Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Menü Tasarimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

creative

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Antalya'da manti ve börek üzerine uzmanlasmis bir cafe.. bistro olma yolunda ilk adim olarak menü tasarimi yaptirmayi uygun görmüsler :)

Geldiler, konustuk, fotograflar cekildi, örnek kompozisyonlar sunuldu ve tasarimlardan birine devam edilmesi istendi.. Ortaya cikan ürün bunlar...

Su an onaya gidiyo,,, onay gelmeden yorumlarinizi beklerim...

726495198_193cb57d8c_b.jpg

726495118_c1f0d232f4_b.jpg

creative

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kücük bir bilgi...

***menünün kapali hali 170 mm x 340 mm dir... resimlerin üzerine local lac uygulanacaktir, komple mat selefonlu olup mukavvaya sivama yapilacaktir.

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
ellerine sağlık harika görünüyor gözüme takılan bir kaç şey = soğuk içeceklerin üstünde bir hareket yapmışın diğer isimlerde neden yapmadın tatlılar vs.
ve soğuk içeceklerden de bir foto olsaydı bir bardak kola olabilir :) veya limonata orası boş gözüküyor tasarım süper olmuş capcanlı çok teşekkürler bizlerle paylaştığın için.

Ayrıca fotoğraflar çok güzel söylemeden geçemeyeceğim :)

laststrokee

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok güzel olmuş ama madem daha onaylanmamış moru değiştirebilirsin. direkt battı o gözüme. yazı karakerleride menünün karakterine uymamış. fiyaların yazığı kısmından bahsediyorum. bideee o logonun altındaki ışıma ne öyle....:mad: birazcık daha kurcala çok daha iyi olcak.

creative

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
fotograflari ajansimizin fotograf sanatcisi cekti.. bu isti gercekten basarili birisidir...

icecekler bölümüde coca cola görsel verecek.. onu bekliyoruz :) sponsor olmusta menü ye ,, :)

hareket olarak söyleye calistigin sey icon larmi anlayamadim.. eger onlar ise canim istemedi :) yapmadim... dalgali renk harmonisi ise o zaken kalkcak ordan...

tesekkür ederim yorumlariniz icin...

peri

Happy Woman
🏆Pro Tasarımcı🏆
benimde sıcak ve soğu içeceklerdeki markalar takıldı onlar olmazsa daha iyi olurmuydu acaba nazicane fikrim.gerçi ben acemi olarak yorum yapamam sonuçta canlı cıvıl cıvıl olmuş gerçekten iştah açıcı resimlerde

creative

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok güzel olmuş ama madem daha onaylanmamış moru değiştirebilirsin. direkt battı o gözüme. yazı karakerleride menünün karakterine uymamış. fiyaların yazığı kısmından bahsediyorum. bideee o logonun altındaki ışıma ne öyle....:mad: birazcık daha kurcala çok daha iyi olcak.

mor enerjik bir renktir... tatlilarda gercekten kullanilabilecek en ii renklerden biridir cünkü calorisi yüksek bu yiyecekleri düsük kaloriliymis gibi göstermenin en yegane yoludur bence...

yazi karakterlerine gelince bence uyumlu.. soru nedir anlayamadim acikcasi fontlarla ilgili... serif tipi yazi karakterlerinin modernizasyona ugramis en ii örneklerinden biridir bu font... logonun altindaki isima biraz daha ön plana cikarmak içindi... herhangi bir doygun alanda kayboluyo logo detaylari cok fazla oldugundan dolayi... beyazin üzerindede sticker yapistirlimis gibi duruyodu...

öyle iste :)

benimde sıcak ve soğu içeceklerdeki markalar takıldı onlar olmazsa daha iyi olurmuydu acaba nazicane fikrim.gerçi ben acemi olarak yorum yapamam sonuçta canlı cıvıl cıvıl olmuş gerçekten iştah açıcı resimlerde

bence düsüncelerine saygi duyulmali... acemi olarak nitelendirme kendini... yolun basindasin ama acemi sayilmassin...

o markalar para kokuyo... sanada geliyomu kokusu? :)

laststrokee

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bikere mor lavabo rengidir:D klozet örtüleri, kağıt asacakları falan.. yada ben öyle anımsıyorum. çocukken belkide bizim örtüler o renkti bilmiyom:) karakter güzel ama bence menüye gitmemiş. logonun altına be beyaz amatör şeyi vermekte haklısın gerçekten belli olmazdı yoksa...

creative

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
:) cok degerli ve bilgi icerikli yorumlarin icin cok tesekkür ederim laststrokee :)

peri

Happy Woman
🏆Pro Tasarımcı🏆
ok yani sponsor onlar abiii

portakal çiçeği

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar broşür tasarımlarınız hoş olmuş gerçekten yalnız menü önümüze geldigi zaman içindeki tatlılardan ziyade renkler gözümüze takılır sanırım mor renk bana oldukça koyu geldi zemin açılrsa açık lila gibi karmaşıklıgı ortadan kalkar naçizane düşüncem

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ama bakın dondurmayla ne kadar uyum içinde mor renk :) bence gayet güzel olmuş mor. Bu da benim düşüncem tabi...

_fatos_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
en başta bu kadar renkli bi broşürde yazıları bali düz kullanmışsın ya burası ii yönü, fotoğraflar gerçekten çok ii, renk olsunda demişsin başka bişi dememişsin sadce renk inan başka bişi yok, insanın içi açılıo orası ayrı ama tasarım deyince senin koyduğun senin yaptığın bişiyi göster bana..
mor sayfayı böle kullandında neden yazılar siyah ve neden kırmızı yada kırmızı pembe tarzında renkler bu kadar renkli bir broşüre bu yakışmamış...

sen bu çalışmaya doğru yada güzel diyorsan kesinlikle bu iş bitmiştir..

gülümser

🏆Pro Tasarımcı🏆
seçtiğin fontlar göze hoş gelmiyor. Ama renkler ve resimler o kadar güzel seçilmiş ki insanın hepsinden sipariş edesi geliyor

creative

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sagol belgin.. tesekkür ederimmm :)

portakal çiçeği

🌱Yeni Üye🌱
ortaya çıkardıgınız tasarımlar eleştirilebilir begenilmeye bilir ama siz begendiyseniz içinize sinmişse sorun yokk sonuçta emek veren sizsiniz form köşesinin iiyi tarafıda birçok perspektiften bakabilen insanların olması sizin yada bizim yaptıgımız tasarımlarda gözden kaçabilen açıgı yakalamktır diye düşünüyorum

creative

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
en başta bu kadar renkli bi broşürde yazıları bali düz kullanmışsın ya burası ii yönü, fotoğraflar gerçekten çok ii, renk olsunda demişsin başka bişi dememişsin sadce renk inan başka bişi yok, insanın içi açılıo orası ayrı ama tasarım deyince senin koyduğun senin yaptığın bişiyi göster bana..
mor sayfayı böle kullandında neden yazılar siyah ve neden kırmızı yada kırmızı pembe tarzında renkler bu kadar renkli bir broşüre bu yakışmamış...

sen bu çalışmaya doğru yada güzel diyorsan kesinlikle bu iş bitmiştir..

brosür degil bu menü :) renk kullanmak bile tasarimin bir parcasidir... tasarim yapmayi biraz acarmisin? tasarim nedir? nasil yapilir...? ben anyamadim söylemeye caliztigin seyi acikcasi... yani menünün özelligi siparis vermeye yardimci bir görsel degilmidir... siparisi verirken zorlanmamali yani okunakli ve sade durmali yazi alanlari... istah acmali... yani canli durmali... aclik hissi verecek renkler hakim olmali...benim düsüncem bu..

yazi alanlarindaki renk secimim ise siyah. cünkü fiyat degiztiginde tekrar olarak cmyk olarak basilmicak is.. sadece siyahi degiscek.. baski yapilirken cmy basilip siyah extra olacak.. ihtiyac duyuldukca basilan renk sadece siyah olacak.. bu teknik bi ayrinti...

benim dogru veya güzel demem önemli tabi.. su asamada dogru veya güzel bulmusumki yoruma acmisim ve müsteriye yollamisim...

bence is bundan sonra basliyo....

ortaya çıkardıgınız tasarımlar eleştirilebilir begenilmeye bilir ama siz begendiyseniz içinize sinmişse sorun yokk sonuçta emek veren sizsiniz form köşesinin iiyi tarafıda birçok perspektiften bakabilen insanların olması sizin yada bizim yaptıgımız tasarımlarda gözden kaçabilen açıgı yakalamktır diye düşünüyorum

tabiki begenip begenilmeme hakkini sizde sakli tutyorum ben.. benim icin para kazandiriyor olmasi... gastronomi kurulusunun menü yarismasinda dereceye girmesini bekledigim bir menüyü sadece müsterim begensin yeter diye düsünüyorum... cünkü parayi veren düdügü calar misali... bu görüs belki cogu arakadas aykiri gelecek yanlis bulacaklar aa sektörün getirdikleri bu... bunun nedenide amatörce calismalarin cogalmasi ve meslegin deger kaybetmesi...

kaptan83

🌱Yeni Üye🌱
Bir Grafik Tasarımcı olarak diyebilirim ki olmamış. Çünkü renkler gözü almaktadır ve renk kullanımları biraz sert olmuş.. Hele yazılar hiç okunmuyor.. Puntoyu biraz yükseltip öne çıkartacak renklerde kullanman gerek bence ve düz bir font kullanılırsa daha iyi olur. İç içe geçmiş karışık bir durum oluşmuş burada.. Dışardan bakan birisine belki hoş gelebilir ama çoğu insan yazıları okuyamaz. sade hale dönüştürülürse daha iyi olur.. kolay gelsin kalın sağlıcakal..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...