Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

DigitaL camera Nikon D80

N30wh1t3

🌱Yeni Üye🌱
DigitaL camera Nikon D80 Söyle 5 saat Önce gittim baktım Magazanın en Pahalı Camerası idi Çok güzel Param yetmedi :) baya 1 yogurtLu geLdi yabancı Ülkeden getirtmeye Çalışcam Bulursam. Sizce nasıl ?

1000 Dolara 10.2 milyon piksellik bir D-SLR. Evet sadece 1000 dolar. Birileri bunda ne var diyebilir. Böylesi bir gövdenin onbinlerce dolara Nikon’a veya Canon’a sipariş edilip Kodak tarafından satılmaya çalışıldığı günler bir hayli geride kaldı.

nikon_d80_1.jpg

Nihayet iyi düşünülmüş reklam sona erdi. Nikon yeni D-SLR model kamerasını deklare etti. D70 / D70s model akabinden duyurulan D80, 10.2 milyon piksel fotoğraf çözünürlüğü, büyütülmüş LCD ekranı ve kısmen küçülmüş gövde dışında çok fazla bir değişime uğramamış gözüküyor. Takriben 1600 dolara satılan Nikon D200 ün plastik gövdede sunulmuş hali şeklinde gözüken D80, bazı teknoloji yazarlarının kafasını karıştırmış gibi.

nikon_d80_1_2.jpg

Sony’den sonra 1000 dolar seviyeli 10 MP lik ikinci D-SLR kamera duyurmayı başaran Nikon, yeni ve gelişen teknoloji bir tarafa Sony gibi yüksek çözünürlük meraklılarını uygun fiyat politikası ile etkilemeyi amaçlıyor.

nikon_d80_1_3.jpg

Gövde kalitesi ve objektifi ile ün salmış Nikon, bu model sayesinde D-SLR model taliplerine ne denli cevap verecektir zaman ile göreceğiz. Fakat gelinen nokta o ki, üreticiler halen yüksek çözünürlük ve LCD ekran ebat büyüklüğü gibi konular ile pazarda tutunmaya çalışıyorlar. Aralarındaki rekabet neredeyse gizli bir çatışma içten içe. Önceleri Kodak, Sigma, Minolta, Konica, sonra Konica Minolta sonra Sony şeklinde erimeler, değişimler ve başka alana kaymalar daha nerelerde baş gösterecek göreceğiz.

Halen iddia ediyorum ki, belkide erime pahasına tüm cesaretiyle Olympus’un bu yıl sağladığı teknolojik gelişmenin önüne geçilememiştir. Ve bu durum yüksek çözünürlük ile örtülmeye çalışılıyor. Buna rağmen mevcut durum, Nikon’un geldiği yeri ve rekabet gücünü resmediyor. Zira dünya üzerinde dijital kameralardan nerede bahsedilse, herkesin sorduğu veya söylediği ilk şey değilmi çözünürlük.. Bir de CCD mi, CMOS mu! Ne anlama geliyorsa!

Canon, Fujifilm, Olympus, Panasonic, Pentax ve Sony gibi D-SLR üreticilerinin tepkilerini ilerleyen zaman içerisinde hep birlikte göreceğiz. Dillendirilen makul rakama kesinlikle satın alınabilir bir ürün olan D80, diğer yandan 18-135mm F3.5-5.6 IF ED objektif ile satılması öngörülüyor. Paket içerisinde iyi bir seçim olabilecek bu seçim ile fiyat 1300 doları buluyor. Ama objektif ile birlikte 1000 dolar telaffuz edilebilse idi, o takdirde konuyu daha farklı değerlendirmemiz kaçınılmaz olacaktı. Elbette benim gibi Nikon da biz zamanlar 26.000 dolara satamadığı Kodak D-SLR modelleri 2.500 dolardan iki günde tüketmek isteyip, sadece Amerika pazarında bir iki saatte sattığını biliyor olmalıdır..

ilpostino

🏅Acemi Tasarımcı🏅
...

İstanbul'da iseniz eğer ve peşin olarak ödeyecekseniz makinenin parasını, Sirkeci'deki Hayyam Pasajında istediğiniz makine yurtdışından kaçak olarak getiriliyor... Türkiye'deki fiyatından çok da ucuza geliyor... (200-300 $ gibi rakamlar)

kiwanch

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.kivancpehlivan.com
aslında bende bi makina arıyorum ama yarı profesyonel şuan biraz açıldığım için alamıyorum :)

ama alacaklara önerim kodak Z712 güzel makina. sanal mağazalarda 400ytl teknosada photo printer'ıyla birlikte 600ytl

300-450ytl arası bi makina önerirseniz sevinirim.

bu arada konudaki makina dehşet bişey :)

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Kodak tavsiye etmiyorum. Ziraa yarı profesyonel söz konusu olduğunda samsung veya olympus un renklerinin tadlarına doyum olmaz...

Nikonun d serisinin imparoturu aşşağıda fotoğrafını gördüğünüz makinedir.
D200_lg.jpg

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Bilgilerinizi paylastiginiz icin tesükkerler...

*çılgın grafiker*

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.huseyinozluk.com
Bende de ''manuel'' ''canon'' ''EOS'' ''dv300'' modeli var harika birşey... exstra zoomlarlada olayı kapattım harika sonuçlar alıyorum makinamdan ve karelerimden.. bazı makinalar baktığın la çektiği bir olmuyo... ama öle bi sorunla karşılaşmadım henüz..

Telve

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Nkon d80 ve nikon d100 serilerinde üretim hatası var diye biliyorum.ÇEkilen resimleri billursu çekiyormuş öyle duydum.

Deadworld

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bende nıkon d80 aldım 2000 ytl ye 18-135 lens ıle ama yalcınlardan aldım

dogu bankta 1500 ytl ye kadar dusuyo dogu bankta kacak tabı bu fıyat cok guzel makıne tavsıye ederım sıze sahsen cok memnunum

splendors

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.gorkemsezer.com
yalçınlar kampanya yaptı, D80 şu an cardfinans ile 5 taksite 1700 lira.
düşünen arkadaşlar kaçırmasın.

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
bende karar veremedim ne alıcagıma yaa

Tollyver

🏆Pro Tasarımcı🏆
D80 güzel makine.. patronunkini kullanıyorum şu an :D tavsiye ederim... ama imkanlar doğrultusunda (profesyonel seriden bahsediyorum) param olma 6000 YTL veripte D2xs almak isterdim :)

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben canon eos d400 aldım çokta memnunum tamda seviyeme göre..tavisye ederim orta seviyedki fotografçılara... ;9

ivles

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
2003 te Nikon Coolpix 4500 4.0 Mega piksel 4xZoom almıştım o zaman yeni çıkmıştı tabi baya ödeme yapmıştım ama sürekli teknoloji ilerliyor yetişmem mümkün değil bu benim işimi bayağı gördü görüyorda hala :)

ozkanolcay13

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Benimde makinam nikon d80 çok güzel ve kaliteli bir makine
en yakın zamanda sizlerle çalışmalarımı paylaşacağım

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
kullanmayanlar bilgisi olmayanlar yanlış yola sokcmayın lütfen...

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
d40 d80 den daha küçük bi makina..biliyorsunuz sanıyorum..bazıları tutkuludur,makina hacimli olmalı,ele gelmelidir..ben d80,d70 ve d200 de kullandım..fotograf tutkunu olan kişiler makinanın özellikelri kadar görüntüsüne ve karizmasına da önem verir..ben şahsen öyle düşünyorum..

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
makina dediğin ele oturcak ve gösterişi olacak :D;) ben şahsen tutkunuyum