Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

adobe illustrator

nistelroy

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar formda ve programda yeniyim adobe illustrator programının tool da bulunan (symbol sprayel) menüsündeki elemanları nasıl kullanabilirim acaba bir türlü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok tskler :monkey1:

deren

🏅Acemi Tasarımcı🏅
symbols paletının sag ust kısmındakı menuden open symbols lıbrary bolumune gırerek ıllustratordakı sembol kutuphanesıne ulasabılırsın www.adobetudioexchange.com uzerındende ucretsız olarak semboller ındırıp yukleyebılırsın
symbols paletı ıcınde bulunan bır sembolu calısma alanında kullanmak ıcın paletın ıcınde calısma alanına dogru surukleyıp bırakman gerekır.herhangı bır sembolu sectıkten sora symbols paletının alt kısmında bulunan butonlardan en sagdakını (place symbol ınstance)butonuna basarsan sembol calısma alanının en ortasına yerlesır
tool barda symbols sprayer tool aracıylada sayfada ıstedıgın yere sembol yerlestırebılırsın,symbols sprayer tool aracın uzerıne gelıp mousela uzun tıklarsan symbols sprayer tooldakı dıger araclarda ekrana cıkar.
SYMBOL SHIFTER TOOL: sembollerı bulundukları noktadan hareket ettırmenı saglar
SYMBOL SIZER TOOL: sembollerı buyutmek ve kucultmek ıcın kullanılır
SYMBOL SPINNER TOOL: sembollerın acılarını degıstırmek ıcın kullanılır
SYMBOL STAINER TOOL:sembollerın renklerını degıstırmek ıcın kullanılır
SYMBOL SCREENER TOOL: sembollerı seffaflastırmak ıcın kullanılır

bırde eger calısma alanındakı herhangı bı objeyı sembole cewırmek ıstersen obje secılıyken symbols paletının alt kısmındakı new symbol butonuna tıklaman yeterlı

umarım ısıne yarar bu bılgıler.....

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
deren acıklaman cok guzel... tesekkur ederım. ekleyecek bısey bulamadım

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Deren hanım vermiş olduğunuz adres hatalı.

budha

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar bana Illustrator cs 5 in serial nosu lazım. Yardımcı olabilirmisiniz?