Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Web sitesini ortalamak

Mustafa Hakan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
iyi geceler arkadaşlar

şuan Fireworksda hazırlamakta (azıcıkta dreamweaver) olduğum bi site var(amatörce :) )

sitenin büyüklüğü 800pik x 600pik , siteyi hazırlayıp ön izleme sekmesinde baktığım zaman site ekranın sol yanında görünüyo
bu site net te yayınlandığı zamanda insanlar bunu açtığında yine montörlerinin sol yanındamı görecekler?

veya site açıldığı zaman ben ekrana ortalanmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim?
zemini siyah verip, ekranın diğer kısımları siyah, benim sitem ekrana tam ortalanmış olarak

saygılar

sdtr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
<HTML>
<HEAD>
<TITLE>.........................</TITLE>
</HEAD>
<center>
<BODY bgcolor="black">

bunları başlangıç kısmına yaz

Mustafa Hakan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
üstad teşekkür ediyorum çok işime yaradı ,

ama bi soru daha sormak istiyorum :)

bir wep sitesinin ölçüleri ne olmalı ?px X ?px
(1024x768 nasıl)

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ülkemizde genel olarak kullanılan monitör çözünürlüğü 1024*768 dir.
Ama çalışmanı bu ölçülerde yaparsan kaydırma çubukları meydana gelir, bir kaç piksel dar olarak hazırlayabilirsin.
(TAVSİYEDİR. Web tasarımda bilgilerim profesyonel değildir? Çalışmanızı ona göre yönlendirin.)

Mustafa Hakan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
realgrefik arkadaşıma düzeltmeden dolayı teşekkür ediyorum
ama ordaki ''değil'' cümlesini ''diil'' yazmanız beni çok kırdı :D

(abicim acamiyiz belli olmuyomu :D)

sdtr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1024*768 çözünürlükte scroll olmadan açılsın istersen 955*600 çalışısrsan sorun çıkmaz

Ferhat TOPRAK

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Dreamweaver hiç kullanmadım, bilmiyorum. Ama HTML kod işliyorsa, <center> metin </center> :)

sanderas

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar boyutlar hiç bir zaman kısıtlı deildiribu kişnin yağtığı tasarımın içeriğne bakar..

xmxm

🌱Yeni Üye🌱
soruya 2. mesajda cevap verilmis ve soruyu soran arkadas uygulamis zaten halen neye cevap vermekte israr ediyorsunuzki_?

web sitelerinin boyutu monitorunde yatay scrool bar olusturmayacak sekilde olmalidir. 1024x768 cozunurlugu ideal olmakla beraber yatay 1024 tasarlanan web sitesi kenarlardaki barlari hesaba katarak max 950 civari uygulanabilir.

kaantukek

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.tukek.org
herzaman web sitesi yaparken ideal monitor boyutumuz 1024*768 üzerinde caLısmamaLıyız ki kesinLikLede öyLe oLmamaLıdır. web tasarımda ideaL boyut;
width 760px'dir. height'da sitenizin tasarımına göre ayarLarsınız.

swater

🌱Yeni Üye🌱
<center>metin,tablo resim </center>

gulbeyaz3424

🌱Yeni Üye🌱
s.a

arkadaşlar benim site biraz karışık oldu sanırım sitemi çok güzel ortalıyorum ancak bu sefer de menü var ya hani ana sayfa kurumsal vb kısımların bulunduğu onun altında açılan menü kayıyor nasıl iş anlamadım gitti.bi karışıklık var ama nerde olduunu çözemedim gitti arkadaş.html java joomla karısımı bişey olduu için de bulamıyorum sorunu şimdi bana kim yardım edecek?