Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo Çalışmaları

kadet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eleştirilerinizi bekliyorum...

piramitlogorf2.jpg

Benzer konular

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
1, 4, 14 numaraları beğendim. Hepsi güzel ama 7 ve 9 adidasın amblemine benzemiş. 11 ve 12 yi kalabalık olsun diye yapmışsın gibi görünüyor. 8 biraz alakasız geldi. 10 numara biraz abartılı ama 1,2,3 numaralar 4 yada 13,14,15 üzerinde yoğunlaşabilirsin bence.
Bir de müşteriye bunların hepsini gösterirsen kararsız kalıp daha farklı çalışmalar isteyebilir, diyeceksin ki "zaten farklı bir sürü çalışma var" ama müşteri hepsini bir arada gördüğü için hepsinin birbirine benzediğini ve yeni çalışmaların boyacı küpünden çıktığını düşünebilir. Ben 2 çalışma yaparım hangisini seçerse onun üzerinde yoğunlaşırım genelde.

Eline sağlık, kolay gelsin...

kadet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1, 4, 14 numaraları beğendim. Hepsi güzel ama 7 ve 9 adidasın amblemine benzemiş. 11 ve 12 yi kalabalık olsun diye yapmışsın gibi görünüyor. 8 biraz alakasız geldi. 10 numara biraz abartılı ama 1,2,3 numaralar 4 yada 13,14,15 üzerinde yoğunlaşabilirsin bence.
Bir de müşteriye bunların hepsini gösterirsen kararsız kalıp daha farklı çalışmalar isteyebilir, diyeceksin ki "zaten farklı bir sürü çalışma var" ama müşteri hepsini bir arada gördüğü için hepsinin birbirine benzediğini ve yeni çalışmaların boyacı küpünden çıktığını düşünebilir. Ben 2 çalışma yaparım hangisini seçerse onun üzerinde yoğunlaşırım genelde.

Eline sağlık, kolay gelsin...

Yorumların için teşekkürler. Dediğin gibi oluyor genelde. Yani müşteri kararsız kalıyor ve ne istediğini bile bilmeden başka bişey istiyor. Boyacı küpünü okuyunca içim bi garip oldu:)) nedeni ise benim web sitem:) **********
Yanlış bi seçim mi yaptım acaba diye düşündüm şimdi:) Sizede kolay gelsin...

Moderatör tarafında düzenlendi:

casanova

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hocam 8 Nolu Logoyu Tuttum GerÇekten GÜzel OlmuŞ Elİne SaĞlik

rabitelli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.rabitelli.com
4, 5, 6, 7, ve 9 tepe grubunun logosunu çağrıştırmakta. bu ayrıntıya dikkat edeceğini umarım.

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Araştırmalarının tamamı gerek renk açısından, gerekse biçimsel olarak hoş ancak ortada bir fikir yok araştırmaların tamamı piramit kelimesi ve yanlarına konulan üçgen biçimleri üzerine kurulmuş. Çarpıcı bir fikir bulmadan pc nin başına geçip, tamamen piramit yazısı ve üçgen biçimi üzerine yoğunlaşmışsın, tabiri caizse bir kısır döngü içinde dolaşıp durmuşsun. Sonuç olarak ortada birçok araştırma olmasına rağmen sadece bir fikir var. Bence bu fikrin değişik araştırmalarını yapmak yerine, değişik fikirler üret.
Kolay gelsin.....

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Açıkça söylemek gerekirse pramit ten çok dağ hissi verdi bana.

kıvılcım

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok seçenek sunmuşsun çalışmlarında. gördüğüm kadarıyla yazı fontları ve renklerde değişiklikler var piramit bir inşaat firması olmasına ragmen bunu çok iyi bir şeklide değerlendirmen gerekiyordu fakat ilk akla gelen piramit olunca ondan başka yada inşaat sektörüne hitap edilecek bir yapısal çalışma olmamış bunu daha iyi bir fikirle çok seçenek sunmadan güzel bir çalışma yapabilirsin

kadet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Araştırmalarının tamamı gerek renk açısından, gerekse biçimsel olarak hoş ancak ortada bir fikir yok araştırmaların tamamı piramit kelimesi ve yanlarına konulan üçgen biçimleri üzerine kurulmuş. Çarpıcı bir fikir bulmadan pc nin başına geçip, tamamen piramit yazısı ve üçgen biçimi üzerine yoğunlaşmışsın, tabiri caizse bir kısır döngü içinde dolaşıp durmuşsun. Sonuç olarak ortada birçok araştırma olmasına rağmen sadece bir fikir var. Bence bu fikrin değişik araştırmalarını yapmak yerine, değişik fikirler üret.
Kolay gelsin.....

Teşekkürler yorumlarınız için. Dikkat edicem hepsine. Hocam araştırma derken neler yapabilirim başlangıç için? Bu site ve diğer grafik sitelerindeki bilgiler haricinde önerebileceğiniz neler olabilir kitap vs. Ben okul okumak çok istedim fakat olmadı işte. Yaptıklarım sadece görsel ve dökümansal birikimimle oluşan şeyler. Okullarda neler okutuluyo, ne tür bilgiler aşılanıyo, nerden başlanıyo bunları çok merak ediyorum. Hem çalışıp hem okuma dönemimde geçti, evlilik, maddi sıkıntılar vs. Ben bu logodan ****ytl. para alacam. Piyasa öyleki ne kadar en doğrusunu yapsanızda Kral yada kralcılar beğenmedikçe bu iş bitmiş sayılmıyor. Derin konular bunlar. Tekrar teşekkürler tüm yorum ve eleştiriler için... Kolay gelsin hepinize.

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Kaynaktan çok, sana çalışma yöntemi önereceğim. Çünkü piyasada kaynaktan geçilmiyor, özellikle logo konusunda. Kaynak kirliliğinden başka birşey yok. Eğitim yöntemimi öğrencinin kendi özkaynaklarına yönlendirmeyi severim. Bir kaynak önermeyi kolaycılık ve baştan savmacılık olarak düşünüyorum. Öğretim yöntemimi şu şekilde özetleyebilirim. Konu verilir ve öğrenci konu hakkında çarpıcı fikirler buluncaya kadar taslaklar yapar, kendi onayını ve benim onayımı almadan kesinlikle bilgisayar başına oturulmaz. Nedeni şu, çünkü en büyük kaynak içimizdedir, onu ordan çıkarmanın tek yolu düşünmek ve bıkmadan usanmadan taslak çizimler yapmaktır. Bilgisayarın çizim açısından bize kolaylık sağlanmasına rağmen en büyük sakıncası, bizim çok alternatifli fikirler üretmesini engellemesidir.
Bu yüzden sana önerim güzel bir kalem edin ve yanında kağıt bulundur. Bir iş aldığın zaman veya iş almadığın zamanlarda serbest olarak her an heryerde, çizimler yap, merak etme hiçbir fikrin çöpe gitmeyecektir, bir gün biryerde mutlaka işinize yarayacaktır. Gördüğüm kadarıyla teknik sorunları çözmüşsün, senin tek sorunun üretkenlik.

Şimdi konuyla alakalı bir tasarım görmüştüm nerde gördüğümü hatırlamıyorum, ama tasarım şöyleydi: Açılmış bir tuvalet kağıdı üzerine şöyle yazılmış "En umulmadık fikirler, insanın aklına en umulmadık yerde gelir." Bilmem anlatabildimmi;)

Kal sağlıcakla........Umarım bu yöntem senin ve diğer arkadaşların sanatsal gelişimine katkıda bulunur.

kadet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kaynaktan çok, sana çalışma yöntemi önereceğim. Çünkü piyasada kaynaktan geçilmiyor, özellikle logo konusunda. Kaynak kirliliğinden başka birşey yok. Eğitim yöntemimi öğrencinin kendi özkaynaklarına yönlendirmeyi severim. Bir kaynak önermeyi kolaycılık ve baştan savmacılık olarak düşünüyorum. Öğretim yöntemimi şu şekilde özetleyebilirim. Konu verilir ve öğrenci konu hakkında çarpıcı fikirler buluncaya kadar taslaklar yapar, kendi onayını ve benim onayımı almadan kesinlikle bilgisayar başına oturulmaz. Nedeni şu, çünkü en büyük kaynak içimizdedir, onu ordan çıkarmanın tek yolu düşünmek ve bıkmadan usanmadan taslak çizimler yapmaktır. Bilgisayarın çizim açısından bize kolaylık sağlanmasına rağmen en büyük sakıncası, bizim çok alternatifli fikirler üretmemizi engellemesidir.
Bu yüzden sana önerim güzel bir kalem edin ve yanında kağıt bulundur. Bir iş aldığın zaman veya iş almadığın zamanlarda serbest olarak her an heryerde, çizimler yap, merak etme hiçbir fikrin çöpe gitmeyecektir, bir gün biryerde mutlaka işinize yarayacaktır. Gördüğüm kadarıyla teknik sorunları çözmüşsün, senin tek sorunun üretkenlik.

Şimdi konuyla alakalı bir tasarım görmüştüm nerde gördüğümü hatırlamıyorum, ama tasarım şöyleydi: Açılmış bir tuvalet kağıdı üzerine şöyle yazılmış "En umulmadık fikirler, insanın aklına en umulmadık yerde gelir." Bilmem anlatabildimmi;)

Kal sağlıcakla........Umarım bu yöntem senin ve diğer arkadaşların sanatsal gelişimine katkıda bulunur.

Katkıda bulunacağı kesin hocam. Yazdıklarınız çok güzel şeyler. Bir tasarım üzerinde ne kadar çok çalışırsam o kadar güzel oluyor fakat burada devreye emek ve zaman giriyor. Yukarıda bahsettiğim duygusal kısımlar bazen öyle noktaya geliyorki yaptığım işten zevk almıyorum ve işi müşterinin istediği gibi yapmam gerekiyor. Aslında burada yanlış olan, grafikle uğraşırken birde insanlarla uğraşmak gerekiyor. Yaptığınız işin doğru ve güzel olduğunu ona da kabul ettirmeniz gerekiyor. En ufak bir açıkta işiniz daha da uzuyor. Birazda insan psikolojisi okumak şart sanırım:)

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Konun başka yere doğru kaydı ama....ne yapalım bunlarda önemli şeyler.

Ürettiğin şey görsel bir ürün ve bir pazarı var, normalde senin yaptığın bir ekip tarafından yapılması gereken bir iş. Bir ajansta işler nasıl yürür bilmem ama bu işi profesyonelce yapan firmaların grafikerlerinin müsteri ile yüzgöz olduğunu sanmıyorum. Ajansların, pazarlama ve müsteri ilişkileri departmanlarının ürünün satışı ve müsteri ilişkilerini tesbit edip konuyu tasarımcalarına götürdüğünü sonra üretilen görselin müsteriye yine bu departmanlarca pazarlanıp, tasarımcının müsteri ile muhatap olması zorunluluğunun, kalmadığını sanıyorum.
Sen ajansının hem müdürü, hem pazarlama elemanı, hemde tasarımcı'sısın veya çaycı'sısın, ister istemez bazı aksayan yönler olacak.

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
bence 1 numara güzel ama 4,7, 14 te iyi kolay gelsin

fiestatuning

🌱Yeni Üye🌱
çok güzel 1 ve 12 daha güzel olmuş diğerleri baymış

LOJİN

🌱Yeni Üye🌱
15 üzerınde yogunlaşirsan güzel bir logo çıkar orataya. agır bır renklerı var.