Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Led deliklerini delmek için yardım

EZİFAH

🌱Yeni Üye🌱
slm
verilen linklerden led tool 2 yi indiremiyorum.bunu başarmanın başka bi yolu varsa lütfen yardımcı olurmusunuz günlerdir corelde led için nokta atmaktan telef oldum :(

gökkuşağı

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkürler arkadaşlar programı indiridim kurdum ama çalıştıramadım.Sanıyorum makrolar exe dosyaları gibi çalışmıyor.Bilen bir arkadaş yardımcı olabilirmi?

Octavius

🌱Yeni Üye🌱
Corel klasörünün içinde, Drawın içinde , GMS die bir klasör var. Makrolar *.gms dosyası olarak geliyor. Kullanmak istedğin macro dosyasını GMS klasörüne kopyala. Sonra Corel aç.
Tools>Macros>Run Macro...

zaga34

🌱Yeni Üye🌱
Corel klasörünün içinde, Drawın içinde , GMS die bir klasör var. Makrolar *.gms dosyası olarak geliyor. Kullanmak istedğin macro dosyasını GMS klasörüne kopyala. Sonra Corel aç.
Tools>Macros>Run Macro...
Dostum güzel anlatmışsın lakin x3 te tools un içinde macros diye bir kısım göremedim. ayrıca heryerde bunun x4 e göre olanı var(led tools 3 olarak geçiyor)
led tolls 2 yi bulamadım.elinde olan varsa paylaşırsa sevinirim

ata06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
reaper_tr arkadaşım corelde led deliklerini blend özelliğini kullanarak dizebilirsiniz demişsin ama olmadı bi türlü yapamadım ve benim gibi yapamayan arkadaşlarda var, sana zahmet videosunu koysanda o şekilde görsek daha eğitici olur. şimdiden teşekkürler

ddv

🌱Yeni Üye🌱
teşekkürler çok işime yaradı

krater.34

🌱Yeni Üye🌱
ben cnc'nin kendi programında delikleri çalışıyorum gereken aralıgı zaten biraz düşünürseniz kendiniz verebilirsiniz.hiç boşluk kalmayacak şekilde delikleri döşediğiniz zaman ortalardan bir tane silerseniz o size gereken aralıgı verecektir.

enginklc

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar led dizilim şöyle gerçekleşiyo örnek ENGİN yazdınız ve convert lediniz... daha sonra Efects ten Blend e giriyosunuz. E harfinin üst kısmında başa ve birde sona 2 tane 0,45 mm yada neyse nokta atıyosunuz. daha sonra ikisini seçip Blend e apply diyosunuz yuvarlaklardan 20 adet atıyo. daha sonra blend seçiliyken corelde üstte ayriyetten seçenekleri çıkıyo orda en sonuncuda path der tıklayıp new path diyosunuz ve engin yazısının herangi bir yerinde çizgi üzerine bir kere tıklıyosunuz. tüm yazıları seçtiğini görüceksiniz. daha sonra tekrar blend penceresinde Blend Along full path ve rotate all object kutucuklarını işaretliyosunuz. en son işlem olarak atıyorum engin yazısına kaç nokta gidiyo 500 Adet, nokta sayısını 500 deyince tüm yerlere eşit dağıttığını göreceksiniz.
Daha sonrası size kalmış led aralarını kısmak yada çoğaltmak için sayıyı arttırıyosunuz.
ben 20 dk. da kurcaladım ve çözdüm darısı başınıza......

KOLAY GELSİN

ata06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
enginklc çok sağol arkadaşım söyledğin şekilde pratik yaptım corelde ve ledleri otomatik istediğim sayıda dizdi ama bi sıkıntı var, led deliklerinden baılzrını ölçüsü büyük bazılarının ölçüsü küçük oluyo, bi fikrin varsa nasıl düzeltebiliriz diye, açıklarsan sevinirim..

mehmetgs

🌱Yeni Üye🌱
uygun led deliği ayarlandıktan sonra corelde (blend) karıştırma penceresi özelliğini kullanarak yapabilirsiniz isterseniz delik aralıklarını kendiniz ayarlamanızda mümkün. blende hazırladığınız sıralı delikleri mousun sağ tuşu ile çiziminizin üstüne taşıyıp fit blend to path sekmesini işaretlerseniz hazırladığınız delikler çiziminizin üstüne taşınır blend özelliklerindende adet ve aralık ölçülerini girebilirsiniz.

fit blend to path sekmesini bulamadım yardımcı olurmusunuz delik aralarınıda ayarlıyamadım yardımınız için şimdide teşekkürler

mehmetgs

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar led dizilim şöyle gerçekleşiyo örnek ENGİN yazdınız ve convert lediniz... daha sonra Efects ten Blend e giriyosunuz. E harfinin üst kısmında başa ve birde sona 2 tane 0,45 mm yada neyse nokta atıyosunuz. daha sonra ikisini seçip Blend e apply diyosunuz yuvarlaklardan 20 adet atıyo. daha sonra blend seçiliyken corelde üstte ayriyetten seçenekleri çıkıyo orda en sonuncuda path der tıklayıp new path diyosunuz ve engin yazısının herangi bir yerinde çizgi üzerine bir kere tıklıyosunuz. tüm yazıları seçtiğini görüceksiniz. daha sonra tekrar blend penceresinde Blend Along full path ve rotate all object kutucuklarını işaretliyosunuz. en son işlem olarak atıyorum engin yazısına kaç nokta gidiyo 500 Adet, nokta sayısını 500 deyince tüm yerlere eşit dağıttığını göreceksiniz.
Daha sonrası size kalmış led aralarını kısmak yada çoğaltmak için sayıyı arttırıyosunuz.

KOLAY GELSİN

dagıtıyor ama biri sagda biri solda ço karma karışık biri açık biri bitişik çok karmaşık dagıtıyor

adilakkaya

🌱Yeni Üye🌱
yaa ne firması sen neden bahsediyorsun arkadaşım burda insanların derdi reklam degil birbirine yardımcı olmak sen kalkmışsın firmana link vermişsin ayıp ayıp..!

olcay034

🏅Acemi Tasarımcı🏅

KOLAY GELSİN

Engin bey merhaba, tarif ettiğiniz şekilde led deliklerini diziyorum fakat İş bittiğinde delikler yazının dışına çıkıyor ve yazının tam köşelerine delikleri denk getirmiyor. Yani düzgün bir şekilde delikleri hizalayamıyorum.Ve bazı yerlerde iki delik üst üste geliyor. Acaba neyi nerde yaznlış yapıyorum yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Yukardaki resimde görüldüğü gibi led delikleri düzgün dağılmıyor.

Saygılar.