Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En iyi logo tasarım programı

CihanKural

🌱Yeni Üye🌱
Merak etme tüm yazılanları okuduktan sonra yorumu yazdım. Ancak arkadaşa değil senin yazına karşılık yazdım ki bu nedenle senin yazından alıntı yaptım. Benim ne yaptığımı anlamamışsan o senin sorunundur. Bu sert cevaplar da neyin nesi. Ben osmanlı derken ya da kodak diyeyim ya da ferrari diyeyim vs. diyeyim tüm bu logolar eskiden program dahi yokken yapılırdı dedim. Osmanlı zamanında neyin var neyin yok olduğunu bildiğimi "mesleğim" kısmından anlayacağını varsaymıştım ama okumamış olabilirsin. Ben bilgisayar bölümü okudum. Kısaca ben konuyu açandan öte senin yazdığın yazıya cevap verdim. Konuyu açan cevabını çoktan almıştır. Forum kurallarına uygun olalım.

Evet ozamanlar bilgisayar yoktu ama şuan var. Sen şuan kağıt kalemle yaptığın bir çalışmayı hiçbir yere kabul ettiremezsin. Soruyu soran arkadaş nasıl logo yapılır dememiş. Logo tasarımı için en ideal programı sormuş. Soru bu kadar açık. Program. Yok logo tasarımındaki en önemli şey hayal gücüdür, yok hala gelip program soruluyor, tabiki photoshop diyor. Photoshopla logo tasarımı yapacak kadar diğer programlardan habersiz fakat bir okadar kendine güveni var. Ben burada bundan bahsediyorum, sen gelmiş laf-ü güzaf yapıyorsun. Vektörel programla ilgili bölümü yanlış okumuşum şimdi farkettim.

son bir not. Mesleğin kısmından eğerki osmanlı zamanında neyin var neyin yok olduğunu anlamam gerektiğini düşünüyorsan, sanırım yanlış bölümü okumuş ve yanlış bir iş seçmişsin kendine. Tarih okumalıydın.

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Bir Grafiker olarak Creative Director yani Yaratım müdürünün ne iş yaptığını bilmiyor musun?

Evet. Bir grafiker olarak "Creative Director" yani "Yaratım müdürünün" ne iş yaptığını bilmiyorum. Lütfen beni aydınlatın. Hatta bütün arkadaşlar lütfen hepiniz yazar mısınız? Gerçekten bilmiyorum ve verilecek cevapları bekliyorum.

Hani ayıp olan öğrenmemek ya. Ayıp etmeyeyim şimdi. Hazır bilenleri bulmuşken öğreneyim.

Bekliyorum.

CihanKural

🌱Yeni Üye🌱
alicinki nekadar komiksin. espri anlayışına bayıldım.
konuyu oradan buraya taşıdın helal olsun.

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Evet ozamanlar bilgisayar yoktu ama şuan var. Sen şuan kağıt kalemle yaptığın bir çalışmayı hiçbir yere kabul ettiremezsin. Soruyu soran arkadaş nasıl logo yapılır dememiş. Logo tasarımı için en ideal programı sormuş. Soru bu kadar açık. Program. Yok logo tasarımındaki en önemli şey hayal gücüdür, yok hala gelip program soruluyor, tabiki photoshop diyor. Photoshopla logo tasarımı yapacak kadar diğer programlardan habersiz fakat bir okadar kendine güveni var. Ben burada bundan bahsediyorum, sen gelmiş laf-ü güzaf yapıyorsun. Vektörel programla ilgili bölümü yanlış okumuşum şimdi farkettim.

son bir not. Mesleğin kısmından eğerki osmanlı zamanında neyin var neyin yok olduğunu anlamam gerektiğini düşünüyorsan, sanırım yanlış bölümü okumuş ve yanlış bir iş seçmişsin kendine. Tarih okumalıydın.

Yeniden yazıyorum. Ben konuyu açana değil, senin yazdığın yoruma alıntı yaparak cevap yazdım. Osmanlı zamanında bilgisayar olmadığını bilmek için bölümüm yeterli zira okulu okurken tarih dersleri de aldığım için gerek yok. Ayrıca bir konu hakkında bilgi sahibi olmak için illa o bölümü okumamız gerekseydi ohooo vay bizim halimize. A sen okumak gerekiyor diye düşünüyorsun sanırım, o da senin sorunun. Yeniden yazıyorum ben konuyu açana değil sana cevap yazdım. Ayrıca elimde sadece eskiz çizimi ile onaylanmış logo çalışmaları var. İş onaylandıktan sonra pc de vektörel ortama geçirilmiştir.

CihanKural

🌱Yeni Üye🌱
Reklamcilik, grafikerlik bir konu degil, bir is dalidir. Oyuzden egitimini almak zorunludur. Dedigin gibi eskiz cizimler kabul edilir ama bilgisayar cizimleri kabul edilir. Benim lafima geri geliyorsun. Tarih derleri her bolum ve fakultenin ilk senesinde zorunludur. Liselerde de okursun. Ama osmanli ve teknoloji tarihi ile bir bilgi verirken is alanima bak demen ciddi anlamda cok sacma.

grafikher

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tamam basite indirgersek yük taşımak isteyen bir vatandaş bir ameleye abi yükü taşırken nelere dikkat etmeliyim nasıl yapmalıyım ne kullanmalıyım diye soramaz mı yani ; ille bana para ver ben taşırım mı demeli .

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Reklamcilik, grafikerlik bir konu degil, bir is dalidir. Oyuzden egitimini almak zorunludur. Dedigin gibi eskiz cizimler kabul edilir ama bilgisayar cizimleri kabul edilir. Benim lafima geri geliyorsun. Tarih derleri her bolum ve fakultenin ilk senesinde zorunludur. Liselerde de okursun. Ama osmanli ve teknoloji tarihi ile bir bilgi verirken is alanima bak demen ciddi anlamda cok sacma.

Benim dediğime geliyorsun demişsin ama sen benim dediğime gelmemiş misin? :)
Önceki yorumlarında bilgisayarda çizilmeyen bir logoyu asla kabul ettiremezsin dedin, bu yorumda da "Dedigin gibi eskiz cizimler kabul edilir ama bilgisayar cizimleri kabul edilir. " demişsin. Tartışma uzar gider. Sen kendince haklı, ben de kendimce haklıyım. Bu saatten sonra aklındaki düşünceleri değiştirmek istemiyorsan buradaki yazılanların hiçbir anlamı olmayacaktır.