Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel draw da neler yapılabilir hangi sektörde corel draw kullanılır ??? acil yardım

alfax27

🌱Yeni Üye🌱
selamun aleykum

kardeslerım bir sorum olacak sizlere beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

corel draw da neler yapılabilir hangi sektörde corel draw kullanılır ???
bana yardımcı olursanız sevinirim...

Benzer konular

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Corel Draw ile 2 boyutlu vektörel çizimler yapılır. Programı daha çok tabela reklamlarıyla ilgili firmalar kullanır. Corel Draw'ın ek özellikleri ve diğer dosya türlerini tanıması sayesinde çok çeşitli uygulamalar yapılabilir. Programın Freehand, Adobe İllistrator gibi benzer özelliklere sahip alternatifleri de vardır. CD programı ile yapabilecekleriniz hayal gücünüze ve yeteneğinize göre değişir. Sorunuzu sanki "öğrenirsem bana ne faydası olacak" gibi anladım ki eğer o şekilde sorduysanız grafik işleriyle uğraşanlar tek bir progrm kullanmazlar yani CD öğrendim iş bitti gibi bir şey söz konusu değil sadece size + bir avantaj sağlar...

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yerinde bir açıklama olmuş.Ancak şu kısma katılmıyorum.
Programı daha çok tabela reklamlarıyla ilgili firmalar kullanır.
Çünkü bir çok grafik tasarımcı hatta ve hatta illustrator yaygın larak CorelDraw programını kullanmaktadır.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Haklı olma payınız yüksek ama o sektörlerde genelde Freehand'i tercih ediyorlar diye biliyorum ama tabela reklam işlerinde istisnasız hepsi Corel kullanır (birbirleriyle dosya alışverişinde sorun çıkmaması için) bu sebeple bu şekilde açıklama yapmıştım. Ama ortak düşünce grafik işleriyle uğraşan kişilerin yaygın olarak kullanması...

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
freehand kaç yıldır üretilmiyor yaklaşık 4 yıldır yeni sürümü çıkmıyor artık çıkarılmayacak bakınız:
yeni sürüm çıkarılmayacak
bugün sadece tabelacılar değil matbaalar ve ajansların çoğuda corel draw programı kullanmaktadır corelde yapabileceklerinizin bence sınırı yok:)
sited corel mi illustratörmü sonuçlarını inceleyebilirsiniz:
corel drawmı illustratörmü anket
birde gelenekçiler var içlerinde bir karşılaştırın bence corelden örnek çalışmalar
autoCorel%5B1%5D.jpg

images

draw.jpg

vida.png

Son düzenleme:

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Sözlerim sanki Freehand daha iyi demişim gibi anlaşılmış ama ben CD ile Freehand i karşılaştırmam bile Corel varken FH gereksiz...

zafrak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.davutzafrak.com
aleyküm selam kardeşim tabela reklamcılık işindeyim genelde benim bildim kadarıyla tüm tabela reklamcıları corel draw kullanırız bazı zamanda photoshop gerekir...

atibin

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
vede corel kadar berbat bir program gelmemiştir sektöre :)
tabii ki her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır mutlaka. Ama bi düşünmek lazım Aldus neden macromedia ya el attı :)

Ya da freehand yeni sürümü çıkarılmayacak olması artık son noktaya gelmiş olmasından mı kaynaklanıyor acaba :)

Tanrı beni corel kullanmaktan sakınsın...

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
tabii ki her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır mutlaka. Ama bi düşünmek lazım Aldus neden macromedia ya el attı :)

Ya da freehand yeni sürümü çıkarılmayacak olması artık son noktaya gelmiş olmasından mı kaynaklanıyor acaba :)

başına gelirse hiç şaşırma:rofl:

bu beddua çin corel i hiç bilmediğini varsayıyorum. yoksa "yiğidi öldür ama hakkını yeme" derim

erden17

🏅Acemi Tasarımcı🏅
CD ile ne istersen onu yapabilirsin, gazete, dergi, afiş, broşür, tabela v.s. v.s... Bazı anlarda kullanıcısını isyan ettirdiği doğrudur. Ama ne freehand, ne ai, ne de quark onun yerini tutamaz.. (Kişisel görüşüm) :)

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
alıntı malıntı yapmadan diyorum ki
ne corel ne de ai iyidir bence hangisini iyi kullanıyorsan o iyidir
bende her ikisi de bulunmakta
corelin artıları kullanılabilirliği ve baskı hazırlığında çok yardımcı olması
ai de ise renkler daha iyi ayarlanıyor ve bazı efektrleri iyi
o yüzden her ikisini kullanıyorum

şunu da eklemem gerekli bu iki programı üreten şirketler birbirleri ile çakışıyor dersek

corel ai formatını destekler iken ve export imkanı verirken
ai cdr format desteği vermiyor.

ayrıca ai eps leri daha iyi açıyor.

bence iyi olan program değil tasarımcıdır

bakınız ai ile yapılmış bir çalışma

ve corel ile yapılmış bir çalışma

6W7Ya.jpg

zJUE1.jpg

UNUTMAYIN Kİ HER İKİ PROGRAMI AÇINCA DA KARŞIMIZA BOŞ BEYAZ BİR SAYFA ÇIKIYOR

maaavikedi

🏅Acemi Tasarımcı🏅

corel'i 2. versiyonundan beri kullanıyorum. Allah'şükürler olsun ki böyle bir programı yazmışlar. Dinozor denilecek kemale erdim. Hele hele eskiden renk ayrımcılarda corel olmadığı zamanlarda bile corel kullanmaktan vazgeçmemişsem,.. Şimdiden sonra da asla vazgeçmeyeceğim. Vektörel çizim programları arasında en pratik, zeki (üstüne basa basa yazıyorum) en hızlı program. Bunları neye güvenerekmi yazıyorum; 20 senelik tasarımcılık tecrübeme... kolay gelsin herkese