bunlar konuşulacak..Picasso değilde P.shoop yada corel..yada nesli daha gelmeyen çok fazla bir program..Bitti artık bu ekoller..Onlarında devri sona erdi..Sanattan anlayanlarda artık birgün gelecek kaybolacaklar..Eser bırakmadan..

Herneyse işte..zaman silgi,insanlar birer kalem..

lokman_reklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.lokmanreklam.com
ya bozuk param yok...........:)paylaştığın için teşşekürler
ama diyorumki eğer banları baskıda çıkartsak gerçek değerinin altından satabilirmiyiz
yani sürümden kazanabilirmiyiz mesela 50 milyon dolar değilde 49 milyon dolara satabilirmiyiz hadi diyelim sen tanıdıksın 45 milyon dolar olsun hadi diyelim sen yabancı değilsin sana 40 milyon dolar olsun hesabı. hadi diyelim ne diyelim

taner67

🏅Acemi Tasarımcı🏅
güzeller güzel olmaması zaten mümkün deil çünkü bunlar dünyada tekler ama ben anlamadım ya bende ressammışım haberım yokmuş valla bak bunlara benzerlerını ilk okulda yapıyordum valla bak ne kadar eder hacı ya benım tablo buraya koysam uzerınede 20.000€ yazsam olur mu ya bak benımkılerde güzell valla bak 3. Dora Maar with Cat / Pablo Picasso (95,200,000$) aynı buna benziyorlar göz bir yerde agız biryerde hadı ya koyacam bak talepde bulunursunuz demi.neyse sanata saygılı olayım barı ama o kadar para vermem helekı bu ressamlar yanı bazıları yaşamıyor param kıme gıdecek tablonun sahıbı olan hak etmıyor kı bence yanı hanı ressam yaşasa verırdım belkı demı :)

sheker

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
off hepside çok güzel ama yaaa özellikle Jackson Pollock number one

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Gustav Klimt tablo iligili çok güzel program vardı, anlatmıişlar hangi kadınlar ona manekenlik yaptılar, onun hayatıı. o tabloda altın tozu kulanıyordu... bence onun tablo güzel, hoşuma gidiyor, bir sıcaklık var, renk tonları, oluşturan desenler...bilmiyorum ama ben zevkle saatlerce onun tabloları bakabilirim

SHGİPTAR

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çok güzeller
Sanata bakış çok önemli bence:S
Bazı yazılanları okuduktan sonra ne yazacağımı şaşırdım:sad:
Resmin içinden yapan biri olarak farklı gözle baktığımı söyleyebilirim muhteşemler.

Tarkatan

🌱Yeni Üye🌱
Resimler gerçekten çok güzel! Ancak herşeye rağmen sanata maddesel yaklaşımların benimsenmesi ve parayla ölçülebilmesi beni çoğunlukla üzmüştür. Ancak hayat böyle işte.

Qesta

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bundan sonra hep bişeyler boyayıp karalayıp koyacam sandık oldasına
hatta yere gömecem.

sonrada ölüp, gökyüzünden halinize gülecem

Yaşşa lem..:D Tam dediğim gibi düşünmüşsün..Sanattan anlıyom desinler diye yazmamışsın :D

hardworker

🌱Yeni Üye🌱
bunlara bakınca gerçekten birşeyler anlamakta zorlanıyorum. amiyane tabiriyle bu sanatsa bende bayaa bildiğiniz kütüğüm. ama işe diğer taraftan bakınca bunlar şu an bizim yaptığımız işin ataları demek geliyor içimden. yani bizlerde o neslin devamıyız. yaptığımız çalışmalar sanatsalmı tartışılır belki ama birşeyler yaratma adına bir uğraşı verdiğimiz kesindir ama ticari ama değil. anlayışımızın kıtlığı ise jenerasyon farkıdır muhtemelen. görüş açısı farkı vs etkenler. bugün kendileri görse bu yaptıklarını ve 21yy modern sanatlarına baksalar belkide amanin biz ne yapmışız derlerdi veya tam tersi. modern sanat dedikleri de neymiş böö filan da diyebilirlerdi.

her ne ise siteye ekleyen arkadaşın emeğine sağlık çizer üstadları da saygıyla anıyorum (yaşayan yaşamayan)

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ateş pahası gözüksede serwete deger çalışmalar.:wink:
Paylaşım için teşekkürler.