Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Nar Ekşisi Etiketi

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
sanırım en klasik etiket ve ambalaj çalışması; zeminde dıştan içe doğru açılarak gelen renkten yapılan degrade, ortasında ürün resmi, üstünde de logo ve ürün ismi ile yapılanıdır... eskiden etiket basit düz yazılardan oluşan, 1-2 renkli ve amacının sadece ürünün kimlik bilgilerini belirtmek amacıyla yapılırdı..hatta biraz da yasal zorunluluk olduğu için... Ama günümüzde etiket ve ambalaj, ürünün pazarlama ve satışını direkt etkileyen, önemli bir reklam objesi olmuştur... dolayısıyla bir ürünü rakibinden ayıran özelliklerden belki de en önemlisi tasarımı olmuştur... bu tasarım çok sıradan olmuştur, rafta rakip ürünlerinin yanında hiç şansı yoktur... çalışma yapmadan önce ünlü markaların benzer ürünlerini incelemeni öneririm...

saygılarımla...

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Neden degrade, neden siyah yazı neden, düzenlenmemiş meyve ve obje fotografları yaptığımız iş kadar teknik kısımlarda bizi ilgilendirir... fotograf yerine neden illüstrasyon çalışması koymadın, renk neden kırmızı, neden farklı bıçak çalışmaları değil. Bir çok soru sorsak işin içinden çıkamayız.
kaç farklı varyasyondan sonra bu etiketin olduğuna karar verdin örnekleri çok mu?.

üniversitedeki tasarım hocamı anımsattınız birden. Doğru yolda budur birşeyler çıkartırken nedenlerine verebilecek cevabımız varsa doğru yoldayız demektir. emeğinize sağlık

todoza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
etiket önemli ben böyle ürünleri alırken ambalajına göre alıyorum grafiği bu açıdan bu ürün ucuz ve sağlam firma imajı vermiyo :(

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
canım benim eline sağlık
bence anlayan anlar
türkce bilen okur alır.. bence güzel olmuş saten nar sosunada armut resmi konmazdı

ben hala bu yorumu anlamaya çalışıyorum

anlayan neyi anlar?
şişeye bakınca nar ekşisi olduğunu mu?
türkçe bilen okur alır?
bilmeyen ne yapar?
nar sosuna da armut resmi konulmazdı derken?
birisi armut ayva felan deneyelim nasıl duracak mı demiş?

öyle yorumlar yapıyorsunuz ki insan okurken daralıyor
bu nasıl bi tavırdır

selin güzel

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Çalışma güzel olmuş. Kırmızı zemindeki yazıları beyaz denesen nasıl olur ?
Kırmızı zeminde siyah pek okunmuyor gibi geldi bana. Emeğine sağlık