Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

background transparan nasıl yapabilirim

xl9009

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar photoshop dekupe işlemi yaptıktan sonra çizdiğim şekli tıff formatında corel aktardıktan sonra dekupe alanı dışında kalan background beyaz olarak görünüyor. beyaz alanı nasıl ortadan kaldırıp transparan yapabilirm .
şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Benzer konular

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
photoshop dökümanını kayıt etmeden önce,
Path menüsünden, Clipping path, flatnes değerini .3 olarak kayıt edersen etrafı beyaz gelmez.

saygılarımla

xl9009

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkür ederim dediğin yöntemle yapınca corele atınca transparan yapmıyor.freehand denedim orada beyazlardan kurtuluyorum fakat bu seferde şeklin bir kısmı çıkmıyor.

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
tiff derken 2penrecere save transparency işaretliyorsunuz değil mi?

Ömer DEMİRBAŞ

🏆Pro Tasarımcı🏆
teşekkür ederim dediğin yöntemle yapınca corele atınca transparan yapmıyor.freehand denedim orada beyazlardan kurtuluyorum fakat bu seferde şeklin bir kısmı çıkmıyor.

corele alırken fotoğrafın backgroundu sil psd olarak kaydet corelde psd olarak alınca dekupe ettiğin yerin arka planını silebiliyorsun önceder corel kullanırken böyle yapıyordum işe yarıyordu

xl9009

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tiff formatında kaydediyorum kaydederken transparan işaretliyecek bir şecenek görmedim eğer biliyorsanız resimli anlatabilirmisiniz yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

xl9009

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkür ederim arkjadaşlar yardımlarınız sayesinde sorunumu çözdüm.az geç yazdım sorunu çözdüğü ama kusura bakmayın
herkese iyi günler