Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand ile herhangi bir çizimin içine başka çizim yerleştirme

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
1-Freehand programını açıp herhangi bir yazı yazın(kalın bir font seçmeniz daha iyi olur)

2-Yazıyı Text menüsünden Convert To Paths seçeneğiyle convertleyin (Ctrl+shift+P) //Bu seçenek yazıyı vektöre dönüştürür.

3-Modify menüsünden Ungroup seçeneği ile yazının grubunu çözün (Ctrl+Shift+G)

4-Yazımızın üst kısmını kaplayacak şekilde bir diktörgen çizin(Rectangle), ve diktörgenin içini herhangi bir renkle doldurun.

5-Diktörgeni pointer(V) ile seçip kesin(ctrl+x)

6-Sonra pointer(V) aracı ile ilk harfi seçip Edit menüsünden Past Contents(ctrl+shift+V) uygulayarak harfin içine yapıştırın.

Aynı işlemi bütün harfler için teker teker uygulayın. Ve yazınızın iki renkli bir yazı olduğunu göreceksiniz.

Bu şekilde yazınız veya başka tüm şekillerinizin içini başka şekiller veya resimler ile doldurabilirsiniz. Örneğin ben bu resimde de yazının içine bir çiçek resmi yapıştırdım.

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet güzel anlatım. eline sağlık belqin. sayenizde corel'i bırakıyorum freehand'e geçiyorum :)

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
gözden kaçmış bu çalışman belgincim harikasın yine saol.

yldoz

🌱Yeni Üye🌱
Belgincim
3. açıklamaya kadar yaptığın işlemden hemen sonra ungroup yaptığın harfleri
Modify - Join (Cntr+Shift+J) yaparsan yazılar bir alan olur. Her harf için tek tek işlemi uygulamana gerek kalmaz. Tek işlemde halletmiş olursun

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Belgincim
3. açıklamaya kadar yaptığın işlemden hemen sonra ungroup yaptığın harfleri
Modify - Join (Cntr+Shift+J) yaparsan yazılar bir alan olur. Her harf için tek tek işlemi uygulamana gerek kalmaz. Tek işlemde halletmiş olursun

Evet tabikii de öyle yapabiliriz ama benim amacım bilmeyen arkadaşlara mantığını öğretmekti. Daha kolayını bir sonraki aşama yapabileceklerdir zaten :)

Teşekkürler..

portakal çiçeği

🌱Yeni Üye🌱
belgincim aslolan dogru mantık ögretmek degilmidir kulagımızı tersten göstermek bizim işimizi güçleştirir ki yeni ögrenenlere praatigini ögrettigimzde onlar daha hızlı gelişir

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben öğretmeyelim demedim ki tabiki de öğretelim benim demek istediğim onu yazmamışım dersimde fakat arkadaşlar anlamış ve bunu uygulamışlarsa sizin dediğini ze uygulayabilirler sonuçta önemli olan dersi anlamış olmaları.

İşin pratiğini öğretmek güzel bir şey eklememişim ekleyen arakdaşa da teşekkür etttim zaten :)

Size de teşekkürler...

melih19

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yöntemnizi denedim gsll..

Shot at 2007-08-11

dragut

🌱Yeni Üye🌱
peki bu işlemi yaptıktan sonra smudge yapıyorum yada shodaw toll yapıyorum ozaman tek renk olarak gidiyor onu nasıl yapıcam yani 2 renkte shodawn nasıl alcam

sportman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ARKADAŞLAR bu sölediğiniz işlemleri yaptıktan sonra.. Diyelim
resmin yerini değiştirecem sonra tekrar "paste inside" yapcam ..bunun mouse+klavyeden yapılan kısa yolu vardı..bilen varmı??

GRAPHICHER_MAN

🌱Yeni Üye🌱
tebrıkler walla gusel paylasım gerçi ben biliorum ve cok kullandıgım bır haraket freehanddee devamını beklıoruz ....

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
belgin - portakal cicegi... her iki yontemde dogru. ama ben belginin yonetime bi acıklık getirmek isterim. hafrler icine ayrı ayrı resmı yerlestırmenın dıger bır avantajı ise resmin farklı yerlerini harflere gore marjlaya bilme olanagı saglar. elinize saglık ikinize de kolay gelsin

spoertman.. arkadaşım bunu ALT tuşunun yardımı ıle resmi secerek veya toollbox ından seçim aracının altındaki ok (içi boş beyaz olan ok) onun yardımı ıle secerek ıstedıgın komuna tasıyabılırsın. kolay gelsin

rabitelli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.rabitelli.com
ARKADAŞLAR bu sölediğiniz işlemleri yaptıktan sonra.. Diyelim
resmin yerini değiştirecem sonra tekrar "paste inside" yapcam ..bunun mouse+klavyeden yapılan kısa yolu vardı..bilen varmı??

ctrl+shift+v

pullmenüde zaten kısayollar da komutların karşılarına yazılmış ;)

grafikker

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bir yey soracağım niye hepsini bir anda yapmadı tem tek yaptım

sakindeli

🌱Yeni Üye🌱
çok teşekkürler paylaşım için. bazen unuttuğumuz şeyleri sayenizde hatırlıyoruz ve çok işimize yarıyor..