Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

resim montajı

serdar-akçıl

🌱Yeni Üye🌱
selam arkadaşlar benim sorunum şu ,corel kullanmaya yeni başladım tabi daha ögreniyorum tamam tamam bilmiyorum ama ögrenecegim elbet
hani photoshopta bir resimde bir insanı ordan kesip başka resme montajlıyorsunuz ya aynı işlemi corelde nasıl yapabiliriz kartvizitlerde tabak çiçek falan resimlerini corelle oraya nasıl koyuyorlar onu bir türlü çözemedim corel terimlerini bilemediğimden forumda cevap bulamadım yardımcı olursanız sevinirim ,,vede bana sitedeki egitimleri hangi sırayla çalışacagımı ögretirseniz sevinirim ....amacım grafikerlik degil ama program ögrenmek hoşuma gidiyor ..işin aslı grafikerlik kursu adı altında girdiğim kurs bana sadece photoshop'u ögretti onuda ps cs8 sürümünde fena bozuldum ama işin garibi grafikerlik sertifikası verdi neyse dedim bende yavaş yavaş olaya el atayım ögreneyim ...uzun oldu ama saygılarımla şimdiden teşekkürler:rofl::rofl::rofl::angel::angel:

serdar-akçıl

🌱Yeni Üye🌱
kesip montaj derken crop menüsünü kastedmedim arkadaşlar hani extrack veya magnetik lassoyla yapılanlardan bahsettim ..bir resimdeki bir objeyi alıp başka bir resme montajlamaktan bahsettim yanlış anlaşılma olmasın ..cevap yazanlara teşekkürler saygılar

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Resmin kesmek istediğiniz kısmını "bezier", "3 point curve" veya "freehand" araçları ile çizin. Daha sonra "trim" işlemini uygulayın. Bu dediklerim soldaki araç kutusundadır. Biraz karıştırın göreceksiniz.

İyi çalışmalar...