Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sayfayı bir desenle kaplama

poemlove

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba,

bildiğiniz gibi son zamanlarda internet sitelerinin arkaplanlarında çizgili desenler kullanılmaya başladı. Bu çizgili desenler çoğunlukla 1x1 piksel gibi boyutlarda minimal düzeyde tasarlanıp sitenin arkaplanına otomatik bir şekilde döşenince kolaylıkla güzel bir görüntü sağlanmış oluyor.

İşte, ben de bunun aynısını Illustator'da yapmak istedim, ancak bir türlü yolunu bulamadım. Acaba tek tek çizgileri alıp 45 derece eğimle yan yana döşemek gibi zahmetli bir yol mu izlemek gerekiyor? Yoksa bunun daha kolay bir yolu var mı?

Aşağıya örnek görseli ekliyorum. Kalın çizgili bir arkaplan örneği sitemiz olan Grafikerler'de de kullanılıyor.

Şimdiden teşekkür ederim.

3909421583_08435e6d45_o.jpg

Benzer konular

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir çizgi çizin veya bir harf yazın. Selection tool u seçin ve entera basın. Tüm yönlere ve açılara kopyalama şansınız var. Kopyalamayı CTRL + D ile sürdürebilirsiniz.

poemlove

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkürler creedwar.

bilginizi ayakta alkışlıyor, saygılar sunuyorum.

Arno

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
corelde de ctrl - R ile aynı işlemi yapabilirsiniz.. önce bi çizgi çizmek şartıyla

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Eğer web sitesi için kullanacaksanız 50 x 50 px gibi küçük bir dosya açıp Ulaş -"CreedWar" abimizin dediği gibi çalışmanı yap ve kaydet.
Sayfana şu küçük kodu eklemen yeterli olacaktır..
<head>
<style type="text/css">
body {
background-image:url(bg.jpg);
}
</style>
</head>

Dosyanı .jpg kaydet ve ana dizine at.

poemlove

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eğer web sitesi için kullanacaksanız 50 x 50 px gibi küçük bir dosya açıp Ulaş -"CreedWar" abimizin dediği gibi çalışmanı yap ve kaydet.
Sayfana şu küçük kodu eklemen yeterli olacaktır..
<head>
<style type="text/css">
body {
background-image:url(bg.jpg);
}
</style>
</head>

Dosyanı .jpg kaydet ve ana dizine at.

Web sitelerinde kullandığımız bu kolay yöntemin, Illustrator'da olup olmadığını merak ediyorum aslında. Keşke olsa. Bence birçok tasarımcıya çok yardım edecek, bazı yeni desenlerin ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Teşekkürler.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
corelde de ctrl - R ile aynı işlemi yapabilirsiniz.. önce bi çizgi çizmek şartıyla

Bulunduğunuz bölüm corel değil dikkatinizi çekerim. Eğer arkadaş corel kullansaydı cevabınız evet doğru. Ama sadece yazmak için yazmayınız.

kamatos

🌱Yeni Üye🌱
çok kolay öncesinde bir kare çiz sonrasındadört tane mesala yan yana sonrasında bunu swach menüsüne sürükle bırak sonrasında bir kare oluştur içini pattern ile doldur daha sonra bunu transformlardan herhangi biri ile sadece içindeki patterni döndürü işaretlersen istediğin açıda çizgilerin oluşmuş olur