Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

php de aynı sayfada farklı değişkenler..?

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar pek fazla php bilgim yok yardımınıza ihtiyacım var.
bir video izleme web sayfası olusturuyorum.sayfada videoya tıklandığında bir .php sayfası açılsın istiyorum ancak hangivideoya tıklarsam tıklayayım o sayfanın acılmasını istiyorum yanı sayfanın üst alt vs. her yeri aynı olacak sadece video farklı olacak. youtube gibi...bununla ilgili hazır php kodu lazım

Rawkon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
istediğin sistemi ücret karşılığında kodlayabilirim.

iletişime geçmek istersen özelden mesaj atarak msn adresini bırakabilirsin...

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
teşekkür ederim Rawkon kendim halletsem daha iyi olacak

mTanriverdi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
tilpark.com
Kod bilgin yok ve video portalı yapmak istiyorsun? Daha önceleri çok yaptım video portalı. Eğer kod bilgine değilde kopyala yapıştır yöntemi ile yapmak istiyorsan Joomla ve Wordpress kullanabilirsin.

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
maalesef joomla ve wordpres hakkında hiç bilgim yok php yi bilmediğim halde bunlardan daha iyi biliyorum:) tabi biraz daha ayrıntılı anlatmak istersen çok memnun olurum.
bu istediğim siteyi html ile yaptım bi yığın dosya oldu:) ver video için ayrı bir dosya:)

php yi ilerletmek için görsel dersleri takip ediyorum uyguluyorum ama basit olduğunu düşündüğüm bir sorunum var.
örn:
<?php

echo "php dökümanı";

?>
yazıp çalıştırdığımda windowsun dosya yükle penceresi açılıyo aç yada kaydet cıkıyo sanki bi linke tıklamışımda dosya indiricem.nedir bunun çözümü bileniniz varmıdır?

Rawkon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yolun daha çok başındasın php'yi tam olarak öğrenmek için aylarını hatta yıllarını harcaman gerekir.

belli bi tarihe yetiştirilmesi gereken bi projeyse cüzzi bi ücret karşılığında yapabilirim siteyi.

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
yok kendim için yaptığım bi sayfa bitti zaten ama php ile daha basit yapardım uğraşmazdım. evet biliyorum php yi öğrenmem çok uzun bi zaman alır ama bu son sorum farklı bişey daha önceden böyle bir sorun olmuyordu şimdi neden oluyor onu anlayamadım.
sadece echo " php dökümanı"; yazdığım halde çalıştırıyorum dosya yükleme penceresi açılıyo bunun neden olabileceğini öğrenmek istiyorum

bu zor bişey mi yoksa çok kolay diye kimse anlatmakmı istemiyor. nette araştırdım ama bişey çıkmadı

ya arkadaşlar kimse bilmiyormu bunun nedenini? apprserv kaldırdım wamp server ı kurdum yine aynı hatayı verdi. bir kod yazıp çalıştırdıgımda dosya yükle penceresi çıkıyor bari öğrenebileceğim türkce bir kaynak önerin

taskoov

🌱Yeni Üye🌱
ya arkadaşlar kimse bilmiyormu bunun nedenini? apprserv kaldırdım wamp server ı kurdum yine aynı hatayı verdi. bir kod yazıp çalıştırdıgımda dosya yükle penceresi çıkıyor bari öğrenebileceğim türkce bir kaynak önerin

Orada www root Altına atıp localhost/dosyaadi.php olarak çalıştır

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
www klasörünün altında root klasörü yoktu ben yaptım denedim aaynı sonuc cıktı

appserv kurulduktan sonra böyle bir yazı çıkıyo başlatılamadı diyo
s1R91.jpg

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
php browser sorunu?

merhaba arkadaşlar sorunuma çözüm bulamadım yeni konu açtım.
php kodum ne olursa olsun herhangi bir tarayıcıda çalıştırdığımda direkt dosya yükle penceresi açılıyor. kaydet yada aç diyor?
php.jpg

Son düzenleme: